Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam vyrazit o posledním prázdninovém víkendu?

Publikováno: 28.08.2019

A je to tady! Léto sice ještě definitivní sbohem nedává, ale letní prázdniny jsou už téměř ve finále a před sebou máme jen poslední prázdninový víkend. Užijte si tedy poslední okamžiky prázdnin na maximum a nechte se od nás inspirovat tím, kam vyrazit a co podniknout.

Cestování Český Krumlov

Tipy na poslední prázdninový víkendu

Kam vyrazit třeba... za kulturou?

Hradozámecká noc

V noci ze soboty 31.8. na neděli 1.9.2019 proběhne na hradech a zámcích již 10. ročník oblíbené akce ,,Hradozámecká noc". Máte tak jedinečnou možnost poznat památky v jiném světle, v netradiční době a se speciálním programem. Do akce se každý rok zapojí desítky památek - hrady, zámky, kláštery, kostely nebo paláce. Hlavním sídlem je letos hrad Grabštejn, ovšem zajímavý program naleznete na mnoha památkách po celé České republice. Vyrazit můžete tak třeba na Křivoklát, Konopiště, Hlubokou nad Vltavou, Český Štemberk, Červenou Lhotu, Šternberk, hrad Bouzov a mnoho dalších míst.

Kompletní přehled zapojených památek naleznete zde: https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/cinnosti/hlavni-temata-sezony/43975-hradozamecka-noc-2019

Hudební festivaly

I poslední prázdninový víkend máte možnost se jít pobavit na některý z hudebních festivalů a užít si tak známé české i zahraniční interprety při venkovních koncertech. Vyrazit můžete třeba na Bezděz, kde tento víkend probíhá známý festival České Hrady.cz, na LétoFest v Karlových Varech nebo na Rock for Churchill 2019 do areálu Myslivna v severočeském městečku Vroutek.

Gurmánská turistika

Pokud vyrazíte na akci za dobrým jídlem a pitím, chybu rozhodně neuděláte. I o víkendu na přelomu srpna a září je několik míst, kde se budou vaše chuťové buňky tetelit blahem. V Praze můžete zajít třeba na Foodparade 2019 a to do prostor Trojského zámku, kde můžete ochutnat menu od více než 40 restaurací a značek. Garden Food festival můžete navštívit také v Uhreském Hradišti. Pivaři mohou zajet ochutnat několik druhů neobvyklých piv třeba na Raven Fest 2019 do pivovaru Raven v Plzni. Pokud naopak preferujete víno, zajeďte na jižní Moravu, do Valtic, kde se konají Podzimní slavnosti vína a jídla.

… do přírody?

Kde lépe načerpat energii na nový školní rok a nadcházející podzim a zimu než v přírodě? Kam vyrazit za poznáváním přírodních krás naší krajiny? Pár tipů najdete níže.

Cestování rozlhedna

Jeskyně

Je moc horko anebo naopak prší a vy nevíte, kam na výlet? Pak by návštěva některých jeskyň na našem území mohlo být to pravé. Navštívit můžete třeba některé z pěti veřejnosti přístupných jeskyní Moravského krasu. Nejznámější jsou zde zřejmě Punkevní jeskyně, kde máte možnost prohlídku spojit i s plavbou na lodičkách na podzemní říčce Punkvě a navštívit dno propasti Macocha. V Čechách vás pak mohou zaujmout například Koněpruské jeskyně, nedaleko Berouna.

Skalní města

V případě, že máte rádi aktivní procházky mezi skalami, pak  v naší přírodě najdete několik krásných míst se skalními městečky, které prostě musíte navštívit. Vydejte se tedy třeba do Skalního města Adršpach, největšího v ČR, na Prachovské skály v Českém ráji nebo do Národního Parku České Švýcarsko, který patří k nejkrásnějším místům v Evropě a jehož symbolem je Pravčická brána.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rozhledny a vyhlídky

Rozhledem a vyhlídek můžeme po celé České republice potkat nespočet. Nicméně doporučit můžeme třeba v poslední době velmi oblíbené stezky korunami stromů, které najdete například na Lipně, v Jánských Lázních anebo Stezku v oblacích na Dolní Moravě. Z vyhlídek si pak na seznam připište třeba Vyhlídku Máj, která je jedním z nejkrásnějších rozhledů na Vltavu, vyšplhejte se na nejvyšší horu ČR Sněžku nebo třeba na Ještěd nebo prostě zapátrejte po nejbližší zajímavé rozhledně ve vašem okolí.

Na kolo

I cyklistům česká příroda přeje, najdete zde mnoho skvělých a krásných cyklostezek, stačí si jen vybrat. Projeďte si tedy třeba naučnou stezku okolo Třeboně, jezerní cyklo-inline stezku kolem Lipna nebo spojte cyklistiku s poznáním památek zasazených do krásné přírody jižní Moravy v Lednicko-Valtickém areálu.

Výše jsme vám uvedli pár tipů, jak naložit s volným časem na konci letních prázdnin. Užijte si vše na plno a místo jednodenního výletu vyrazte pryč z domova třeba na celý víkend. Wellness pobyt, pronájem chatky či apartmánu anebo jen víkend v kempu pod stanem, je jen na vás, jaké dobrodružství si naplánujete.

Top 5 nejkrásnějších míst v České republice

Prodloužený víkend v zahraničí

I když je v ČR krásně, stále vás to táhne za poznáním historických či přírodních památek mimo naši republiku? A proč ne? Naplánovat si takový ,,last minute prodloužený víkend" v některém koutě Evropy rozhodně není k zahození. Nevíte kam se vydat? Inspiraci můžete čerpat v našem předchozím článku, který naleznete zde.

Cestovko do zahraničí i do ČR

Pokud se rozhodnete vyjet za hranice, pak by mělo být sjednání kvalitního cestovního pojištění samozřejmostí. Pokud s jeho sjednáním stále váháte, protože ,,přeci se jedná jen o návštěvu památek některého evropského města", pak si přečtěte náš článek o tom, proč se cestovko i v tomto případě vyplatí. Názor jistě poměrně rychle změníte. Článek najdete zde.

Ptáte se, proč ale sjednávat cestovní pojištění v rámci pobytu v ČR? Takový produkt cestovního pojištění obsahuje pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Podnikáte výlet do muzea s dětmi? Pak se vám může hodit pojištění odpovědnosti, které by případně pokrylo škodu, kterou by vaše dítě neúmyslně způsobilo. Stačí nevinné žďuchnutí do některého z exponátů a je to...

Víkend na kolech?  Pojištění zavazadel se u většiny pojišťoven vztahuje i na sportovní výbavu. A i úrazové pojištění se vám může při sportovních aktivitách hodit. Více o pojištění do ČR se dozvíte zde.

Přejeme vám hezký a aktivně využitý, poslední víkend letošních prázdnin!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Andy