Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Vietnamu

Vietnam je nádherná země a vy už se jistě těšíte, až začnete objevovat její krásy. Ještě než však začnete balit, zařiďte si cestovní pojištění do Vietnamu, které ochrání vás i vaše finance. Postará se o vás v případě úrazu, nemoci či odcizení vašich cenností. A jaké cestovní pojištění do Vietnamu vybrat? Pomůžeme vám si udělat přehled o možnostech a najít to pravé přímo pro vás.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění do Vietnamu a užitečné tipy

Vietnam je země s bohatou historií, fascinující kulturou a přírodou. Má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak přírodovědcům a dobrodruhům. Cestování po Vietnamu může být skvělým zážitkem, ale chce to trochu přípravy. Proto jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, abyste si mohli cestování naplno užít.

Cestovní pojištění do Vietnamu

Vietnam je opravdu velká země, a proto byste měli být připraveni na dlouhé vzdálenosti mezi městy. Na dlouhé přesuny doporučujeme upřednostnit dopravní prostředky, jako jsou letadla, autobusy nebo vlaky. Cenově jsou velmi dobře dostupné a ušetří vám čas.

Pokud plánujete cestovat po Vietnamu na motocyklu, zařiďte si mezinárodní řidičský průkaz, dejte si však pozor na provoz a buďte připraveni na rychlé změny počasí. Pláštěnka, helma a řidičák budou na motorce vašimi nejlepšími přáteli.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vietnamská kuchyně je proslulá po celém světě svými chutěmi a rozmanitostí. Nejlépe se najíte přímo na ulici. Nemusíte se obávat, i když podmínky zdejších street foodů často neodpovídají tomu, na co jsme zvyklí v Evropě - Vietnamci dbají na hygienu a čerstvost potravin. Doporučujeme volit ta místa, kde jedí místní. Můžete ochutnat ph? (polévka s nudlemi), bánh m? (vietnamský sendvič), čerstvé mořské plody a mnoho dalšího.

Navštivte tradiční vietnamská města a získejte hlubší povědomí o místní kultuře a tradicích. Města Hoi An a Hue jsou obzvláště populární pro svou historickou architekturu a kulturní dědictví.

Vietnamské pláže nejsou oproti těm thajským tak vyhlášené, a přesto jsou nádherné a mohou být ideální pro surfování, potápění a další vodní sporty. Některé z nejlepších pláží najdete na ostrově Phu Quoc, v oblasti Nha Trang a M?i Né.

Pokud plánujete cestovat po Vietnamu během období dešťů (květen až listopad), připravte se na to, že počasí může být velmi proměnlivé a často se vyskytují přívalové deště. Stejně tak ale může pršet jen několik hodin a po zbytek dne svítit slunce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou do Vietnamu?

Před odjezdem do Vietnamu je třeba si vyřídit všechny potřebné dokumenty, jako je vízum, cestovní pas a cestovní pojištění. Je třeba si také ověřit, jaké očkování potřebujete.

Potřebné dokumenty do Vietnamu

  • vízum,
  • cestovní pas,
  • očkovací průkaz,
  • cestovní pojištění.

Peníze: Ve Vietnamu se platí vietnamským dongem. Měli byste mít s sebou dostatek hotovosti nebo platební kartu, kterou lze použít k výběru peněz z bankomatů. Ještě doma si ověřte s vaší bankou, zda můžete kartu použít v zahraničí a zda se k jejímu použití pojí poplatky za transakce.

Vízum: Pro občany České republiky je nejjednodušším způsobem získání víza po příletu na letiště v Ho Či Minově Městě, Hanoji nebo Da Nangu, na základě předchozí online registrace. Další možností je žádost o vízum prostřednictvím vietnamského velvyslanectví v Praze, což je vhodnější volba pro ty, kteří chtějí mít jistotu předem a vyhnout se případným komplikacím. Vízum dostanete za poplatek.

Očkování: Pro cestování do Vietnamu nejsou žádná očkování povinná, nicméně doporučuje se očkování proti žloutence typu A a B, hepatitidě C, tetanu, spalničkám, případně dalším nemocem. Pokud se například chystáte někam mimo město, kde by vás mohlo pokousat divoké zvíře, doporučuje se vakcína proti vzteklině. Ideálně několik měsíců před odjezdem se poraďte s odborníkem na cestovní medicínu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč je cestovní pojištění do Vietnamu důležité?

Spousta lidí zjistí odpověď na tuto otázku až v momentě, kdy musí řešit zdravotní potíže, poškození zavazadel nebo změnu svých cestovních plánů. Připravte se na všechna rizika a cestujte bez obav z toho, že byste museli platit vysoké částky za běžné lékařské ošetření.

Pokud na cestách dojde ke krádeži zavazadel, budete mít nehodu na motorce nebo onemocníte, může vám být cestovní pojištění velkou oporou, se kterou získáte kvalitní zdravotní péči, a nevyčerpáte tak všechny své úspory. Zrovna zdravotní péče ve Vietnamu může být velmi nákladná. Stejně tak možnost se spojit telefonicky s asistenční službou, když jste na odlehlém místě a potřebujete tlumočníka.

Porovnání cestovního pojištění

Než se rozhodnete pro konkrétní pojištění, nechte si porovnat různé možnosti. Cestovní pojištění, které bude nejvhodnější právě pro vás, se bude lišit podle vašeho věku, délky pobytu a také například podle plánovaných aktivit.

Některé pojišťovny poskytují více služeb než jiné, takže je důležité se s nimi dobře seznámit, stejně tak se všemi poplatky, které se k pojištění pojí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cestovní pojištění do Vietnamu?

Cena cestovního pojištění do Vietnamu závisí na mnoha faktorech, jako jsou délka pobytu, typ pojištění, váš zdravotní stav, věk aj. Obecně lze říct, že cena se pohybuje od několika set až po několik tisíc korun za celý pobyt. Je důležité si před uzavřením pojištění zkontrolovat, zda pojištění pokrývá všechny činnosti a aktivity, které plánujete provádět během pobytu. Nechte si porovnat více pojišťoven a vyberte si tu nejvýhodnější nabídku vám na míru.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 10 000 000 Kč 100 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 300 000 Kč 500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 5 000 000 Kč 10 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 50 000 Kč 100 000 Kč
Autoasistence NE ANO ANO
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 634 Kč 777 Kč 1 448 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 7denní turistickou cestu do Vietnamu pro tříčlennou rodinu (dospělí 29 a 28 let, dítě 5 let). Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno 21. 6. 2023.

Jak sjednat cestovní pojištění do Vietnamu?

Vyřízení cestovního pojištění je jednoduché. Jakmile budete mít vybranou konkrétní pojišťovnu a typ pojištění, stačí vyplnit příslušné formuláře a za pojištění zaplatit. Celý proces zvládnete online z pohodlí domova doslova za pár minut. Po zaplacení obdržíte všechny důležité dokumenty do e-mailu a můžete se bez obav připravit na cestu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění online, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ