Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na jednodenní výlet do zahraničí?

Publikováno: 07.09.2022

Chtěli byste se podívat do zahraničí byť na jeden jediný den? Proč ne! Vytipovali jsme pro vás hned několik nádherných míst, která se nachází jen kousek za českými hranicemi. Tak se nechejte inspirovat a vydejte se na skvělý jednodenní výlet. I na něm ale nezapomínejte na správné cestovní pojištění, které vám může doslova vytrhnout trn z paty.

Cestovní pojištění na celý rok

Jednodenní výlet do Německa - Drážďany, Řezno a Pasov

Drážďany

Do Drážďan se vydejte na výlet kdykoliv v průběhu roku. Je tu totiž spousta zajímavostí i míst, která navštívit a obdivovat.

 • Zwinger - bez pochyby jeden ze symbolů tohoto města. Jedná se o komplex barokních budov z počátku 18. století, které byly při náletech poničeny, ale po válce došlo k jejich rekonstrukci. Zwinger byl původně vybudován pro jezdecké a maškarní slavnosti, dnes slouží především jako galerie.
 • Hofkirche - jen kousek od Zwingeru se nachází tato krásná barokní stavba propojující římskou a německou barokní architekturu. Interiéru nesmíte minou schránku se srdcem Augusta II. Silného.
 • Frauenkirche (Kostel panny Marie) - dalším drážďanským symbolem je tento evangelicko-luterský kostel, který patří k nejznámějším barokním stavbám v Německu. I toto místo bylo velmi poškozeno díky bombardování města v roce 1945. Práce na rekonstrukci kostela začaly až v roce 1994, přičemž k jeho opětovnému vysvěcení došlo až v roce 2005.

Z dalších míst pak jmenujme Semperovu operu nebo Augustův most.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Řezno (Regensburg)

Krásné historické město, jehož centrum je zapsáno na seznam UNESCO. Toto místo obývali už Keltové a k vidění je zde nejen celá řada historických míst, ale také krásná náměstí, parky, kavárničky i butiky.

 • Dom St. Peter - jeden z nejvýznamnějších chrámů celého Německa, jehož stavba trvala dlouhých 200 let.
 • Steineme Brücke - románský, 300 metrů dlouhý most, který je považován za div středověkého stavitelství. Stal se například inspirací i pro ten náš - Karlův.
 • Porta Praetoria - nejstarší kamenná stavba v Německu, která byla postavena ve 2. století n. l. Byla vstupem do římského vojenského tábora někdejší místní římské osady Castra Regina.

A co vidět v Řeznu dál? Například baziliku Schloss St. Emmeram, Schottenkirche nebo Zlatou věž.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jednodenní výlet do Rakouska - Vídeň a Linec

Vídeň

Nádherné hlavní město Rakouska vám asi nemusíme moc dlouho představovat. Čeká tu na vás celá řada krásných historických míst, galerie, vyhlášené kavárny a celá řada jedinečných míst. Není divu, že bývá označovaná za jedno z nejlepších měst pro život.

 • Schönbrunn - bývalá letní rezidence královské rodiny zapsaná na seznam UNESCO. Kromě barokní architektury zde můžete obdivovat i zahrady nebo labyrint.
 • Katedrála sv. Štěpána - významná gotická památka a jeden z hlavních symbolů města.

Minout nesmíte ani ulici Ringstrasse, Albertinum doslova překypující uměním a samozřejmě místní kavárny a restaurace.

Linec (Linz)

V Linci jsou k vidění především historické památky, které stojí hned vedle moderních budov, díky čemuž město získalo zajímavý kontrastní ráz. Kromě toho zde najdete muzea, umělecké instituty, a samozřejmě i kavárny a cukrárny se známým lineckým koláčem.

 • Mariendom - dominanta města známá také jako Nový dóm, je považována za největší stavbu svého druhu v celém Rakousku. Z kostelní věže pak získáte nádherný výhled do celého okolí.
 • Linzer Schloss - zámek ze 17. Století, ve kterém se dnes nachází Zámecké muzeum se sbírkami Zemského muzea.
 • Alter Dom - barokní kostel, ve kterém můžete vidět tradiční barokní výzdobu z růžového mramoru, na které se podíleli umělci až z Itálie.

V Linzi si také nenechejte ujít místní zoologickou zahradu nebo muzeum umění Lentos.

Pasov (Passau)

Další nádherné německé město plné historických památek, například dóm sv. Štěpána s největšími chrámovými varhanami na světě. Za vidění stojí také soutok tří řek, které se v Pasově potkávají - Dunaje, Innu a Ilzu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jednodenní výlet na Slovensko - Bratislava

Bratislava

Hlavní město našich východních sousedů ležící na Dunaji rozhodně stojí za pozornost. Získá si vás bohatou historií, památkami, malebnými uličkami, kulturami i svou gastronomií a bohatým nočním životem.

 • Bratislavský hrad - hlavní dominanta a symbol celého města.
 • Katedrála sv. Martina - slovenský korunovační kostel, v jehož horní věži byla uložená královská koruna.

Minout byste neměli ani Starou radnici, Michalskou bránu a Modrý kostelík.

V bratislavském centru pak najdete celou řadu skvělých kaváren, bister, stejně jako restaurací, které se zaměřují na slovenskou tradiční kuchyni. V ulicích pak můžete sem tam narazit i na známé pouliční sochy, které vám vyloudí úsměv na tváři.

Jednodenní výlet do Polska - Katovice, Krakov, Vratislav

Katovice (Katowice)

Katovice jsou městem zajímavých moderních i těch historických staveb. I přesto, že jsou známé především jako průmyslové město zaměřené na těžbu černého uhlí, rozhodně mají co nabídnout i pokud se sem chcete vydat na krásný výlet.

 • Katedrála Krista krále - největší arcidiecézní neoklasicistní katedrála v celém Polsku. Obdivovat budete hlavně působivý interiér i oltář, který je částečně vyrobený z uhlí.

Dále navštivte Palác Goldsteinů, Slezské muzeum, historické centrum, zoologickou zahradu nebo některý z místních parků.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Krakov (Krakow)

Krakov se nikdy neomrzí - vždy si vás získá svými historickými památkami, restauracemi, bary i jedinečnou židovskou čtvrtí.

 • Wavel - s královským hradem a Katedrálou sv. Stanislava a sv. Václava, které se nachází na nejstarším místě zdejšího osídlení. Na hradě stojí za vidění hlavně Královské komnaty z 16. Století, v katedrále zase Zikmundova kaple, která je nejkrásnějším renesančním dílem v celém Polsku.

Projí si musíte celé centrum s Rynkem Glownym, který je hlavním krakovským náměstím i Mariánským kostelem, minout nesmíte ani Staré město, které je zapsané na seznam UNESCO. Zapomenout nesmíme ani na celou řadu památek a míst pojících se s židovskou historií města. Chuťové pohárky pak uspokojte v některé z místních restaurací nebo bister.

Vratislav (Wroclaw)

Čtvrté největší Polské město, které leží na řece Odře. Obdivovat tady můžete náměstí Rynek, které doslova hýří barvami, místní trpaslíky zvané Krasnale, které najdete na lampách, ve výlohách a na celé řadě dalších míst. Podívejte se také na most zamilovaných Penitent, Solné náměstí nebo Katedrálu sv. Jana Křtitele s krásným výhledem do okolí.

Myslete na své bezpečí i na jednodenním výletu

I když se za hranice České republiky chystáte vydat jen na jeden den, nezapomeňte si sjednat správné cestovní pojištění. Stát vás bude doslova jen pár korun a v případě nouze vám může ušetřit částky podstatně vyšší. Tak na něj nezapomeňte, abyste si své zážitky mohly užít opravdu naplno.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ