Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

e Cestovní pojištění

V dnešní době lze už vše vyřešit online, běžně nakupujeme na e-shopech, vše posíláme elektronickou poštou prostřednictvím e-mailů, tak proč nesjednávat i pojištění přes internet, třeba e cestovní pojištění? Jak na online cestovní pojištění vám poradíme v tomto článku.

e Cestovní pojištění

Co je to cestovní pojištění?

Nejprve se podíváme na to, co vlastně cestovní pojištění je a proč je tak důležité ho sjednávat pokaždé, když jedete do zahraničí. Součástí cestovního pojištění do zahraničí je pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění léčebných výloh vám hradí veškeré ošetření, hospitalizaci, léky a také repatriaci zpět do České republiky. Asistenční služba vám je k dispozici nonstop, v případě problémů v zahraničí ji tedy stačí telefonicky kontaktovat. Mohou vám pomoci s vyhledáním nejbližšího lékaře, v případě vážnějších komplikací se s místními lékaři spojit a péči vám zajistit, dále pak pomohou s tlumočením, zajistí případnou repatriaci zpět do ČR apod. V případě pojistné události je tedy doporučeno asistenční linku kontaktovat vždy a postupovat dle jejich pokynů.


K cestovnímu pojištění je také možné sjednat některé z nabízených připojištění. Vybírat můžete z připojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel anebo storno cesty. Pojištění odpovědnosti vám kryje škody způsobené třetím osobám na zdraví či majetku třetích osob. Úrazové připojištění slouží v podstatě jako takové odškodnění v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti, případně denní odškodnění za pobyt v nemocnici. Pojištění zavazadel chrání vaše osobní věci proti krádeži, živelním pohromám nebo v některých případech i v průběhu přepravy. Zde ale vždy doporučujeme prostudovat pojistné podmínky dané pojišťovny, podmínky jsou zde velmi specifické a u každé pojišťovny jiné. Připojištění storno cesty využijete v případě, že dovolenou objednáváte dopředu a máte strach, že například z důvodu náhlého onemocnění nebudete moct odcestovat. Toto připojištění vám pokryje případně finanční ztrátu, ke které díky zrušení cesty na poslední chvíli může dojít. A jak vybrat to správné pojištění? Jednoduše, rychle a to prostřednictvím přehledného srovnání e cestovního pojištění.

 Jak vybrat to správné cestovní pojištění?

Při výběru e cestovního pojištění online hraje roli mnoho parametrů, které byste měli při svém rozhodování zohlednit. V první řadě je důležité, jaká je cílová destinace vaší dovolené. Myslete na to, že sjednání cestovního pojištění je důležité při každé cestě za hranice ČR, i v případě, že se jedná o cestu v rámci Evropské unie. Se sjednaným cestovním pojištění můžete být naprosto v klidu, na rozdíl od evropského zdravotního pojištění vám pokryje i ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, případnou spoluúčast na zdravotní péči v zahraničí a repatriaci zpět do ČR. V případě, že cestujete pouze v rámci Evropy, mělo by být dostačující pojištění s limity minimálně 3 mil. Kč na léčebné výlohy.

Pokud ale směřujete dále za hranice Evropy, určitě vyberte takové pojištění, kde bude limit na léčebné výlohy vyšší a to minimálně ve výši 5 mil. Kč. Mimo Evropu je zdravotní péče výrazně nákladnější, hůře dostupná a případná repatriace zpět domů se může vyšplhat až do statisíců či milionů korun. Dalším důležitým ukazatelem pro správný výběr pojištění je také náplň vaší dovolené. Pokud jedete relaxovat na pláž anebo plánujete turistiku po památkách, není třeba to do smlouvy nijak zvlášť zohledňovat. Pokud ale jedete za sportem nebo třeba turistikou v horách, pak bude nutné do smlouvy zahrnout i specifické sportovní připojištění rizikových či extrémních sportů. Ověřte si tedy v podmínkách vybrané pojišťovny, kam vaší sportovní aktivitu řadí. Pokud tedy již máte jasno v tom, co je pro výběr toho správného pojištění podstatné, můžete se pustit do srovnání a sjednání prostřednictvím e cestovního pojištění, tedy cestovního pojištění online.

Jak sjednat e cestovní pojištění

E cestovní pojištění, jak již název napovídá, sjednáte snadno online. Stačí si otevřít webové stránky společnosti Top-Pojištění.cz a vybrat kalkulátor cestovního pojištění. V úvodu kalkulace zadáte základní údaje o cestě a pojištěných a okamžitě před sebou máte přehledné porovnání až 11 pojišťoven, ze kterých můžete vybrat vhodné pojištění pro vaše potřeby. Pro snadnější výběr využijte tlačítko vlevo dole ,,Zobrazit detaily", pak můžete produkty porovnat nejen podle ceny, ale i podle limitů krytí. Poté, co si vyberete, pokračujete v objednávce přes tlačítko Koupit zadáním konkrétních údajů o pojištěných osobách. Na konci objednávky můžete pojištění rovnou zaplatit prostřednictvím online platební karty. Cestovní pojištění vzniká úhradou pojistného, není potřeba podpis smlouvy. Po sjednání pojištění obdržíte smlouvu i asistenční kartičky na zadanou e-mailovou adresu, stačí si je vytisknout.

A pokud si s výběrem nebo sjednáním e cestovního pojištění nebudete vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Jsme vám k dispozici na telefonu, e-mailu či online chatu každý den a rádi vám s čímkoliv pomůžeme, případně vám pojištění sjednáme telefonicky, pokud se přeci jen necítíte na jeho e sjednání.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY