Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Věnujte se výročí pojištění vašeho vozu

Publikováno: 24.11.2017

S koncem roku je čas nejen bilancovat, ale myslet včas na výročí smluv týkajících se vašeho vozu tedy povinného ručení a havarijního pojištění. Proč řešit změnu pojišťovny? Co získáte nebo ztratíte změnou pojišťovny? Jak vypovědět své pojištění? Na tyto i jiné otázky jsme pro vás připravili odpovědi.

Povinné ručení výročí

Proč řešit případnou změnu pojišťovny?

Pojišťovny aktuálně nabízí nespočetné množství variant pojištění, které pravidelně aktualizují. Rozdíl mezi naprosto shodným pojištěním u dvou různých produktů může být v řádech stokorun ročně. Jsou i případy, kdy rozdíl byl v řádu tisíců. Kromě cenově výhodnějšího pojištění můžete získat novou nabídkou pojištění i širší rozsah pojištění či některá nová připojištění. Pro lepší orientace v nabídkách od jednotlivých pojišťoven doporučujeme využít naše nejpřehlednější porovnání online na trhu.

Co získáte nebo ztratíte změnou pojišťovny?

Ztratíte maximálně několik minut svého času. Změnou nepřicházíte o své bonusy, je zdarma a můžete získat lepší pojištění za mnohem výhodnější cenu. To vše vám dokážeme srovnat v našem online porovnání během 2 minut.

Co je to bonus/malus?

Bonus je vaše sleva, o kterou budete platit méně za ty měsíce pojištění, kdy jste jezdili bez nehod. Po celou dobu pojištění se Vám (pojistníkovi) načítají měsíce za bezeškodní průběh a podle jejich počtu máte nárok na určitou výši slevy (a to až 60%). Za každých 12 měsíců bez nehody získáváte slevu z pojistného (zpravidla 5 %). V naší kalkulačce povinného ručení máte možnost ověřit si svůj bonus online.

Jak vypovědět své pojištění?

V případě, že se rozhodnete změnit pojišťovnu, musíte stávající pojistnou smlouvu písemně vypovědět. Smlouvu však nemůžete vypovědět kdykoliv ze dne na den. Výpovědi smlouvy se řídí příslušnými zákony (§ 1811 a § 2760 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku a Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla 168/1999). Připravili jsme pro vás několik variant nejběžnějších způsobů výpovědi  pojištění, včetně popisu a vzoru výpovědi.

Smlouvu vždy vypovězte písemně a předejte na přepážce patřičné pojišťovny nebo zašlete doporučeně poštou. Některé pojišťovny nabízí výpověď zaslat e-mailem. Výpověď musí být vždy opatřena vlastnoručním podpisem.

Jednotlivé vzory výpovědí naleznete zde.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Autor: David Derka