Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

TOP 10 aplikací pro řidiče

Publikováno: 25.02.2021

Moderní vozy jsou vybaveny technologiemi, které umožňují jednoduché spárování se smartphonem. Díky tomu se z auta stává chytrý stroj, který vám zajistí nejen pohodlí, ale také bezpečí. Aplikací pro řidiče je přitom celá řada a my se v našem článku podíváme na 10 nejlepších.

TOP 10 aplikací pro řidiče

Jak se propojit s vozem

K tomu je třeba samostatná aplikace pro systémy Android a iOS, například Android Auto, kterou vyvinula společnost Google nebo Apple CarPlay, který je dostupný pro všechny telefony nejméně od iPhone 5 a systému iOS 7.1. Díky těmto platformám se vám potřebné aplikace objeví na obrazovce přímo ve vašem autě.

TIP

Vlastní systémy pro sdílení aplikací vyvíjí i samotné automobilky, zejména ve vozech na elektrický pohon.

zelená karta

Navigace

Jedny z nejběžnějších aplikací, které řidiči běžně používají, jsou navigace. Zřejmě nejpoužívanější je WAZE. A je postavena na sdíleném přístupu k aktuální situaci v provozu. Díky tomu dokáže aplikace velmi pružně a s časovou přesností reagovat na možnosti vaší cesty.

Dále doporučujeme Google Maps, které jsou spíše určeny pro systém Android a mají vlastní českou konotaci. Mimo kvalitní aktualizaci dat dokáží rovněž reagovat na provoz a navolená trasa se vám uloží i v offline režimu.

Ovládejte vůz na dálku

Pro tento případ můžeme doporučit například český Xmarton, který se ovšem skládá nejen z aplikace, ale i nutnosti instalovat do vozu něco jako speciální modem, tedy homologovanou jednotku, která umožňuje spojení s chytrým telefonem. Malý CarBox je přizpůsobitelný typu vozu. Tato jednotka se připojuje k síti mobilních operátorů, tedy vždy toho nejsilnějšího v dosahu.

Co obsahuje platforma Xmarton:

  • Ovládání elektrických okének
  • Ovládání zámků dveří a kufru
  • Spouštění varovných blinkrů pro nalezení auta
  • Bezklíčové sdílení (pro sdílení vozu lidem, které sami určíte)
  • Bezpečná imobilizace vozu
  • Informace o nehodě vozu, zajištění záchrany
  • Zapnutí nezávislého topení na dálku
  • Celkový přehled o voze a GPS lokace
  • Statistiky jízdy
  • Kniha jízd pro převod XLSX nebo CSL

Aplikace pro Škodovky

Škoda je pravidelně nejprodávanějším vozem v České republice. Není divu, že automobilka přišla s vlastní aplikací Traffication ve spolupráci s firmou Bosch. Aplikace je ryze bezpečností, jelikož řidiče upozorní na blízké překážky na vozovce nebo dokonce na nájezd do protisměru. Škodovka tak pokračuje ve svém trendu smart řešení, jako je předchozí kalendář a infotainment o počasí.

Všechny dostupné aplikace od Škody Auto se navíc slučují do jedné platformy – MyŠkoda.

zelená karta

Myslíme i na kamioňáky

Pro řidiče silničních korábů můžeme doporučit například dva velmi šikovné systémy. Jednak je to Bans For Trucks, který informuje o lokálních zákazech a omezeních pro nákladní vozy ve 40 zemích, ale rovněž aplikace TransParking, která pomůže najít nejbližší možné čerpací stanice.

Další vychytávky

Například pro přehledné parkování, včetně rezervace místa a placení, je tu další česká aplikace Zaparkuju.cz. Pro bezpečnou cestu doporučujeme aplikaci Záchranka, kterou nemusí využít jen řidiči, ale i ostatní členové posádky, pokud to situace vyžaduje. Jestliže v současné době také zřizujete pojištění svého vozu, tak právě pojišťovací společnosti nabízí aplikace, které se vám mohou hodit v případě pojistné události. Zpravidla se díky nim zjednoduší veškerá komunikace s pojišťovnou, včetně získávání informací a tipů pro cesty do zahraničí.