Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění chaty, chalupy a rekreačního objektu

Chraňte svou chatu před nečekanými událostmi. Zjistěte, proč je pojištění nemovitosti pro vaši chatu nezbytností a co všechno vám může nabídnout. S naší online kalkulačkou si snadno a rychle spočítáte cenu pojištění chaty, a navíc se dozvíte, co všechno si můžete nechat připojistit.

SROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Proč pojistit chatu?

Pojištění chaty vám může ušetřit mnoho starostí v případě, že budete řešit její poškození, vandalismus, povodně, požáry či vloupání. Navíc vám pojištění může pokrýt i náklady na ubytování v případě, že je vaše chata poškozená a není možné v ní zůstat.

Pojištění chaty

Co obsahuje pojištění chaty?

Základní pojištění chaty, pojištění chalupy a pojištění rekreačního objektu vás obvykle chrání před:

Některá pojištění mohou zahrnovat i odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě nebo poškození majetku třetí osoby.

Kalkulačka pojištění chaty

Předtím než si sjednáte pojištění chaty, je dobré vědět, jaké máte možnosti. Využijte naši kalkulačku, která vám poskytne srovnání pojištění chaty. Kalkulačka bere v úvahu celkovou hodnotu nemovitosti, počet místností, typ střechy a další faktory.

SROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Co si lze u chaty ještě připojistit?

Navíc si můžete sjednat různé druhy pojištění, které vám pomohou chránit vaši nemovitost a majetek v ní. Mezi tyto druhy patří například:

  • pojištění budovy, které kryje škody na samotné stavbě chaty, včetně střechy, oken, dveří, obvodových zdí a podlah,
  • pojištění majetku v chatě, které pokrývá škody na vašem majetku uvnitř chaty, jako jsou nábytek, elektronika, kuchyňské spotřebiče a další vybavení,
  • v případě, že vaše chata slouží i jako rekreační objekt pro pronájem, můžete zvážit pojištění odpovědnosti, které chrání před nároky na náhradu škody od hostů,
  • dále je možné si připojistit například odpovědnost za škody na sousedních pozemcích nebo pojištění proti povodním a dalším přírodním katastrofám.

Jaká bude cena pojištění chaty a co ji ovlivňuje?

Cena pojištění chaty by se měla pohybovat v rozumné míře, která odpovídá hodnotě majetku a rizikům spojeným s pobytem v chatě. Může se lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou její umístění, velikost, hodnota majetku uvnitř, či požadovaná výše pojistného plnění. V průměru se cena pojištění chaty pohybuje od několika tisíc korun až po desítky tisíc korun ročně. Jestli hodnota nemovitosti poroste, dejte si pozor na podpojištění.

Proto doporučujeme nechat si porovnat nabídky různých pojišťoven a zvážit, která rizika chcete pojišťovat a do jaké výše pojistného plnění. Doporučujeme si pořádně zkontrolovat podmínky pojištění, aby nebyla vyloučena některá rizika, která se vaší chaty mohou týkat.

SROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI