Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Co všechno si můžete pojistit u svého vozidla?

Publikováno: 28.07.2020

Ze zákona musí mít každé vozidlo povinné ručení. Končí tím ovšem možnosti řidičů? Ani zdaleka. Stojí za to se připojistit a využít širokou nabídku českých pojišťoven.  Pojďme se na ni spolu podívat.

Pojištění auta

Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním

Povinné ručení má vaše vozidlo pro případ, že jste to právě vy, kdo způsobí nehodu či újmu na majetku a zdraví druhého. Pokud jste v tom nevinně, je pak dobré mít také havarijní pojištění, které pokryje náklady za opravu vašeho vlastního auta. Pojištění platí i v zahraničních zemích, které najdete uvedeny na zelené kartě (například je to celá Evropa). Součástí základních balíčků většinou bývá i 24hodinová asistence.

Pojištění vozidel online

Připojištění vás připraví na další nepříjemnosti

Těch může být opravdu celá řada a některá vás možná ani nenapadnou. Připojištění nabízí pojišťovací společnosti jako samostatné pojistné události, které lze k povinnému ručení přidat, nebo jako součást celkového balíčku. Většinou jde o doplňky jako:

Je dobré myslet i na přírodní živly, které nás běžně na cestách doprovází, stejně jako výmoly. Řidiči mají možnost pojistit úrazy spolucestujících a také vlastní zavazadla.  Další rozšíření jsou nabízeny u asistenčních či právních služeb a poradenství.

Férové pojištění - variabilita pojištění v praxi

Krize koronaviru přinesla na pojišťovacím trhu několik zajímavých změn. Jednak je to celkové snížení cen pojištění, ale také možnost sjednat si povinné ručení podle toho, kolik řidič reálně ujede kilometrů. Jako novinku pro tento rok ji nabízí pojišťovna Allianz. Na konci roku se tedy stačí podívat na tachometr, a pokud jste najeli méně kilometrů, než byl váš roční odhad, peníze se vám jednoduše vrátí.

Elektromobily mají velkou výhodu

Stále více řidičů se při nákupu vozidla přiklání k elektromobilům. Ani na ně samozřejmě pojišťovny nezapomínají a dokonce nabízejí ještě výhodnější podmínky, než u aut na tuhá paliva. Povinné ručení totiž není zatíženo objemem motoru a tak zůstávají pouze faktory jako věk, místo bydliště a počet měsíců bez nehody.

 

Autor: Bára