Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Připravte svůj vůz na zimu

Ještě stále máte čas připravit svůj automobil na zimní období, tedy alespoň dokud se neobjeví sníh nebo námraza. Představíme si nejzákladnější úkony, které sníží riziko nehody, a také se podíváme na vhodné pojištění.

Pojištění auta zima

Pneumatiky jsou základ

V několika našich článcích se věnujeme výměně pneumatik za zimní. Povinnost jejich užití je dána obdobím mezi listopadem a březnem a to v momentě, kdy se na vozovce objeví souvislá vrstva sněhu nebo ledu. Hloubka dezénu musí být minimálně 4mm, a stáří pneumatik maximálně 4 roky. Pneumatiky vyměníte i svépomocí, ale profesionální servis stojí skutečně malý obnos a je to mnohem pohodlnější.

Pojištění vozidel online

V některých lokalitách, tedy zejména v horských oblastech musíte mít i sněhové řetězy. Jejich užití bývá dáno dopravní značkou a v některých zahraničních zemích jsou součástí povinné zimní výbavy.

Drobná, ale zásadní opatření

I obyčejná nemrznoucí směs do ostřikovačů je zásadním předpokladem pro úspěšnou jízdu v zimě. Stejně tak důležitá je nemrznoucí chladicí kapalina do -25°C. Pro bezpečný rozjezd pak budete potřebovat škrabku na led a na sněhovou pokrývku dostatečně dlouhý smetáček, kterým dosáhnete i na střechu svého vozu. Stejně tak musíte očistit poznávací značky. V případě, že tak neučiníte, vám bude hrozit pokuta několika tisíc. Množství ledu a sněhu na předním skle rozhodně neodstraňujte stěrači. Jednak to má téměř nulový efekt a jednak hrozí jejich poškození. Pro případ nutnosti mějte připraveny rozmrazovače na skla a zámky. Není vhodné je však uchovávat ve voze.

Další vhodná výbava:

  • Startovací kabely
  • Ruční svítilna
  • Deka
  • Rukavice
  • Baterie ne starší než pět let

Na zimu se pojistěte

Zcela zásadní je havarijní pojištění. Výhodné je jeho zřízení společně s povinným ručením, celkový balíček vás tak vyjde ve výsledku levněji. Speciální zimní produkty v nabídce pojišťovacích společností nejsou, proto je vhodné zajistit komplexní pojistku na období celého roku. Jestliže se chystáte na hory, ať již v Česku nebo zahraničí, možná by stálo za to i pojištění proti přírodním rizikům, které zahrnuje také sesuv laviny.

Všechny potřebné informace o havarijním pojištění naleznete na našich stránkách v tomto odkazu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ