Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na výlet s dětmi (10 tipů na výlety)

Publikováno: 20.06.2022

I když je dovolená v Čechách stále dlouhodobě oblíbená, covid nás donutil více poznávat krásy naší země. Obzvlášť pokud máme děti, přemýšlíme více nad tím, jaký uspořádat výlet. Připravili jsme pro vás 10 nejlepších tipů na výlet v České republice, na který vaše děti nikdy nezapomenou.

Cestování Český Krumlov

 

1. Stezka korunami stromů

Výlet s dětmi do jižních Čech

Navštivte krásné místo Lipno nad Vltavou. Kromě krásné přírody je zde unikátní stezka korunami stromů. Jedná se o dřevěnou konstrukci dlouhou 372 metrů, s pomocí které vystoupáte až do výšky 24 metrů.

Na konci se můžete pokochat na krásu šumavských lesů ze 40metrové vyhlídkové věže. Hned poblíž se také můžete projet na nejdelším tobogánu svého druhu v české republice. Začíná ve výšce 24 metrů a je 52 m dlouhý.

Město: Lipno nad Vltavou
Region: Jihočeský kraj
Provoz: Celoroční

 

2. Aqualand Moravia

Výlet s dětmi na jižní Moravu

Poblíž malé vesnice Pasohlávky na jižní Moravě můžete překvapivě najít nejmodernější aquapark v České republice. Pokud vaše děti milují vodní skotačení, nemůžete tímto výletem udělat chybu.

Nachází se zde 28 tobogánů, 16 bazénů, 30 saun a nejrůznějších wellness procedur. Najít zde můžete také nejdelší vodní horskou dráhu v Česku, která je dlouhá 242 metrů. Zábavu si můžete užít i na řece Lay River, kterou můžete projet na raftech.

Město: Pasohlávky
Region: Jihomoravský kraj
Provoz: Celoroční

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

3. Hračkářství Hamleys

Výlet s dětmi do Prahy

V Praze jistě nalezneme spoustu zajímavých míst k návštěvě. Každá výstava může zaujmout různé věkové dětské publikum. Co je ovšem v Praze sázka na jistotu, alespoň co se týče dětí, pak je to návštěva největšího hračkářství v České republice.

Město: Praha
Region: Praha
Provoz: Celoroční

 

4. Westernové městečko Boskovice

Výlet s dětmi na střední Moravu

Westernové městečko necelých 40 km severně od Brna vám nabídne celodenní program pro celou rodinu. Dýchne zde na vás atmosféra divokého západu. Pro kluky, kteří rádi střílejí, je výlet jako stvořený. Kromě autentického městečka vás zde čekají úžasná představení. Je zde i možnost ubytovat se v hotelu.

Město: Boskovice
Region: Jihomoravský kraj
Provoz: červenec a srpen

 

5. Malý svět techniky U6

Výlet s dětmi do Ostravy

Jedinečná výstava techniky pro kluky i holky najdete v Ostravě v Dolních Vítkovicích. Výstava je unikátní tím, že si zde exponáty můžete nejenom prohlížet, ale především si je můžete osahat a manipulovat s nimi.

Tématicky je výstava velmi široká. Seznámí vás se základy fungování parního stroje, ukáže vám technologie a vynálezy z oblasti strojírenství, elektřiny, dopravy, akustiky a mnoho dalšího.

Město: Ostrava
Region: Ostrava
Provoz: Celoroční – v lednu bývá zavřeno z důvodu pravidelné údržby

 

6. Stezka korunami stromů Krkonoše

Výlet s dětmi do Krkonoš

Tato stezka vás zavede až do výšky 24 metrů nad zemí. Budete se procházet doslova mezi korunami stromů. Trasa po celé délce stezky činí přes 1 500 metrů. Na konci stezky na vás čeká vyhlídková věž, která se tyčí až do výšky 45 metrů nad zemí. Zajímavostí je, že zde můžete navštívit i podzemní část stezky, která vám naopak ukáže podzemní prostředí krkonošského lesa.

Město: Janské Lázně
Region: Krkonoše
Provoz: Celoroční

 

7. Park Mirakulum

Výlet v okolí Prahy

Severovýchodně od Prahy se nalézá jeden z největších zážitkových parků pro nejmenší v ČR. Dominantu parku tvoří velký dřevěný hrad. Dále zde najdete největší lanové centrum v ČR. Nechybí zde vodní svět se spoustou her, což můžete využít zejména v létě v parných dnech. Další částí parku je lesní město tvořící 12 vysokých dřevěných věží, které jsou navzájem propojené lanovými mosty.

Pro úplně nejmenší je určena dětská vesnička v Zemi prasátka Pigy. Spoustu prolézaček a her na motivy známé pohádky. Park Mirakulum v sobě skrývá mnohem víc od podzemních bludišť počínaje až po tankodrom konče.

Město: Milovice
Region: Středočeský kraj
Provoz: duben-říjen

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

8. Království lesa na Lipně

Výlet s dětmi do jižních Čech

Vadí vám, že vaše děti tráví většinu času u moderních technologií a vy byte je raději viděli někde v přírodě v lese? Pak si udělejte výlet na Šumavu. U Lipna nad Vltavou můžete navštívit zážitkový lesní park pro děti. Jedná se větší lanový komplex. Nechybí zde nejrůznější lanovky, prolézačky, bludiště nebo obrovská lesní trampolína.

Město: Lipno nad Vltavou
Region: Jihočeský kraj
Provoz: Celoroční

 

9. Zoo dvůr králové

Výlet s dětmi do Hradce Králové

Zoo dvůr králové nově přejmenované na safari park dvůr králové patří mezi nejznámější zoo v české republice. Tato zoo je především unikátní tím, že zde nabízí největší přehled afrických zvířat v evropě.

Za poznámku také stojí to, že si zde můžete projet v rámci safari mezi smečkou lvů ve volném výběhu, což je v rámci celé střední evropy nevídané. Zoo nabízí ale také další zajímavé zvířata a expozice. Těšit se můžete na 2 300 nejrůznějších zvířat z celého světa.

Město: Dvůr Králové nad labem
Region: Královohradecký kraj
Provoz: Celoroční

10. Zážitkový park Zeměráj

Výlet s dětmi do jižních Čech

Přírodní park pro celou rodinu. Návštěvou do tohoto parku se historicky vrátíte do české vesnice v raném středověku. Děti si vyzkouší veškerou tehdejší práci jako tkaní, mletí mouky, okopávání zahrádky, práci na hrnčířském kruhu a další.

Pokud vás bude tlačit v botách, můžete je s klidem odložit a absolvovat jedinečnou stezku naboso v ČR dlouhou 1 kilometr. Kromě toho je zde spoustu her, hlavolamů, hřišť a jiných dětských atrakcí.

Město: Kovářov
Region: Jihočeský kraj
Provoz: květen-září

 

 

Co znamená cestovní pojištění do České republiky?

V případě, že vyrážíte do zahraničí, uzavíráte si cestovní pojištění především kvůli případnému využití lékařské péče a pomoci asistenčních služeb vašeho pojištění. Pojištění léčebných výloh a asistenční služby jsou tak vždy základem cestovního pojištění do zahraničí. Ostatní připojištění, která si pak můžete k takovému cestovnímu pojištění sjednat, jsou samozřejmě také velmi výhodná a budou se vám hodit.

 

U cestovního pojištění v rámci ČR je to ale jinak. Zde pojištění zajišťující úhradu lékařské péče není třeba, k tomu nám slouží naše veřejné zdravotní pojištění. Pro klidnou a pohodovou dovolenou si však můžete sjednat cestovní pojištění do České republiky, které se postará o to, že vás nečekané situace na dovolené nedostanou do finančních potíží.

Rozsah tuzemského cestovního pojištění

Co všechno si můžete v rámci cestovního pojištění pro tuzemskou dovolenou pojistit? Záleží samozřejmě na tom, co si do svého pojištění zvolíte a jaký produkt vyberete.

Automatickou součástí pojištění do ČR

Pojištění odpovědnosti

Dovolená s dětmi a rozbité vybavení v hotelu? Bez starostí, pojištění odpovědnosti vám kryje případné škody, které neúmyslně způsobíte na majetku či zdraví třetích osob. Pro rodinnou dovolenou tedy ideální volba.

Úrazové pojištění

Pojištění se obvykle sjednává v rozsahu, který slouží jako ,,odškodné" v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti. Samozřejmě nikdo nechce myslet jen na nejhorší, často tak bývá součástí i denní odškodné za pobyt v nemocnici při hospitalizaci následkem úrazu. I to může v takové situaci  rodinnému rozpočtu pomoci.

Pojištění osobních věcí (zavazadel)

Na dovolenou si s sebou často bereme hodnotné věci, jako například sportovní vybavení, elektroniku, speciální oblečení apod., o které bychom neradi přišli. Ideálním řešením je pojištění zavazadel, které se vám pokusí případné ztráty vynahradit.

Případná připojištění

Pojištění asistenčních služeb

Turistické informace, telefonická pomoc v nouzi nebo pojištění právnické ochrany, to vše se vám může na dovolené hodit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění storna zájezdu

Ubytování zaplaceno, odjezd se blíží a jedno z dětí onemocní, takže nemůžete odjet. Zaplacené peníze se vám dle storno podmínek daného hotelu už nevrátí. Nepříjemná situace a zásah do rozpočtu, že? Nebojte, pokud si sjednáte pojištění storna zájezdu, pojišťovna vám finanční ztrátu téměř pokryje.

Pojištění technické asistence

Chcete toho o dovolené projet co nejvíce a nechcete se stresovat, že se vám někde porouchá vozidlo? Připojištěním technické asistence vám starosti odpadají, případné problémy vám pojištění pomůže vyřešit.

Jak na to?

Sjednání cestovního pojištění do České republiky u Top-Pojištění.cz opravdu snadné. Stačí si otevřít kalkulaci, jako cíl cesty vybrat Česká republika, doplnit údaje o termínu cesty a pojištěných a hned máte před sebou přehledné srovnání nabídek až 5 pojišťoven. Produkty můžete porovnat nejen podle ceny, ale i podle limitů a obsahu pojištění. Pojištění pak za pár minut i sjednáte, veškeré dokumenty vám přijdou na e-mail ihned po dokončení objednávky. Podpis smlouvy není třeba, pojištění vzniká úhradou pojistného. Tak hurá do toho.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pohodové dovolené zdar!

Autor: Andy