Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Jordánska

Důvodů k navštívení Jordánska je mnoho - slavné památky, biblická místa, dovolená u moře nebo putování po nejkrásnější poušti světa. Své si najdou i milovníci městské turistiky. Procházky městy s rušnými bazary a milion chutí orientální kuchyně nenechá nikoho pochybovat o tom, že Jordánsko skutečně za návštěvu stojí. Nezapomeňte si ale před cestou sjednat to správné cestovní pojištění do Jordánska.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Jordánska?

Blízký východ v mnoha cestovatelích stále budí obavy. Jordánsko však proslulo právě svou bezpečností. Turisté jsou zde vřele vítáni a cestovní ruch je považován za velký zdroj příjmů. Je ale třeba zvýšené opatrnosti především u hranic s Irákem a Sýrií.

Cestovní pojištění vám poskytuje záruku v podobě finanční jistoty v případě úrazu nebo nemoci vyžadující lékařské ošetření. Srovnání nabídek cestovního pojištění pohodlně zajišťuje naše kalkulačka, ve které naleznete nabídky pojistných produktů od prověřených pojišťoven.

Cestovní pojištění do Jordánska

Srovnání cestovního pojištění

K výběru cestovního pojištění vám skvěle poslouží přehledná online kalkulačka. Stačí zadat údaje o vás a vaší cestě a hned uvidíte přehledně seřazené nabídky od pojišťoven podle ceny. Vyhledáme pojištění pro jednotlivce i rodinu, poznávací zájezdy i dobrodružství.

Určitě se ale nesoustřeďte pouze na cenu cestovního pojištění - nejlevnější cestovní pojištění nemusí znamenat, že se zároveň jedná o nejlepší cestovní pojištění. Především je důležité prozkoumat všechna rizika, která pojištění pokrývá, a ujistit se, že se o vás pojištění v případě potřeby skutečně postará. Jedině tak si vyberete to nejlepší cestovní pojištění pro dovolenou (nejen) v Jordánsku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cestovní pojištění do Jordánska?

Cena cestovního pojištění se liší na základě údajů o pojišťované osobě, cílové destinaci nebo aktivitách, kterým se na své cestě hodlá věnovat. Aktivně strávená dovolená je samozřejmě o něco riskantnější než relax na pláži. Také záleží na vámi preferovaných limitech plnění. V případě nízkých limitů bude samozřejmě také cena pojištění nižší. Pro větší klid na duši se však rozhodně vyplatí si limity navýšit. Změna v ceně pojištění nebude nijak závratná a vy si svoji cestu užijete naprosto bez obav.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 3 500 000 Kč 7 000 000 Kč 20 000 000 Kč
Pojištění úrazu NE 200 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti NE 2 000 000 Kč 10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE NE 50 000 Kč
Autoasistence NE NE NE
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 644 Kč 1 176 Kč 2 100 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 14denní turistickou cestu do Jordánska pro manželský pár (30 a 32 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 26. 7. 2023.

Jak sjednat cestovní pojištění do Jordánska?

Samotné cestovní pojištění sjednáte velmi snadno. Poté, co si v naší kalkulačce vyberete pojistný produkt, který je pro vás ten pravý, stačí už jen stisknout tlačítko Koupit. Následně vyplníte krátký formulář a svoji objednávku můžete pohodlně zaplatit platební kartou nebo bankovním převodem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou?

Pro cestu do Jordánska budete potřebovat:

  • turistické vízum, které si určitě nezapomeňte včas zajistit. Zažádat o něj můžete i přímo na letišti po příletu do Jordánska. Pokud ale máte raději vše připravené předem, o vízum je možné požádat také elektronickou cestou prostřednictvím webových stránek jordánského ministerstva vnitra.
  • Ženám se potom v zemi doporučuje volnější oblečení zahalující výstřih, ramena a kolena. Jordánsko je velmi tradiční země, kde se ženy na veřejnosti zahalují, a z čirého respektu by i turistky měly toto pravidlo akceptovat. Má to však i praktické důvody - minimalizujete riziko spálení kůže ostrými slunečními paprsky.

Cestovní tipy do Jordánska

Nejslavnějším a nejoblíbenějším cílem návštěvníků Jordánska je bezesporu Petra, unikátní komplex budov vytesaných přímo do skály. O tomto skalním městě se zmiňuje Bible i Korán, vzniklo už ve 3. století před naším letopočtem a bylo hlavním městem království Nabatejců. Ještě intenzivnější zážitek nabízí noční návštěvy Petry, kdy jsou budovy ozářeny světly a hvězdnou oblohou.

Mezi další hojně navštěvovaná místa patří například Mrtvé moře, nejslanější jezero světa, nebo hora Nebo, kde podle Bible stanul zástup Izraelitů putujících do země zaslíbené. Můžete také zamířit do nejjižnější části Jordánska k Rudému moři. Zde si užijete nádherné pláže, průzračnou vodu a pestrý podmořský život vyzývající k potápění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd.

Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.