Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Gruzie

Gruzie je relativně malá země, která leží na pobřeží Černého moře, na pomezí mezi jihovýchodní Evropou a jihozápadní Asií. Na severu sousedí s Ruskem, na jihu s Tureckem a Arménií a poslední hranici má země s Ázerbájdžánem. Plánujete si udělat výlet do těchto končin? Poradíme vám, na co se připravit a jaké cestovní pojištění si před cestou sjednat.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Gruzie?

V České republice jsou vám hrazeny zdravotnické úkony z veřejného zdravotního pojištění. Pokud máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, tak jsou vám v zahraničí zdravotnické služby poskytnuty jen v neodkladných případech. Evropský průkaz zdravotního pojištění se navíc vztahuje jen na země EU, Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko. Gruzie není součástí EU, má aktuálně status kandidátské země.

Proto je při cestě do Gruzie dobré si uzavřít cestovní pojištění. To vás kryje primárně v případě nenadálých zdravotních komplikací. K němu si můžete přidat:

Obecně se uvádí, že kvalita zdravotnické péče není v zemi příliš vysoká, a to obzvláště mimo velká města.

Cestovní pojištění do Gruzie

Srovnání cestovního pojištění do Gruzie v roce 2024

Aktuální ceny cestovního pojištění do Gruzie si můžete srovnat v kalkulačce cestovního pojištění na našem webu. Rychle a pohodlně si uděláte přehled a na základě svých preferencí si vyberete to pro sebe nejlepší pojištění.

Do online kalkulačky navíc stačí uvést jen několik údajů:

 • Typ cesty (dovolená/pracovní)
 • Délka pobytu
 • Země pobytu
 • Počet osob

Kolik stojí cestovní pojištění do Gruzie?

Cenu cestovního pojištění do Gruzie zjistíte v naší kalkulačce. Na konečnou výší pojistného má vliv délka vaší cesty, přidaná připojištění a také velikost jednotlivých limitů pojistného plnění. Není dobré se při sjednávání řídit pouze cenou, doporučujeme také zkontrolovat ostatní parametry a dobře si pročíst pojistné podmínky.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Gruzie?

V naší kalkulačce to zvládnete jednoduše, rychle a online. Vyberete si to, které vám nejvíce vyhovuje, a na pár kliknutí ho uzavřete.

Následně obdržíte všechny důležité dokumenty do vaší e-mailové schránky. Cestovní pojištění začíná platit ve chvíli, kdy uhradíte pojistné.

Kalkulačka CESTOVNÍho POJIŠTĚNÍ

Volání z Gruzie

Gruzie nepatří mezi země EU, tudíž zde nefunguje tzv. EU roaming. Neplatí, že za hovory, textové zprávy a data jsou vám účtovány stejné ceny jako v České republice. Volání, SMS i data nabízejí čeští operátoři z Gruzie za vysoké částky, a tak při příjezdu do Gruzie je vhodné mít předchozí informaci na paměti.

V Gruzii se nacházejí 3 operátoři, kteří nabízí různé tarify - Cellfie, Geocell, Magti. Pokrytí signálem je dobré, nicméně v některý horských regionech může být o něco nižší.

Pořídit se dá v zemi jak klasická SIM karta, tak i eSIM. Cena za balíček volání a dat startuje na několika eurech.

Pokud momentálně hledáte operátora, tak se můžete podívat na naše srovnání mobilních tarifů, kde si na základě svých preferencí jednoduše najdete ten pravý tarif pro sebe.

Najít mobilní tarif

Výběr z bankomatu v Gruzii

V Gruzii se jako platidlo používá tzv. gruzínské lari (GEL). 1 lari se potom rozděluje na 100 tetri. Kurz vůči české koruně se pohybuje kolem 8,5 Kč za 1 gruzínské lari. K měně je v ČR prakticky nemožné se dostat a českou korunu zase v Gruzii nejspíše nikdo chtít nebude. Proto je potřeba vyrazit na cestu nejlépe s eury nebo dolary.

Hotovost se vám může hodit hlavně na venkově, kde je platba kartou možná jen velmi zřídka. Proto zde můžete hledat bankomaty. Ani ty se ale mimo velká města nenacházejí ve velkých počtech.

Z debetních karet k běžným účtům vedeným u českých bank se dá v Gruzii vybírat, ale musíte počítat s tím, že si banky strhnou za výběr poplatky v různé výši a také nastaví svůj vlastní kurz. Zajímavou alternativou může proto být například karta Revolut.

Podívejte se na naše srovnání běžných účtů.

Srovnání běžných účtů

Užitečné informace před cestou do Gruzie

 • Důležitá telefonní čísla: záchranná služba 112, policie 112, hasiči 112, Velvyslanectví České republiky v Gruzii +995/32/2916740-43
 • Jazyky: gruzínština
 • Internet: Wi-Fi dostupná v restauracích, hotelích, nákupních centrech
 • Zásuvky: běžné jako v ČR
 • Doprava: jízda vpravo, rychlost v obci max. 60 km/h, mimo obce 90 km/h, na dálnicích a rychlostních silnicích 110 km/h
 • Kriminalita: nízká, vyhněte se regionům Abcházie a Jižní Osetie (vojensky obsazené Ruskem)

Kdy jet do Gruzie?

Hlavní sezona běží během července a srpna, kdy teploty šplhají až ke 40 °C. Hotely v okolí Černého moře v tomto termínu také obvykle hlásí vysokou obsazenost. Jedná se o ideální dobu pro vysokohorskou turistiku, jelikož na horách není v této době sníh.

Během května, června, září a října je v zemi teplo a slunečno, nicméně na horách se již od konce září až do začátku května může nacházet sníh. První tři měsíce roku jsou poté označovány jako ideální čas na zimní sporty. Gruzie zažívá klasickou zimu, takže teploty i v nížinách klesají k bodu mrazu.

Doprava do Gruzie

Vydat se do Gruzie vlastním autem je pro skutečné fanoušky řízení. Nejrychlejší cesta z Prahy vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko a Turecko. Trvá asi 35 hodin a měří skoro 3,5 tisíce kilometrů. Nejkratší cesta vedla skrz Ukrajinu, ale tudy se vzhledem k současné situaci nedoporučuje cestovat. Cesta měřila 3 tisíce kilometrů, ale trvala skoro 40 hodin.

Pokud vyrazíte do Gruzie autem, doporučujeme si zkontrolovat v pojistných podmínkách územní platnost havarijního pojištění. Případně si toto autopojištění srovnat prostřednictvím naší online kalkulačky, a pokud by vám nějaká nabídka padla do oka, pojistku si rovnou online jednoduše uzavřít.

Nejlepší způsob, jak se do Gruzie dostat, je letadlem. Od května 2024 bude fungovat přímá linka z Prahy do Tbilisi, která bude létat vždy v úterý a v sobotu. Cena letenky za jeden směr se pohybuje mezi 130 a 170 eury. Ostatní dopravci nabízejí lety s přestupem. Případně si můžete najít spojení sami, například za pomoci různých vyhledávačů letenek.

Kalkulačka havarijního pojištění

Půjčení auta v Gruzii

V zemi funguje celá řada světových řetězců autopůjčoven. Auto si můžete zajistit již v předstihu díky online rezervaci. Vyzvednout si ho můžete na letišti, přímo v Tbilisi či na jiném místě.

Jelikož se Gruzie nenachází v EU, doporučujeme před cestou sjednat na úřadu obce s rozšířenou působností tzv. Mezinárodní řidičský průkaz. Jeho vydání stojí jen 50 Kč.

Kolik stojí půjčení auta v Gruzii v roce 2024?

Samozřejmě platí, že čím menší vůz, tím menší je cena za půjčení. Typ vozu byste měli přizpůsobit vašim plánovaným aktivitám. Přeci jen při výletech do hor stojí za zvážení volba vozidla se silnějším motorem.

Konečnou cenu může ovlivnit také pojištění vozidla. Před uzavřením smlouvy o výpůjčce si s půjčovnou vyjasněte, zda je vozidlo pojištěno, na co se pojištění vztahuje a v jakém rozsahu.

Orientační ceny naleznete v tabulce:

Počet dní Cena
1 den od 1 000 Kč
3 dny od 2 830 Kč
7 dní od 5 380 Kč

Zdroj: Rentalcars.com, údaje platné k 5. 4. 2024, zvolen týden od 6. 5. 2024 do 13. 5. 2024.

Dopravní informace pro Gruzii

V Gruzii se jezdí vpravo. Silniční provoz je zde často označován jako velmi složitý, jelikož řidiči se zde příliš nezabývají rozdělením do pruhů a občas ani dopravním značením nebo semafory. Na místě je tak určitá ostražitost.

Ve městě se můžete pohybovat až rychlostí 60 km/h, mimo obce potom 90 km/h a na dálnicích a rychlostních silnicích je nejvyšší povolená rychlost 110 km/h.

Najít CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co vidět v Gruzii

 • Hlavní město Tbilisi: Zde se nachází například katedrála Nejsvětější trojice, pevnost Narikala nebo náměstí Svobody, najdete zde také řadu parků.
 • Kavkaz: Oblast Svanetii, kde se nachází turistické městečko Mestia, které je centrem pro řadu výšlapů, nebo odlehlá vesnice Ušguli, která je zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.
 • Batumi: Město u Černého moře s řadou pláží.
 • Stepancminda: Vesnice pod sopkou Kazbeg, což je se svými 5 047 metry třetí nejvyšší bod v Gruzii. U vesnice se nachází kostel Nejsvětější Ttojice (Tsminda Sameba).