Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

AXA cestovní pojištění (sleva až 60 %)

Kromě dalších typů pojištění nabízí AXA Assistance také cestovní pojištění, a to jak na cesty do zahraničí, tak i ve variantě pro ČR. Na výběr máte za 3 balíčků, k nimž si můžete sjednat i různá připojištění. Na cesty následně můžete vyrážet s klidnou myslí a naplno si je užít - AXA cestovní pojištění vás totiž ochrání při úrazu, nemoci i při ztrátě zavazadel. S námi navíc máte u AXA cestovního pojištění slevu, která se skutečně vyplatí.

Spočítat cestovní pojištění

Co je cestovní pojištění?

Při cestách do zahraničí se vám může sebemenší úraz nebo jeho ošetření pěkně prodražit. A spasit vás nemusí ani váš Evropský průkaz pojištěnce (EHIC) a vaše zdravotní pojišťovna. Proto se vyplatí vždy myslet na cestovní pojištění, které kryje léčebné náklady, zahrnuje pojištění úrazu i odpovědnosti a jeho součástí je zpravidla také asistence, pojištění právní ochrany a další užitečné služby.

Jaké cestovní pojištění nabízí AXA Assistance?

Skupina AXA Assistance má pobočky ve více než 30 zemích světa. Ročně vyřídí více než 9 milionů asistenčních případů. V České republice nabízí AXA Assistance kromě jiného také cestovní pojištění, a to ve 3 různých balíčcích - Excelent, Komfort a Reference. První je nejkomplexnější a má nejvyšší limity krytí, druhý je zlatou střední cestou, třetí je pak nejlevnější a má nejnižší limity.

Vybírat si můžete také z různých typů připojištění.

Ke speciálním nabídkám AXA patří Domestic - cestovní pojištění po ČR a Travel 4 Business - pojištění na cesty pro zaměstnance.

AXA cestovní pojištění se zaměřuje zejména na jednoduchost, férovost a komfort klienta. V případě dotazů nebo problémů jsou pracovníci asistenční služby k dispozici 24 hodin denně a díky mezinárodní síti poboček a operačních středisek nabízí AXA Assistance pomoc v jakémkoli místě na světě.

Spočítat cestovní pojištění

Varianty cestovního pojištění u pojišťovny AXA Assistance

Můžete si vybrat ze 3 typů cestovního pojištění, které se liší nejen svým obsahem a limity, ale také cenou. Výběr připojištění pak závisí zcela na vás a vašich plánech v zahraničí. Leckterá se vám ovšem mohou hodit.

Excelent Komfort Reference
Celkový limit 500 000 000 Kč 15 000 000 Kč 3 000 000 Kč
Krytí léčebných výloh 500 000 000 Kč 10 000 000 Kč 2 500 000 Kč
Pojištění doktor na telefonu ANO NE NE
Pojištění odpovědnosti 25 000 000 Kč (újma na zdraví)

10 000 000 Kč (škoda na věci)

1 000 000 Kč (ušlý zisk)

5 000 000 Kč (újma na zdraví)

1 500 000 Kč (škoda na věci)

—- Kč (ušlý zisk)

NE
Osobní asistent ANO NE NE
Pojištění právní ochrany 100 000 Kč 20 000 Kč NE
Úrazové pojištění 500 000 Kč (smrt úrazem)

1 000 000 Kč (trvalé následky)

150 000 Kč (smrt úrazem)

500 000 Kč (trvalé následky)

NE
Pojištění zavazadel 60 000 Kč 30 000 Kč NE

Zdroj: AXA Pojišťovna, vybrané parametry, údaje platné k 19. 06. 2024

Možnosti cestovního pojištění od AXA Assistance

AXA cestovní pojištění patří mezi jedno z nejvyhledávanějších pojištění. A to především díky široké nabídce produktů, mnoha možnostem připojištění a v neposlední řadě hraje podstatnou roli i 60% sleva pro AXA cestovní pojištění. Pojistit můžete jak jednotlivce, tak celou rodinu nebo skupinu. Volit můžete jednorázovou cestu nebo pojištění pro opakované výjezdy.

Variabilita produktů je vysoká, a tak si lze sjednat takové pojištění, které skutečně pokryje vše, co v rámci své cesty do zahraničí potřebujete.

Za zmínku také stojí speciální nabídka cestovního pojištění pro ČR, protože i v Česku se vám krytí od pojišťovny může leckdy hodit. Součástí základního pojištění je pak také mnoho druhů běžných sportovní aktivit. Ty ostatní si můžete připojistit jakožto rizikové. Pojišťovna má svůj vlastní seznam běžných sportů a seznam rizikových sportů, na které je možné se pojistit.

Spočítat cestovní pojištění

Připojištění od AXA Assistance

V rámci jednotlivých balíčků AXA cestovního pojištění máte už i různé typy připojištění. Základní balíček kryje pouze léčebné výlohy, zato v nejdražší variantě Excelent je kromě pojištění odpovědnosti, pojištění úrazu a pojištění právní ochrany zahrnuto také:

 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění zmeškaného odjezdu
 • Pojištění předčasného návratu

Sjednat si pak navíc můžete i tato připojištění:

 • Rizikové sporty (rozšíření rozsahu krytí do limitu pojištění léčebných výloh, úrazového pojištění nebo odpovědnosti)
 • Autoasistence (oprava vozidla na místě nebo odtah do nejbližšího servisu, náhradní ubytování v hotelu nebo náhradní doprava do cíle cesty nebo domů, repatriace neopraveného automobilu do ČR, případně sešrotování auta)
 • Drink povolen (rozšíření rozsahu krytí do limitu pojištění léčebných výloh)
 • Půjčení vozidla (připojištění půjčeného vozidla s limitem 30 000 Kč)
 • Připojištění domácích mazlíčků (zahrnuje výlohy na veterinární ošetření, dopravu domácího mazlíčka k veterináři, odpovědnost za škody a újmu způsobené domácím mazlíčkem)
 • Připojištění cestování letadlem (týká se zpoždění zavazadel o více než 6 hodin, zpoždění příletu o více než 6 hodin)
 • Připojištění manuální práce (do limitu pojištění léčebných výloh nebo úrazového pojištění)
 • Připojištění storna cesty (do výše limitu uvedeného na pojistné smlouvě, maximálně do 500 000 Kč, spoluúčast 20 %)

Výhody cestovního pojištění u AXA Assistance

Pojišťovna AXA má 200 let zkušeností a miliony klientů po celém světě. Mezi hlavní pozitiva jejího cestovního pojištění patří především:

 • Celkový limit pojištění až 500 000 000 Kč
 • Asistenční linka 24/7
 • Speciální nabídka pro pracovní cesty Travel 4 Business
 • Cestovní pojištění pro ČR - Domestic
 • Pojištění pro jednorázové i opakované cesty
 • Možnost sjednat pojištění pro někoho jiného
 • Sjednání online i na pobočce
 • Různá připojištění

Cena cestovního pojištění od AXA Assistance

Výše zmíněná sleva až 60 % u AXA cestovního pojištění je již zohledněna v ceně pojistných produktů, které se vám zobrazí ve srovnání nabídek pojišťoven na Top-Pojištění.cz. Takto vysoká sleva za online sjednání cestovního pojištění je možná pouze díky dlouhé a kvalitní spolupráci společností Top-Pojištění.cz a AXA Assistence pojišťovny - jinde takovou slevu nenajdete.

Pokud byste si sjednávali cestovní pojištění přímo přes web AXA, máte aktuálně nárok na slevu pouze 50 %. V případě, že nepočítáme se žádnou slevou, bude stát cestovní pojištění pro jednu dospělou osobu na 1 den (bez přidaných připojištění): 121 Kč ve variantě Excelent, 72 Kč ve variantě Komfort a 34 Kč ve verzi Reference. Se slevou se tak dostanete na polovinu, přes Top-Pojištění.cz na ještě méně.

chci 60% slevu

Pojišťovny nabízejí různé limity krytí, stejně jako se liší jejich nabídka různých připojištění. Proto se vyplatí využít online kalkulačku a srovnat si v ní nabídky jednotlivých pojišťoven, načež si můžete zvolit tu nejvýhodnější. Šetřit se ale v tomto případě nevyplácí - nízké limity u levného cestovního pojištění by vám totiž v krizové situaci nemusely stačit.