Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Adventní trhy v Česku

Publikováno: 30.11.2019

I české adventní trhy umí nabídnout jedinečnou krásu a předvánoční atmosféru. A také hezkou rozmanitost. Na tuzemské mapě najdete nejen hojně navštěvovaná místa turisty z celého světa, ale i menší lokální trhy a akce, které zaujmou ryze českými vánočními tradicemi a obyčeji.

Vánoce Praha

Praha

Je nasnadě, že v našem stověžatém hlavním městě se konají ty největší adventní trhy. Jejich krásné dřevěné domky najdete hned na několika pražských náměstích-Staroměstském, náměstí republiky, Václavském náměstí i na náměstí Míru. Krom širokého spektra dárkového zboží, delikates (horké kaštany, pražská šunka) a svařeného vína nabízí i bohatý kulturní program. V něm najdete divadelní představení, koncerty i vystoupení folklórních souborů. Ty nejmenší určitě potěší rukodělné dílny, mini zoo a mikulášská nadílka.

Pokud ale nejste příznivci velkých davů, určitě by stálo za to podívat se i do menších českých měst.

Brno

Vánoční trhy se v tomto jihomoravském městě konají také hned na několika náměstích, přičemž každé z nich má svůj osobitý ráz a charakter.

Náměstí Svobody je hlavním brněnským centrem, i hlavním epicentrem vánočních oslav. Najdete zde Zimní bar na kašně se spoustou druhů punče i dalších nápojů pro tu správnou náladu. Kulturní program probíhá na velkém pódium a krom koncertů se na něm letos představí i Adventní koncerty České televize, Čtení dětem a akce Česko zpívá koledy.

Zelný trh pro změnu návštěvníky okouzlí jedinečnou historickou atmosférou, které na něm čiší z každého rohu i budovy. Advent tu má o něco pomalejší a osobnější ráz a na stáncích najdete sortiment především od menších lokálních výrobců.

Nejromantičtějšími brněnskými trhy jsou ovšem ty na Dominikánském náměstí. Ukrývají se na pěší zóně mezi historickou budovou Nové radnice a kostelem sv. Michala. Na své si přijdou především milovníci skvělého jídla, které si tu navíc máte možnost v klidu vychutnat.

Chcete si o Vánocích užít i pořádnou párty? Vydejte se do parku na Moravském náměstí. ,,Advent na Moraváku" má originální podobu díky velkým osvětleným šapitó s bohatým hudebním programem plným kapel, DJs a tančíren. A k tomu všemu se můžete pokochat výhledem na vánoční Brno z úžasného vyhlídkového kola.

Český Krumlov

Jedno z nejpoetičtějších českých měst využívá svůj půvab i v době adventu. Zdejší trhy vypadají doslova jako z pohádek a jsou doplněny tradičními řemeslnými dílnami, ve kterých si můžete vyzkoušet kovářské, hrnčířské anebo sklářské umění. Pro každý sváteční víkend, a nejen pro něj, je navíc připravený bohatý program. V Českém Krumlově najdete také živý betlém, vydáte se po stopách vánočních zvyků ve starobylých klášterech anebo se pokocháte Andělským průvodem.

Valašské muzeum v přírodě, Veselý kopec a skanzen Strážnice

Co mají tato tři místa společného? V době adventu nabízí jedinečný program, díky kterému chalup a chaloupek, blíže se seznámíte s lokálními lidovými řemesly a zvyky. Naučíte se zpívat méně známé koledy, vyzkoušíte si zdobení perníčků anebo si vyrobíte dárky pro vaše blízké.

Jednoduše řečeno, pro objevení té pravé vánoční pohody nemusíte vůbec cestovat daleko, protože je jí u nás dost a dost!

A pokud na adventní trhy vydáte autem, nezanedbejte bezpečnost na silnicích, protože ty mohou v zimní období skrývat hned několik nástrah.

Můžete se těšit na 120 prodejních míst s převahou řemeslných produktů a sortimentem menších regionálních výrobců, které doplní bohatá nabídka vánočního občerstvení a teplých nápojů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Bára