222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená v ČR? Myslete na cestovní pojištění

Publikováno: 07.05.2020

I když je dovolená v Čechách stále dlouhodobě oblíbená, letošní léto přeci jen bude v tomhle ohledu trochu jiné. Poznáváním krás naší republiky bude svou dovolenou trávit tentokrát asi většina z nás. A i když se tedy nejedná o cestu za hranice, přesto je dobré myslet na cestovní pojištění do ČR. Ptáte se proč? Odpovědi najdete v našem článku.

Cestování Český Krumlov

Co znamená cestovní pojištění do České republiky?

V případě, že vyrážíte do zahraničí, uzavíráte si cestovní pojištění především kvůli případnému využití lékařské péče a pomoci asistenčních služeb vašeho pojištění. Pojištění léčebných výloh a asistenční služby jsou tak vždy základem cestovního pojištění do zahraničí. Ostatní připojištění, která si pak můžete k takovému cestovnímu pojištění sjednat, jsou samozřejmě také velmi výhodná a budou se vám hodit.


U cestovního pojištění v rámci ČR je to ale jinak. Zde pojištění zajišťující úhradu lékařské péče není třeba, k tomu nám slouží naše veřejné zdravotní pojištění. Pro klidnou a pohodovou dovolenou si však můžete sjednat cestovní pojištění do České republiky, které se postará o to, že vás nečekané situace na dovolené nedostanou do finančních potíží.

Rozsah tuzemského cestovního pojištění

Co všechno si můžete v rámci cestovního pojištění pro tuzemskou dovolenou pojistit? Záleží samozřejmě na tom, co si do svého pojištění zvolíte a jaký produkt vyberete.

Automatickou součástí pojištění do ČR

Pojištění odpovědnosti

Dovolená s dětmi a rozbité vybavení v hotelu? Bez starostí, pojištění odpovědnosti vám kryje případné škody, které neúmyslně způsobíte na majetku či zdraví třetích osob. Pro rodinnou dovolenou tedy ideální volba.

Úrazové pojištění

Pojištění se obvykle sjednává v rozsahu, který slouží jako ,,odškodné" v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti. Samozřejmě nikdo nechce myslet jen na nejhorší, často tak bývá součástí i denní odškodné za pobyt v nemocnici při hospitalizaci následkem úrazu. I to může v takové situaci  rodinnému rozpočtu pomoci.

Pojištění osobních věcí (zavazadel)

Na dovolenou si s sebou často bereme hodnotné věci, jako například sportovní vybavení, elektroniku, speciální oblečení apod., o které bychom neradi přišli. Ideálním řešením je pojištění zavazadel, které se vám pokusí případné ztráty vynahradit.

Případná připojištění

Pojištění asistenčních služeb

Turistické informace, telefonická pomoc v nouzi nebo pojištění právnické ochrany, to vše se vám může na dovolené hodit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pojištění storna zájezdu

Ubytování zaplaceno, odjezd se blíží a jedno z dětí onemocní, takže nemůžete odjet. Zaplacené peníze se vám dle storno podmínek daného hotelu už nevrátí. Nepříjemná situace a zásah do rozpočtu, že? Nebojte, pokud si sjednáte pojištění storna zájezdu, pojišťovna vám finanční ztrátu téměř pokryje.

Pojištění technické asistence

Chcete toho o dovolené projet co nejvíce a nechcete se stresovat, že se vám někde porouchá vozidlo? Připojištěním technické asistence vám starosti odpadají, případné problémy vám pojištění pomůže vyřešit.

Jak na to?

Sjednání cestovního pojištění do České republiky u Top-Pojištění.cz opravdu snadné. Stačí si otevřít kalkulaci, jako cíl cesty vybrat Česká republika, doplnit údaje o termínu cesty a pojištěných a hned máte před sebou přehledné srovnání nabídek až 5 pojišťoven. Produkty můžete porovnat nejen podle ceny, ale i podle limitů a obsahu pojištění. Pojištění pak za pár minut i sjednáte, veškeré dokumenty vám přijdou na e-mail ihned po dokončení objednávky. Podpis smlouvy není třeba, pojištění vzniká úhradou pojistného. Tak hurá do toho.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pohodové dovolené zdar!

Autor: Andy