Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

VIN dekodér Volkswagen

VIN neboli Vehicle Identification Number je zcela unikátní kód, tedy něco jako rodné číslo každého vozu. Díky tomu dokážete o autě zjistit celkem podrobné informace, zejména pokud jde o ojetý vůz, který se chystáte koupit. V našem článku se podíváme na dekodér pro vozy značky Volkswagen.

VIN dekodér Volkswagen

K jakým informacím se dostanete

Předně k celé historii vozu. U nákupu, ať již přes soukromou osobu nebo profesionálního prodejce, je to vlastně i povinnost. Každý, kdo vám auto nabízí, by neměl mít žádný důvod VIN zapírat. Díky němu uvidíte, kolik vlastníků se na voze vystřídalo, i jaká je jeho historie oprav, případně bouraček, nebo kolik najelo kilometrů. Podrobná identifikace vozu stojí pár stovek (přesněji do 500 Kč) a můžete se z ní dozvědět i celkovou výbavu, motorizaci a další zajímavosti.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

K čemu je dekodér Volkswagen

Pomocí dekodéru VW se dostanete do potřebných databází automobilky, jejích prodejců a servisů. Stejně tak můžete údaje o voze zjistit z policejních databází, registru vozidel a finančních institucí, zda na vůz náhodou není vázán úvěr. To vše by mělo pokrýt dostatečnou identifikaci.

Nejčastější podvody

Pomocí kódu VIN se při nákupu ojetého vozu můžete vyvarovat mnohým podvodům. Mezi ně patří například cíleně stočený tachometr, který na první pohled ukazuje mnohem méně kilometrů, než má vůz doopravdy najeto. Dále je to zatajování havárií a jakéhokoliv většího poškození, zfalšování roku výroby, nebo je také velmi časté falšování země původu automobilu. Obzvláště se soustřeďte na důkladnou kontrolu německých vozů, které mohou pocházet z úplně jiné země, například z východní Evropy. K takovému zfalšování původu dojde krátkou registrací právě v Německu a předchozí zemi české úřady bohužel neodhalí.

Dekodér na internetu

Nejjednodušší cestou, jak se dostat k dekodéru, je navštívit stránky společnosti Cebia, která se problematikou VIN zabývá. Na webu zkontrolujsiauto.cz jsou záznamy až z dvaceti zemí.

Pokud si chcete zkontrolovat stav tachometru daného vozidla, můžete VIN zadat i na stránce kontrolatachometru.cz, kterou provozuje Ministerstvo dopravy ČR.

Stejně jako jiné vozy, tak i ty od Volkswagenu musí mít samozřejmě platné pojištění. Servis kvalitních, německých aut není rovna nejlevnější a proto vybírejte produkty pojištění dobře. S námi se však nemusíte bát, na našich stránkách poradíme s jakýmkoliv pojištěním.