Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Havaj

Když se vysloví Havaj, každý si nejspíš představí tropický ráj, nádherné západy slunce, typickou místní hudbu a náhrdelníky z pestrobarevných květin. Kromě toho jsou Havajské ostrovy padesátým státem USA a z historického hlediska je Havaj také významným přístavem. Podívejte se na naše tipy, co si zde rozhodně nenechat ujít, i jaké cestovní pojištění si před cestou sjednat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění na Havaj?

Nemoc nebo úraz nás mohou potkat i na dovolené, a vzhledem k tomu, že Havaj je součástí Spojených států amerických, ceny lékařských služeb jsou zde poměrně vysoké. Proto byste ve svém cestovním pojištění měli mít zahrnuté vyšší limity léčebných výloh, které se vztahují například na lékařské ošetření, hospitalizaci, převoz do nemocnice, náklady na léky nebo repatriaci do České republiky. 

Cestovní pojištění na Havaj

Zapomínat byste neměli ani na pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému na zdraví či majetku. V případě, že chcete Havaj objevovat více a půjčíte si zde auto či skútr, zahrňte do své pojistky i pojištění auta z půjčovny. A jestli plánujete navštívit také místní hory, přidejte do pojistky i rizikové sporty a připojištění úrazu

Srovnání cestovního pojištění na Havaj

Pro přehled aktuálních nabídek cestovního pojištění na Havaj použijte online kalkulačku cestovního pojištění. Díky ní nemusíte navštívit pobočky jednotlivých pojišťoven, ale pouze se připojit k internetu a z pohodlí vlastního domova získat srovnání doslova za pár minut.

Do online kalkulačky stačí zadat pár základních údajů o vás a vaší cestě a hned uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny cestovního pojištění. Pojistku, která se vám bude líbit nejvíce, si můžete podle představ také upravovat - výši limitů i volbu připojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Kolik stojí cestovní pojištění na Havaj?

Cena cestovního pojištění se odvíjí od délky vašeho pobytu, počtu pojištěných osob, výše pojistných limitů a také volby možných připojištění. Přesnou částku tedy uvidíte v online kalkulačce poté, co do ní tyto údaje zadáte. Pak už si jen stačí vybrat to nejlepší cestovní pojištění na Havaj pro vás.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 15 000 000 100 000 000
Pojištění úrazu 400 000 600 000 800 000
Pojištění odpovědnosti 5 000 000 15 000 000 30 000 000
Pojištění zavazadel NE 25 000 50 000
Rizikové sporty ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 1 231 Kč 1 750 Kč 2 398 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní svatební cestu novomanželů ve věku 29 a 27 let (tvoří jednu rodinu), kteří v rámci své dovolené plánují také provozování vysokohorské turistiky - z toho důvodu je zvoleno i připojištění rizikových sportů. Výpočet pojistného byl proveden 16. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. 

Jak si sjednat cestovní pojištění na Havaj?

Cestovní pojištění na Havaj si hravě sjednáte přes kalkulačku cestovního pojištění. Jakmile si vyberete pojistný produkt, který se vám líbí nejvíce, pojistku sjednáte během chvíle online cestou. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Všechny důležité dokumenty vám budou doručeny do e-mailu. Samotná pojistka pak začne platit v okamžiku, kdy uhradíte pojistné. Pokud tedy pojištění sjednáváte těsně před odletem, zvolte nejlépe online platbu, a můžete vyrazit na letiště.

Pamatujte také, že nejlevnější cestovní pojištění na Havaj pro vás nemusí být nutně to nejlepší. U tohoto pojištění je především důležité, aby se o vás v případě potřeby správně postaralo, a vy si tak mohli tropický ráj užívat opravdu bez obav.

Co si připravit před cestou na Havaj?

Vzhledem k tomu, že je Havaj součástí USA, budete pro turistickou cestu, která není delší než 3 měsíce, potřebovat vízum ESTA. Zařídíte si ho online cestou a stát vás bude 14 dolarů.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka, policie i hasiči 911
 • Jazyky - mluví se zde havajštinou, ale domluvíte se samozřejmě i anglicky 
 • Očkování - pro vycestování nejsou žádná povinná očkování, doporučuje se ovšem tetanus, spalničky a záškrt, žloutenka typu A, v případě delšího pobytu i žloutenka typu B
 • Voda - voda z kohoutku nemusí být ve všech koutech Havaje pitná, proto raději používejte tu balenou
 • Kriminalita - je zde velmi nízká. Případně se zde můžete setkat pouze s drobnými krádežemi v turisticky vytížených místech.
 • Kdy jet na Havaj - hlavní turistická sezona je od června do září, kdy je na Havaji nejhezčí počasí. Dalším oblíbeným obdobím je to od poloviny prosince do poloviny března.
 • Cestování po Havaji - pro poznávání Havaje si můžete půjčit auto, nebo využít dobře dostupné a levné hromadné dopravy The Bus

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Havaj

Kromě relaxu na havajských plážích si vás ostrovy získají bohatým množstvím zajímavých druhů rostlin a zvířat, aktivními sopkami, skvělými podmínkami pro surfování, historickými památkami, jedinečnou kulturou a přátelským obyvatelstvem.

Tipy, co si nenechat ujít

 • Honolulu - hlavní město Havajských ostrovů, které najdete na ostrově Oahu. Součástí města je i Waikiki s nádhernou pláží a mořem, které vám vezme dech. Jedná se také o skvělé místo pro surfování. Nedaleko od města se pak nachází přístav Pearl Harbor, který je jedním z klíčových míst 2. světové války. Turistům je otevřený a vidět zde můžete i památník USS Arizona Memorial.
 • Diamond Head - sopečný kráter, který je dominantou Honolulu. Jde o velkou hornatou masu s kráterem o průměru 1,2 km. Jedná se vyhaslou sopku s oblíbenou turistickou vyhlídkou. 
 • Národní park Havajské vulkány - vidět v něm můžete dvě aktivní sopky, a to Mauna Loa a Kilauea. Kromě toho zde žije celá řada vzácných rostlinných a živočišných druhů.
 • Manoa Falls - jeden z nejvyšších havajských vodopádů vysoký 150 metrů. Výlet k němu zvládnou i fyzicky méně zdatní jedinci nebo děti - od parkoviště u něj budete za necelých 30 minut chůze.
 • Papahanaumokuakea - řetězec menších ostrovů a atolů, na kterých jsou k vidění stopy původních obyvatel Havaje i archeologické pozůstatky

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

 • Laniakea Beach - krásná pláž, na které žijí havajské zelené mořské želvy
 • Keahiakawelo - skalní pole nacházející se na ostrově Lanai zvané také Zahrada bohů
 • Big Island - největší z ostrovů, který si vás získá rozmanitou přírodou. Jedná se skvělé místo pro roadtripy a poznávání sopek. 
 • Maui - romantická destinace s nádhernými plážemi a luxusními hotelovými resorty. Kromě toho tu samozřejmě můžete objevovat havajskou přírodu, hustou džungli a navštívit lze i vysokohorskou sopku Haleakala, u které budete mít možnost vidět i měsíční krajinu.
 • Kauai - jedno z nejkrásnějších míst Havaje, které vás uchvátí hlavně odlehlým pobřežím Na Pali. Oblíbenou cestou, jak toto místo lépe poznat, jsou vyhlídkové lety vrtulníkem.
 • Molokai - pokud toužíte po klidu, navštivte tento nejméně navštěvovaný havajský ostrov. Obdivovat zde můžete vysoké mořské útesy, které sahají až do výšky přes 1 000 metrů, nebo také izolovanou komunitu ve vesnici Kalaupapa, která dříve sloužila jako sanatorium pro nemocné leprou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY