Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Advent v teple aneb když vám svařák nestačí

Publikováno: 07.12.2019

Je to tady, opět po roce, blíží se nám Vánoce! Čeká nás adventní čas, který by měl být plný krásných a pohodových chvil spojených s tradicemi při vyhlížení kouzla Vánoc. Zní to hezky, ale realita je ve většině případů trochu jinde, nemyslíte? Venku zima, věčná tma, po sněhu ani památky a davové šílenství s honbou na dárky viditelné v každém větším obchodě. Nemáte ten předvánoční stres v oblibě? Sbalte kufr, sjednejte cestovní pojištění a hurá do teplých krajin.

Cestování do tepla

Teplé ponožky nechte doma

Období adventu a Vánoc je pro většinu z nás spojeno především s tradicemi. My ale tentokrát půjdeme lehce proti proudu a pokusíme se vám předat pár spíše netradičních tipů na to, kam vyrazit především za zajímavými zážitky a samozřejmě teplým počasím. Je plno míst, kde můžete adventní čas strávit opravdu v pohodě a spojit jej s poznáním nových míst a kultur. Domů se vrátíte odpočatí ještě před Vánoci a svátky pak prožijete s rodinou a blízkými tak, jak to máte rádi.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pas si vyřizovat nemusíte

… postačí vám občanský průkaz. Zatím totiž zůstaneme v Evropě. Samozřejmě, tropické teploty vás zde nečekají a koupání v moři bude spíše pro otužilce, ovšem i zde se najdou místa, kde se oproti počasí u nás rozhodně ohřejete. Jedním z nich je oblast Costa Blanca ve Španělsku. Tento úsek španělského pobřeží má nejméně zimních srážek z celé Evropy, trvale je zde velmi slunečno a teploty se zde i v prosinci pohybují kolem příjemných 15 °C. Navštívit zde můžete třeba městečko Elche s ohromnými palmovými háji, jenž je zapsáno na seznamu památek UNESCO nebo známé turistické cíle, zábavní parky Terra Mitica, Mundo Mar nebo Terra Natura. Letět můžete z Prahy přímým letem do Valencie, odkud se pak pohodlně přemístíte veřejnou dopravou, kam budete potřebovat. Díky tomu, že se jedná o Španělsko, nepřijdete ani o předvánoční atmosféru v podobě výzdoby měst, adventních trhů apod.

Další evropskou destinací, kam můžete v prosinci bez obav vyrazit, jsou Kanárské ostrovy, které jsou vhodné pro celoroční dovolenou. Zima zde sice není ideálním obdobím na koupání, teploty se pohybují zhruba kolem 20 °C, o to víc je tohle období ovšem vhodné pro poznávání krás jednotlivých ostrovů. Národní parky, lávové jeskyně, místa s neustálou sopečnou činností, nejvyšší hora Španělska, ale i města s romantickými uličkami a trhy s místními produkty. To vše a ještě mnohem více můžete poznávat právě zde. Navíc se letenky dají sehnat opravdu za velmi výhodné ceny, často v řádu několika stokorun, pokud budete pečlivě hledat.

Destinace Teplota
vzduchu
Costa Blanca 17°C
Kanárské ostrovy 22°C
Egypt 20°C
Srí Lanka 27°C
Tanzanie 30°C

Tentokrát na východě

Pokud vám je Evropa už malá a táhne vás to dál, zamiřte do Asie. My jsme se  tentokrát zaměřili na Sri Lanku. Počasí v prosinci je tu velmi teplé, průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 29 °C. Toho, co zde máte možnost navštívit, vidět a zažít, je opravdu nespočet. Vyrazte například na túru do hor, kde najdete pověstné čajové plantáže, nevynechejte město Kandy, bývalé sídlo sinhálských králů, které je důležitým místem všech buddhistů. Sri Lanka je také oblíbeným cílem surfařů z celého světa. Pokud jste tedy sportovním nadšencem a rádi byste umění surfování přišli na kloub, zde máte ideální příležitost. Je tu spousta pláží, které jsou pro tento sport ideální a kde se rovnou můžete zapsat na nějaký surf camp. Nezapomeňte pak tento sport zohledniti do svého cestovního pojištění. Ceny letenek záleží na termínu, délce pobytu, ale pokud si nevyberete například termín přes Vánoce, který je jeden z nejdražších, ve většině případů je seženete v ceně i do 15tis. Kč. Ceny jsou zde z našeho pohledu poměrně nízké, co se týká ubytování, jídla apod., ovšem vstupy na různé památky pro turisty se často poměrně dost prodraží. Jelikož obyvatelé vyznávají buddhismus nebo hinduismus, křesťanské Vánoce zde skutečně nečekejte. I když díky tomu, že zde tráví dovolenou přes Vánoce spousta Evropanů, nějakou tu vánoční výzdobu zde máte možnost potkat také.

Pro dobrodruhy

Pokud ve vás dřímá duše dobrodruha, chcete prožít něco netradičního a nejste až tak limitováni financemi, vydejte se směrem na jih Afriky, na safari. Vyzvednout můžeme třeba Tanzanii, kde jsou jedny z nejslavnějších parků na světě, je tu ve srovnání s ostatními africkými destinacemi relativně bezpečno a na turisty jsou zde připraveni. Zkombinovat můžete tuto cestu rovnou se Zanzibarem, kde je to spíše o relaxování na bílých plážích, než o poznávání. Pokud se ale chystáte na safari přes cestování kanceláře, připravte se na opravdu vysoké částky, které se pohybují i nad 100tis. Kč na osobu. Pokud si však výlet naplánujete ve vlastní režii, i přesto, že to nebude levné, vyjde vás to mnohem výhodněji. Zkuste si prostudovat cestovatelské blogy, kterých je plný internet a kde získáte ty nejlepší tipy od zkušených cestovatelů. Co se týká (před)vánoční atmosféry a zvyků, v Tanzanii tento svátek nijak významně neprožívají, žádné bujaré oslavy tedy neočekávejte.

Bezpečné cesty s cestovním pojištěním

Abyste měli jistotu, že o vás bude i v případě komplikací v zahraničí řádně postaráno, myslete na kvalitní cestovní pojištění. Nezapomeňte do pojištění zohlednit destinaci, kterou navštívíte a také případné sportovní aktivity, které plánujete v průběhu dovolené provozovat a to včetně turistiky ve vyšších nadmořských výškách apod.

Myslete i na Ježíška

Pokud se máte v plánu na Vánoce vrátit zpět do Čech a nepatříte zrovna mezi ty, kteří mají vánoční dárky vyřešeny už od října, nezoufejte. Využijte kouzlo internetu a pokuste se co možná nejvíce dárků objednat přes internet. Stačí si jeden večer dovolené vyhradit na nákup dárků a ušetříte si zbytečný stres hned po návratu domů. Většina eshopů již umožňuje různé druhy dodání a tak si doručení můžete naplánovat tak, aby na vás dárky počkali někde uložené a vy si je po návratu do Čech už jen vyzvednete.

Přejeme vám krásný adventní čas, ať už ho budete trávit kdekoliv!

 Autor: Andy