Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění Peugeot

Havarijní pojištění je nezbytnou součástí ochrany vašeho vozu Peugeot. Bez ohledu na to, jak opatrní řidiči jste, nehody se mohou stát a mohou mít značný dopad na vaši peněženku. Havarijní pojištění vám poskytuje ochranu před nečekanými náklady spojenými s opravou nebo nahrazením poškozeného vozidla. V tomto článku se podíváme na několik důvodů, proč je dobré mít havarijní pojištění u vozů Peugeot.

 

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je specifický typ pojištění, který se zaměřuje na krytí škod způsobených nehodami, jako je srážka s jiným vozidlem, poškození způsobené vlastní chybou, převrácení vozu nebo jiných fyzických poškození vozu. Toto pojištění vám umožňuje získat finanční náhradu na opravu nebo nahrazení vozidla. Havarijní pojištění často zahrnuje i další služby, jako je odtah vozidla a poskytnutí náhradního vozu, aby se zajistilo vaše pohodlí a mobilita během opravy.

Co všechno kryje havarijní pojištění:

Havarijní pojištění Peugeot

Jak vybrat havarijní pojištění pro Peugeot?

Značka Peugeot patří v České republice mezi oblíbené, v roce 2021 dokonce skončila na 4. místě v prodejích. Tento francouzský vůz v sobě kloubí eleganci, ale i kvalitní technologie. Mezi nejprodávanější model patří Peugeot 3008 jako pohodlné a bezpečné rodinné SUV. To ale zároveň znamená určité finanční zatížení v případě nehody, které není zrovna malé. Vyšší hodnota vozu, jeho náhradních dílů a náročnost oprav vyžaduje dobré pojistné krytí. A právě proto je důležité u novějších vozů značky Peugeot počítat s havarijním pojištěním.

Na co myslet při pojištění pro Peugeot:

  • ochranu před nečekanými náklady na opravy (pojištění může zahrnovat nahrazení vozidla),
  • bezpečnost, protože havarijní pojištění vám umožní rychlou a efektivní pomoc při řešení havarijních situací,
  • široké pokrytí rizik, ale i dobré nastavení limitů pojistného plnění,
  • ochranu před neoprávněným použitím v případě krádeže.

Kolik stojí havarijní pojištění pro Peugeot?

Vypočítali jsme pro vás několik modelových příkladů havarijního pojištění pro vůz Peugeot 3008 benzín v objemu motoru 1 598 cm3, o výkonu 121 kW a hmotnosti 1 910 kilogramů. Rok výroby je 2021 a pojistná částka nastavena na 400 000 Kč. Pojistníkem je řidič narozen v roce 1990, bydlící v okresním městě Břeclav. Výpočet obsahuje vždy nejnižší cenu na trhu a zohlednili jsme různý rozsah rizik, ale i spoluúčast a připojištění skel. Jednoduše tak, jak byste si to vyzkoušeli v naší kalkulačce havarijního pojištění sami.

Jak se můžete přesvědčit, to nejlevnější havarijní pojištění nemusí být zdaleka i tím nejvýhodnějším. Budete sice například chráněni před odcizením, přírodními živly nebo vandalismem, ale za cenu vyšší spoluúčasti a absenci pojištění skel. Naopak dražší pojištění obsahuje nižší spoluúčast, ale i výhodnější rizika.

Rozsah rizik Spoluúčast Pojištění skel Cena pojištění (roční)
Všechna rizika 5 % 20 000 Kč 13 272 Kč 
Havárie, živel 5 % 10 000 Kč 10 067 Kč
Odcizení, živel, vandalismus 10 % NE 1 896 Kč

Zdroj: kalkulačka TOP-Pojištění.cz; jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. Počítáno dne 15. 5. 2023.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ