Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Chraňte své auto proti živlům pojištěním

Rozmary počasí nedokážeme ovlivnit, stejně jako škody, které mohou napáchat. Úplně proti nim uchránit svůj vůz nelze, takže po krupobití, vichřici anebo povodni musíme počítat s tím, že se s případným poškozením bude potřeba vypořádat. S tím vám pomůže správné pojištění, o kterém si toho více řekneme v našem článku.

Chraňte své auto proti živlům

Nejčastější živelné pohromy

Jednou z nejčastějších a také nejznámějších pohrom, které u nás potkáte, jsou krupobití. Jejich čas přichází hlavně na konci jara a v létě, ale překvapit mohou i na podzim. Kroupy na karoserii auta vytvoří nepěkné důlky, a ty obzvláště velké mohou dokonce rozbít i skla. Oprava těchto škod bývá dost nákladná. Někdy stačí pouze dolíky ,,vytlačit", ale někdy je potřeba vyměnit celé díly karoserie, např. kapotu. Pomoci mohou speciální plachty, které dopad krup zmírní, ale následky úplně neodvrátí.

Havarijní pojištění online

Povodeň a záplava mohou vaše auto poškodit nejen navenek, ale i uvnitř. Poškozené a promáčené sedačky jsou tím menším zlem. Mnohem horší jsou případy, kdy voda poškodí motor, brzdy, ložiska nebo elektroinstalaci, popř. celou řídící jednotku. Jestli je takto poškozený vůz vůbec opravitelný musí posoudit odborníci.

Spadané stromy a větve

Spadlé stromy a větve jsou v případě silného větru a vichřice dost nasnadě. V některých případech je ovšem na vině špatný strav stromu. Pak je potřeba způsobenou škodu řešit s jeho vlastníkem (např. obec, fyzickou či právnickou osobu). Ovšem dokázat pochybení u těch událostí není moc snadné.

Havarijní pojištění i povinné ručení

Většina z nás má zajištění pro riziko živelných škod spojeno s havarijním pojištěním. V současnosti ho ovšem můžete v nabídce pojišťoven najít i jako možné připojištění k povinnému ručení. Takže chránění můžete být už za pár set korun ročně. A to nejen pro rizika zmíněná výše, ale i pro případy:

  • Požáru, výbuchu
  • Úder blesku
  • Sesuv půdy, sněhu, ledu
  • Zřícení skal a zemin

Myslete tedy nejen na své bezpečí, ale i ochranu svého majetku, a při letní bouřce si jen klidně užívejte její romantickou atmosféru.