Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená hezky česky jedině s cestovkem

Publikováno: 18.08.2020

Vypadá to, že se nám blýská na lepší časy. I přes všechny ,,černé odhady", které nás strašily z médií ještě před pár týdny, se zdá, že by nakonec i letošní dovolená mohla proběhnout na plážích některé z evropských destinací. Pokud jste se pro letošní léto ale rozhodli zůstat věrni naší domovině, pak rozhodně ani tak nepodceňujte sjednání cestovního pojištění.

Dovolená hezky česky jedině s cestovkem

Cestovko do ČR? A proč?

Do zahraničí jedině s pojištěním

Sjednat si cestovní pojištění při cestě na dovolenou za hranice je pro většinu z nás již samozřejmostí. Takové cestovní pojištění si ale většinou sjednáváme pro případ, že bychom museli v zahraničí řešit nějaké zdravotní problémy a vzhledem k nedostatečnému krytí v rámci evropského zdravotního průkazu museli hradit nemalé částky ze svých financí. Asistenční služby a připojištění, která lze k cestovnímu pojištění sjednat, už jsou jen tou ,,třešničkou na dortu".

Cestovni-pojisteni-online

I v Čechách se cestovko vyplatí

U cestovního pojištění v rámci České republiky je to všechno docela jinak, než u ,,cestovka" do zahraničí. Pokrytí léčebných výloh toto pojištění nezahrnuje, není to potřeba, veškerou lékařskou péči máte hrazenou z povinného zdravotního pojištění. Tento druh cestovního pojištění je tedy postaven především na pojištěních, díky kterým si zajistíte klidnou dovolenou bez zbytečných dalších nákladů.

Co je součástí cestovního pojištění do ČR?

Automatickou součástí cestovního pojištění v rámci ČR jsou:

  • pojištění odpovědnosti za škody na majetku či zdraví třetích osob;
  • pojištění úrazu;
  • pojištění zavazadel.

Připojistit si navíc můžete:

  • pojištění asistenčních služeb;
  • pojištění technické asistence pro vaše vozidlo (pouze jako součást vyššího produktu cestovního pojištění u poj. AXA Assistance);
  • pojištění storna zájezdu.

Neštěstí nechodí po horách...

...ale po lidech. A i když o tom samozřejmě nikdo z nás nechce zrovna v souvislosti s dovolenou přemýšlet, stát se může vše a nepříjemné komplikace nás můžou potkat ani nevíte jak. Na pár příkladech si můžeme ukázat, že je lepší je být připraven i na nejhorší.

A nikam se nejede!

Prázdniny právě začaly a vás už za pár dnů čeká rodinná dovolená v krásném penzionu v srdci Moravského krasu. Den před odjezdem ale s hrůzou zjistíte, že nejmladší člen rodiny má horečku a je osypaný. Neštovice. V tu chvíli je jasné, že letošní dovolená asi neklapne úplně podle vašich představ. Ubytování máte zaplacené, penzion vám ale v tuto chvíli již nic ze zaplacené částky nevrátí. Ještě že jste si při objednávání dovolené sjednali i cestovní pojištění s připojištěním storna cesty, které vám většinu uhrazených peněž vrátí zpět. Více informací zde.

Děti jsou radost

Tedy většinou, všichni rodiče o tom jistě ví své. Svými rošťárnami vám často dokážou pár vrásek přidělat. Příhodu z loňské dovolené, kdy se vašim ratolestem podařilo fotbalovým míčem vysklít velkou část prosklené verandy u pronajaté chalupy, máte stále v živé paměti. A tak stejně jako loni, i letos neváháte nad uzavřením cestovního pojištění do ČR, které mimo jiné obsahuje i pojištění odpovědnosti s krytím neúmyslně způsobených škod na cizím zdraví či majetku.

Sportem ku zdraví

Předposlední den dovolené trávíte s rodinou na cyklovýletě, stále nabádáte děti, ať jedou opatrně a nakonec je všechno jinak. To vám se podaří tak nešťastně najet na výmol, že přelétnete řidítka a tvrdě dopadnete na svou pravou ruku. Tříštivá zlomenina předloktí vás z pracovního procesu jako programátora vyřadí na několik týdnů. A i když úrazové pojištění slouží jako odškodění v případě úrazu s trvalými následky či následkem smrti, což se vás v této situaci nastěstí netýká, ani tak se vám pojištění rozhodně neztratí. Většina produktů nabízí i denní odškodné za pobyt v nemocnici, drobná finanční pomoc se v dané situaci bude určitě hodit.

A může toho být mnohem víc

V příbězích výše jsme připomněli jen pár situací, které vás snadno mohou na dovolené potkat. Je spousta dalších nepříjemností, které vám dovolenou dokážou snadno zkomplikovat. Vykradený hotelový pokoj? Pojištění zavazadel vás jistí. Nedaří se vám najít určité turistické informace? Připojistěte si asistenční služby a máte po problému. Máte obavy, že váš plechový člen rodiny vypoví službu při toulkách českými luhy a háji? Pak se poohlédněte po cestovním pojištění do ČR, jehož součástí je i technická asistence pro případ poruchy nebo nehody vašeho vozidla.

Jak na to?

Sjednání takového cestovního pojištění je opravdu snadné. Stačí si otevřít kalkulaci cestovního pojištění tak, jak jste zvyklí při sjednávání pojištění do zahraničí. Jen v případě cílové destinace zvolte Českou republiku. Na základě toho se pak i nabízené produkty přizpůsobí vašemu požadavku a dále pokračujete jako obvykle. Základní cestovní pojištění pořídíte už za pár desítek korun na týden, pokud zahrnete i pojištění storna cesty, pak se cena odvíjí od výše částky za ubytování či zájezd.

Přejeme pohodou dovolenou!

Spočítejte si své pojištění na cesty

Autor: Andy