Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění storna ubytování v ČR

Dovolená nemusí vždy znamenat jen poznávání exotických zákoutí naší planety. I u nás je stále co objevovat a tuzemská dovolená je velmi populární. I v tomto případě je třeba počítat s ne zcela zanedbatelnými náklady a tak když takovou dovolenou plánujete, myslete ale i pojištění storna ubytování v ČR.

Pojištění storna ubytování v ČR

Za poznáním krás naší republiky

I když vám to tak na první pohled možná nepřijde, v České republice si na své přijdou opravdu všechny skupiny cestovatelů. Naleznete tu monumentální historické památky, za kterými jezdí turisté z celého světa, krásnou přírodu se spoustou zajímavostí i různorodé kulturní a sportovní vyžití. Pár tipů kam v rámci tuzemské dovolené vyrazit naleznete v našem článku zde.

Cestovní pojištění online

Ať už jsou tedy vaše plány jakékoliv, myslete na to, že bohužel mohou nastat i situace, které vám vaše plány na poslední chvíli překazí. A přijít díky tomu o peníze investované do objednané dovolené rozhodně není příjemné. Řešením je pojištění storna ubytování v ČR.

Pojištění storna ubytování v ČR

Možná se ptáte, k čemu takové pojištění storna cesty vlastně slouží. Toto připojištění vám nahradí vynaložené prostředky na zaplacenou dovolenou v případě, že z určitých důvodů nebudete moci odcestovat. Pojištění lze sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění do ČR.

Na co se pojištění storna cesty vztahuje?

Vždy samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách jednotlivých pojišťoven. Nejčastěji se však jedná o následující důvody:

  • úmrtí pojištěného nebo osoby blízké;
  • vážného akutního onemocnění nebo úrazu pojištěného, případně osoby blízké, které brání vycestování;
  • škody způsobené na majetku pojištěného živelní událostí nebo protiprávním jednáním třetí osoby za předpokladu, že výše škody dosáhne podmínkami stanovené hodnoty;
  • krádež nebo vloupání do místa trvalého bydliště pojištěného před termínem nastoupení cesty, kdy policie nebo pojišťovna vyžaduje přítomnost pojištěného v místě bydliště;
  • komplikace v těhotenství, za předpokladu, že těhotenství bylo zjištěno až po sjednání pojištění;
  • nečekaná výpověď pojištěnému ze strany zaměstnavatele v důsledku organizačních změn;
  • podání žádosti o rozvod nebo návrh na zrušení registrovaného partnerství ze strany partnera, pokud jsou uvedeni na jedné pojistné smlouvě.

Kdy pojištění storna sjednat?

Většina pojišťoven má v rámci podmínek sjednání tohoto pojištění vázané na nákup daného zájezdu či ubytovací služby. Jakmile tedy objednáte zájezd/ubytování a uhradíte zálohu, sjednejte si cestovní pojištěnípojištěním storna ubytování v ČR.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak pojištění storna ubytování v ČR sjednat?

Snadno! Stačí v rámci kalkulace u Top-Pojištění.cz zadat údaje pro cestovní pojištění, jako cíl cesty zadat Česká republika a z možností připojištění zvolit Storno zájezdu. Doplnit bude pak třeba celkovou cenu zájezdu a datum úhrady první zálohy.

Pokryje pojištění celé storno poplatky zrušeného zájezdu?

Většina produktů má nastavenou spoluúčast 20 %. V rámci pojistného plnění tedy obdržíte náhradu storno poplatků, které si cestovní kancelář či ubytovací zařízení účtovala, ponížené o nastavenou spoluúčast. I tak se vám ale větší část peněz vrátí.

Vždy o krok napřed

Pokud si tedy chcete užít plánování dovolené bez stresu, že o uhrazené peníze můžete velmi snadno přijít, myslete na nejhorší a sjednejte si cestovní pojištěnípojištěním storna ubytování v ČR. Speciálně takové cestování s malými dětmi je vždy nevyzpytatelné a pár stovek vynaložených na toto pojištění se vám může opravdu vyplatit.

Součástí cestovního pojištění v rámci ČR pak máte vždy automaticky pojištění úrazu, odpovědnosti a zavazadel a tak i v případě, že na dovolenou v pořádku odjedete, mohou se vám některé z těchto pojištění hodit.