Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

VIN dekodér Ford

Vehicle identification number, neboli VIN kód je něco jako rodné číslo každého vozu. Zcela unikátní sedmnáctimístný kód vám o autě řekne úplně vše. Pojďme se společně podívat, jaké možnosti nabízí VIN dekodér pro značku Ford.

VIN dekodér Ford

Kam pro dekodér

Je to velmi jednoduché. Vlastně stačí jen kliknout na stránky vindecoder.eu  a vybrat si značku, jejíž VIN potřebujete prověřit. Pak stačí zadat VIN a zjistit potřebné údaje. Podrobnější údaje o voze jsou ovšem za poplatek.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Služba dekóduje tyto modely Ford

C-Max, Cougar, Escort, Explorer, Fiesta, Focus, Fusion, Galaxy, Ka, Kuga, Maverick, Mondeo, Mustang, Probe, Puma, Ranger, Scorpio, Sierra, S-Max, Streetka, Transit, Windstar

Pomocí dekodéru VIN například zjistíte motorizaci vozidla FORD, typ převodovky a především rok výroby nebo počet najetých kilometrů, což vás při jeho koupi jistě bude zajímat nejvíce. Stejně tak lze získat informaci o tom, zda vozidlo náhodou není kradeno, nebo jestli se k němu neváže úvěr či leasing. VIN dekodér má pokrytí okolo 99 % evropského území s průměrem až 22 rozpoznaných parametrů o daném voze.

TIP

Více jak 60 % inzerátů s ojetinami neobsahují VIN. Přitom máte plné právo jej znát. Pokud jakýkoliv prodejce nechce přistoupit na zaslání VIN kódu, pravděpodobně tím chce něco zakrýt.

Jak VIN vypadá

VIN se skládá nejen z čísel, ale také písmen. První znaky WMI popisují výrobce, tedy stát, kde byl vůz vyroben, region, ve kterém působí a samotnou značku. Následují čísla VDS, které vůz specifikují, tedy uvádí druh motoru, karoserie nebo model a správnost celého VIN. Zbývající pole patří pořadovým výrobním číslům VIS, která přinášejí ještě podrobnější specifikaci.

Jak vidíte, rozklíčovat identifikační kód je pro každého celkem věda, ale dekodéry s tím jednoduše pomohou.

A kde VIN nejčastěji najdete? Například pod čelním sklem nebo kapotou v okolí motoru. Také se objevuje na typových štítcích u řidiče, nebo spolujezdce. V případě Fordu je to zejména na podlaze u sedadla spolujezdce. Ale určitě bude uveden ve velkém i malém technickém průkazu, takže nemusíte věnovat čas hledáním.

Ať už jste koupili novější, nebo starší ojetý vůz, z bazaru nebo přímo od majitele, sjednejte si obratem povinné ručení. S kalkulací a sjednáním vám pomůžeme online, zelenou kartu najdete obratem v e-mailu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ