Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní e-pojištění

V dnešní době lze už vše vyřešit online, běžně nakupujeme na e-shopech, vše posíláme elektronickou poštou prostřednictvím e-mailů, tak proč nesjednávat i pojištění přes internet, třeba ve formě cestovního e-pojištění? Jak na online cestovní pojištění vám poradíme v tomto článku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co je to cestovní e-pojištění?

Součástí cestovního pojištění, které je určeno pro cesty do zahraničí, je pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění léčebných výloh vám hradí veškeré ošetření, hospitalizaci, léky, ale i repatriaci zpět do České republiky.

Asistenční služba vám je k dispozici nonstop. V případě problémů v zahraničí ji tedy stačí telefonicky kontaktovat. S čím například pomáhá asistenční služba:

  • vyhledání nejbližšího lékaře,
  • zajištění péče,
  • pomoc s tlumočením,
  • zajištění repatriace do ČR.

Cestovní e-pojištění

K cestovnímu pojištění je také možné sjednat některé z nabízených připojištění. Vybírat lze z připojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel anebo storno cesty.

  • Pojištění odpovědnosti kryje škody způsobené třetím osobám na zdraví či majetku. Jde o případy, kdy škodu způsobíte vy.
  • Úrazové připojištění slouží v podstatě jako odškodnění v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti, případně denní odškodnění za pobyt v nemocnici.
  • Pojištění zavazadel chrání vaše osobní věci proti krádeži, živelním pohromám nebo v některých případech i v průběhu přepravy. Zde ale vždy doporučujeme prostudovat pojistné podmínky dané pojišťovny, které mohou být velmi specifické a u každé ze společností se mohou lišit.
  • Připojištění storno cesty využijete v případě, že dovolenou objednáváte dopředu a máte strach, že například z důvodu náhlého onemocnění nebudete moct odcestovat. Toto připojištění vám pokryje případně finanční ztrátu, ke které díky zrušení cesty na poslední chvíli může dojít.

A jak vybrat to správné pojištění? Jednoduše prostřednictvím přehledného srovnání cestovního e-pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak vybrat to správné cestovní e-pojištění?

Při výběru cestovního e-pojištění hraje roli mnoho parametrů, které byste měli při svém rozhodování zohlednit. V první řadě je důležité, jaká je cílová destinace vaší dovolené. Myslete na to, že sjednání cestovního pojištění je důležité při každé cestě za hranice ČR, a to i v případě, že se jedná o cestu v rámci Evropské unie.

Se sjednaným cestovním pojištěním můžete být naprosto v klidu, na rozdíl od evropského zdravotního pojištění vám pokryje i ošetření mimo státní zdravotnická zařízení, případnou spoluúčast na zdravotní péči v zahraničí a repatriaci zpět do ČR. Při cestě v rámci Evropy by mělo být dostačující pojištění s limity minimálně 3 mil. Kč na léčebné výlohy.

Pokud ale směřujete dále za hranice Evropy, určitě vyberte takové pojištění, kde bude limit na léčebné výlohy vyšší, a to minimálně ve výši 5 mil. Kč. Mimo Evropu je zdravotní péče výrazně nákladnější, hůře dostupná a případná repatriace zpět domů se může vyšplhat až do statisíců či milionů korun.

Dalším důležitým ukazatelem pro správný výběr pojištění je také náplň vaší dovolené. Pokud jedete relaxovat na pláž anebo plánujete turistiku po památkách, není třeba to ve smlouvě nijak zvlášť zohledňovat. Pokud ale jedete za sportem nebo třeba turistikou v horách, pak bude nutné do smlouvy zahrnout i specifické sportovní připojištění rizikových a extrémních sportů. Ověřte si tedy v podmínkách vybrané pojišťovny, kam vaši sportovní aktivitu řadí.

Jak sjednat cestovní e-pojištění?

Cestovní e-pojištění, jak již název napovídá, sjednáte snadno online. Stačí použít naši kalkulačku cestovního pojištění. V úvodu kalkulace zadáte základní údaje o cestě a pojištěných, a hned před sebou uvidíte přehledné porovnání vybraných pojišťoven, ze kterých můžete vybírat.

Pro snadnější výběr využijte tlačítko vlevo dole ,,Zobrazit detaily", pak můžete produkty porovnat nejen podle ceny, ale i podle limitů krytí. Poté, co si vyberete, pokračujete v objednávce přes tlačítko ,,Koupit" zadáním konkrétních údajů o pojištěných osobách. Na konci objednávky můžete pojištění rovnou zaplatit prostřednictvím online platby kartou nebo bankovním převodem. Cestovní pojištění začíná platit úhradou pojistného, není potřeba podpis smlouvy. Po sjednání pojištění obdržíte smlouvu na zadanou e-mailovou adresu.

A pokud si s výběrem nebo sjednáním cestovního e-pojištění nebudete vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Jsme vám k dispozici na telefonu, e-mailu či online chatu každý den a naši specialisté vám rádi s čímkoliv poradí, případně vám pojištění pomohou sjednat telefonicky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY