Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Romantická a neokoukaná místa v České republice

Publikováno: 12.02.2020

V předchozím článku jsme vám dali nějaké tipy pro to, kde oslavit Valentýna v Evropě. Nezapomínáme ale ani na ty, kteří ho chtějí raději oslavit doma. I při cestování v Česku je totiž spousta míst, která mají neopakovatelné kouzlo, a některá z nich zatím třeba unikla vaší pozornosti...

Zámek Lednice

Lednicko-valtický areál

Kdo by neznal nádherný a nejnavštěvovanější český zámek! Víte ale o tom, že v jeho okolí se nachází spousta menších, neméně krásných staveb?

Cestovní pojištění online

K romantické procházce přímo vybízí Dianin chrám, zvaný také Rendez-vous. Svatostánek bohyně lovu se nachází jen kousek od Valtic. I tady je pro návštěvníky připraveno malé parkoviště, a po pár minutách chůze už můžete obdivovat krásnou budovu s nástěnnými reliéfy. A jestli chcete být v přírodě o něco déle, projděte se až k lesní Kapli svatého Huberta.

Jen kousek od Lednice se nachází Mlýnský rybník, na jehož břehu je Apollonův chrám. Pokud pojedete autem, můžete ho zaparkovat na malém parkovišti kousek od místního kempu a pak se krátkou procházkou vydat k chrámu boha slunce. Aby dostál svému jménu - nádherné jsou tady především sluneční západy.

Přece jen chcete vidět i nějaký hrad? Vydejte se na ten Janův, zvaný Janohrad. Jedná se umělou zříceninu středověkého hradu postavenou v roce 1801. I když tedy není původní, na půvabu mu to rozhodně neubírá.

Ostrava už dávno není černá

Nálepku města, ve kterém se nedá dýchat, Ostrava už dávno sundala a má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Však Dolní oblasti Vítkovic každý rok hostí velký hudební festival Colours of Ostrava. A za návštěvu rozhodně stojí i mimo tenhle hudební svátek. Stačí se vydat na některou z pravidelných prohlídek industriálních prostor. Občerstvit se můžete v kavárně v Bolt Tower anebo v komornější Maryčce.

Ostrava cestování

Tím ale nekončíme - pro větší odvážlivce je tu Hornické muzeum Landek Park. V něm si můžete projít legendární řetízkové šaty, sfáráte do dolu na pracoviště - to vše pod dohledem zkušeného průvodce (jedná se o bývalé havíře). Ti vás i seznámí s tehdejšími pracovními podmínkami a připojí také spoustu zajímavých historek.

Jak ukončit den v Ostravě? Jedinečnou vyhlídkou z haldy Emy. Ema je uměle vytvořený kopec, který začal být tvořen jako ,,odval" už před rokem 1920. Vytěžená hlušina se sem navážela až do roku 1976 - to bylo ukončeno i hlavní hašení požáru. Ovšem dodnes Ema uvnitř stále doutná. To poznáte díky úniku výparů, které jsou označeny a zabezpečeny. Krom toho je místní půda na dotek o dost teplejší a díky tomu se zde daří i invazivní rostlinám.

České Švýcarsko

Vzhledem k tomu, že letošní teploty přejí už v únoru turistice, máme tu tip i pro milovníky přírody. České Švýcarsko je naprosto jedinečným koutem naší země s úžasnou atmosférou. Krajinu plnou skalních roklí a hor rozděluje kaňon Labe, který je největším pískovcovým kaňonem v Evropě.

Pravčická brána

K nejkrásnějším cílům zde patří stěny v soutěskách Kamenice Edmundově a Divoké, a dále Pravčická brána s Křídelní stěnou.

Klidnější části pak najdete v Kyjovském údolí s vodopády na Vlčím potoce, skalními hrádky nebo vyhlídkou na Vlčí hoře. Na stezkách, které přechází do Šluknovského výběžku na vás zase čekají hrázděné a podstávkové chalupy, krásně dokreslující tajemnou okolní atmosféru.

Věříme, že jsme vás inspirovali hned k několik krásným výletům, na které jen tak nezapomenete. Až se za nimi vydáte, dávejte pozor nejen na cestách, ale i na své zdraví! A pokud vás bude přeci jen lákat malý výlet do zahraničí, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění ?


 Autor: Bára