Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Madagaskar

Plánujete dovolenou na Madagaskaru? Nedivíme se! Jedná se o jedinečný ostrov s podmanivou atmosférou, pestrostí, zajímavou historií, nádhernými plážemi a příjemným místním obyvatelstvem. Zabalte si tedy plavky, cestovní pojištění na Madagaskar a vyrazte na cestu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění na Madagaskar?

Se zdravotní péčí to na Madagaskaru není moc velká sláva. Zdravotní péče zde není příliš na vysoké úrovni, také její dostupnost je poměrně špatná. Z toho důvodu je dobré v případě nemoci či úrazu využít služeb mezinárodních soukromých klinik. Jak asi tušíte, jejich péče není zrovna levnou záležitostí. Už z toho důvodu je nezbytné si pro cestu na Madagaskar sjednat cestovní pojištění, které bude mít správně nastavené limity léčebných výloh, jež pokryjí náklady na léčbu, hospitalizaci, léky i repatriaci do České republiky.

Do cestovního pojištění je pak dobré si také přidat užitečná připojištění, která se vám na cestách budou jistě také hodit. Jedná se například o:

 • pojištění odpovědnosti (pro případy, kdy byste způsobili někomu jinému škodu na zdraví či majetku),
 • pojištění storna zájezdu (oceníte zvlášť v případě, kdy se chystáte cestovat s dětmi, které mohou před odjezdem najednou onemocnět),
 • úrazové pojištění (zcela jistě na něj nezapomeňte, pokud se na dovolené chystáte provozovat sportovní aktivity),
 • pojištění zavazadel (v případě jejich ztráty, odcizení nebo poškození).

Cestovní pojištění na Madagaskar

Srovnání cestovního pojištění na Madagaskar

Přehled aktuálních nabídek cestovního pojištění snadno získáte prostřednictvím online kalkulačky. Ušetříte tak čas strávený zbytečným obíháním poboček jednotlivých pojišťoven a vše zvládnete doslova během pár minut z pohodlí vlastního domova.

Do online kalkulačky zadáte základní údaje o vás a vaší cestě a hned uvidíte porovnané nabídky včetně limitů pojistného plnění, připojištění a samozřejmě i ceny pojistného. Stačí si tedy vybrat nejvýhodnější pojištění na Madagaskar, které se vám líbí nejvíce, případně si ho ještě upravit podle vlastních představ, a máte hotovo. 

Kolik stojí cestovní pojištění na Madagaskar?

Cena cestovního pojištění na Madagaskar se odvíjí hned od několika věcí, a to od délky dovolené, počtu osob zahrnutých do pojistky, nastavené výše pojistných limitů a také zvolených připojištění. Přesnou částku cestovního pojištění přímo pro vás tak uvidíte v online kalkulačce. 

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 10 000 000 20 000 000
Pojištění úrazu 300 000 300 000 600 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 5 000 000 10 000 000
Pojištění zavazadel NE 50 000 50 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 513 Kč 648 Kč 1 200 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 30 a 31 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 29. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění na Madagaskar?

Nejlevnější cestovní pojištění na Madagaskar snadno sjednáte přes online kalkulačku. Stačí si jen vybrat ten nejvhodnější pojistný produkt a pojištění během pár kliknutí uzavřít. Všechny důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy a asistenční kartičky vám pak budou zaslány do e-mailové schránky. Aby pojištění začalo platit, stačí jej uhradit (online platbou nebo bankovním převodem), a máte hotovo.

Co si připravit před cestou na Madagaskar?

Pro vycestování na Madagaskar potřebujete cestovní pas s platností delší než 6 měsíců od data odjezdu, zároveň v něm musí být dost místa pro vízum, které dostanete po příletu. Tyto podmínky platí jak pro dospělé, tak pro děti do 15 let. Turistické vízum pro pobyt do 30 dnů dostanete po příletu na letišti (stojí 35 EUR). Pokud budete na Madagaskaru déle než 30 dnů, musíte o vízum žádat předem. Vízum na 60 dnů potom stojí 40 EUR. Při kontrole na letišti je třeba se prokázat zpáteční letenkou, vyplnit příletový formulář a uvést adresu svého ubytování. 

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 020-222-0040, policie 17, hasiči 18
 • Jazyky - úředním jazykem na Madagaskaru je malgaština, ve městech se lze domluvit francouzsky, výjimečně i anglicky
 • Očkování - není povinné, doporučuje se očkování proti žloutence typu A, žluté zimnici a břišnímu tyfu
 • Informace pro motoristy - v obci je maximální povolená rychlost 50 km/h, na silnicích a dálnicích pak 80 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je na Madagaskaru 0,8 ?. Kvalita vozovek je nízká a především v období dešťů je dobré si předem ověřit jejich průjezdnost. 
 • Na co si dát pozor:
  • časté krádeže, se kterými se setkáte hlavně ve městech i v národních parcích,
  • vodu pijte pouze v lahvích, ne tu kohoutkovou, a vyhněte se také nápojům s ledem, 
  • ovoce a zeleninu před konzumací pečlivě omyjte.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Madagaskaru

Svou krásou Madagaskar každý rok přiláká celou řadu návštěvníků z celého světa. Díky izolaci od Afriky si uchovává svůj osobitý ráz, a to v oblasti přírody, kultury, gastronomie i obyvatel.

Tipy, co vidět na Madagaskaru

 • Tana - hlavní město Madagaskaru, které je zároveň komunikačním, správním i hospodářským centrem ostrova. Najdete v něm na 50 kostelů, mešit i spoustu křivolakých uliček. Za návštěvu stojí Manjakamiadana - Královnin palác, katedrála Andolaho i muzeum umění a archeologie. 
 • Anosy - jezero vybudované na místě mokřadů s ostrůvkem uprostřed, na kterém stojí památník věnovaný padlým vojákům z 1. sv. války. V Den nezávislosti Madagaskaru (26. 6.) jsou zde k vidění působivé ohňostroje.
 • Antsirabe - město termálních pramenů, které je jako stvořené pro ozdravné pobyty. V jeho blízkosti se také nachází oblíbené jezero Tritriva. 
 • Andasibe-Mantadia - národní park s jedinečnou faunou, kterou tvoří například druh lemura indri. Procházku parkem si užijí méně zdatní i zdatnější turisté, na které v jeho druhé části čekají náročnější trasy.
 • Tsingy de Bemaraha - přírodní rezervace s rozeklanými vápencovými vrcholy a unikátními ostrými útvary, které jsou na seznamu památek UNESCO. Dostanete se sem pouze v období sucha.
 • Isalo - snadno dostupný národní park tvořený jurskými pískovci a vápenci, které postupně utvářela eroze. Kromě toho zde najdete i palmové lesy a savany.
 • Akanin´ny Nofy - místo s nádhernými plážemi, jezery, mangrovovými porosty i statisíci palem 
 • Nosy Ve - neuvěřitelně krásný ostrůvek, který si užijí hlavně potápěči, šnorchlisté a milovníci krásných pláží

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY