Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Přivítejte nový rok na horách

Publikováno: 25.12.2020

Letošní lyžařská sezóna je díky koronaviru zcela jiná, než jakou ji známe z předchozích let. Díky stoupajícím číslům v celé Evropě se uzavírají nejen vleky, ale hotely a penziony. Pojďte se tedy podívat na možnosti, které máme, pokud bychom oslavit příchod nového roku na horách při oblíbeném sportu.

Lyžařské pojištění

Silvestr v ČR a PES na stupni 5

Lyžařská sezóna u nás začala už 18. prosince, ale díky zvyšujícímu se počtu nakažených koronavirem přešla Česká republika v rámci svého protiepidemického systému PES do stupně 5. Díky tomu byly od 27. 12. ski areály uzavřeny, stejně jako hotely, školy i restaurace. V poslední dnech jsme opět „klesli“ do stupně 4, je tedy otázkou, za jak dlouho se daná opatření zmírní a my u nás budeme moci vyrazit na lyže a snowboard.

Cestovní pojištění online

Dýchejte a kochejte se

To, že situace není zimním sportům nakloněna, neznamená, že si kouzlo přírody nemůžeme užít aspoň po svých. Shromažďování je sice omezeno na 2 osoby, netýká se ale rodinných příslušníků, takže můžete vyrazit! Obujte místo přeskáčů pohorky a šup ven. Všude kolem horských středisek je nespočet krásných míst, kam se dá vyrazit na kratší i delší procházky a prohlédnou si přírodní zajímavosti. I když díky jen „na otočku“. Je jen na vás, jaký cíl vašemu výletu dáte. Vyčistíte si hlavu a příjemně protáhnete tělo, co víc si poslední den v roce přát?

Aktivní improvizace

Pokud vám nestačí jen chůze, vezměte sebou kolo, koloběžku nebo inline brusle – tedy pokud je příjemné počasí, teploty nad nulou bez sněhu a ledovky, můžete si silvestrovský den zpestřit třeba vyjížďkou na kole nebo vyrazit po okolí na koloběžkách.

Zpátky do dětských let

Pokud by nám na Silvestra nasněžilo, můžete si zábavu na výletu užít alespoň mimo sjezdovky. Je to ideální příležitostí se vrátit do dětských let a trochu se pobavit. Lyže a snowboard tentokrát nechte odpočívat a vytáhněte sáně, boby, lopaty nebo prostě obyčejné igelitky a vyrazte řádit do sněhu. Vyhněte se tedy sjezdovkám, najdete si nějaký kopec mimo lyžařský areál, ideálně bez stromů a podobných překážek a užijete si tolik legrace, jako už dlouho ne.

Buďte ohleduplní

Často se horská střediska nachází v blízkosti národních parků či chráněných krajinných oblastí. A to je samozřejmě spojeno i s tím, že chování lidí má velký vliv na okolní přírodu a zvířata. Proto se pokuste vyhnout zábavní pyrotechnice, která díky svému hluku i nadměrnému svícení ruší lesní zvěř, a vystačte si s prskavkami. A odpadky od svačin vezměte hezky s sebou a neodhazujte je ve volné přírodě.

Silvestr na horách za hranicemi

I v aktuální situaci nejdete v Evropě několik otevřených lyžařských středisek. Počítejte s tím, že po návratu ze zahraničí je ale potřeba podstoupit test na koronavirus nebo absolvovat 10denní karanténu.

Šanci užít si lyžovačku tak můžete v pár švýcarských kantonech. V Itálii, Francii, Německu jsou lyžařská střediska uzavřená. V Rakousku situace není tak přísná, každopádně do 10. ledna 2021 musí v této zemi obyvatelé České republiky nastoupit do povinné karantény.

Poslední noc roku

Silvestr vrcholí večerem a poslední nocí roku, což si samozřejmě žádá řádnou oslavu. Vzhledem k aktuálnímu zákazu vycházení po 21 hod. si ji tedy dopřejte doma, v rodinném kruhu. A rozhodně se nemusí jednat jen o nudný večer u televize! Stačí jen doladit pár detailů. Co třeba takový tematický večer a kostýmy ve stylu dob minulých, pohádek, filmů, známých postav apod. Fantazii se meze nekladou a o zábavu rozhodně nouze nebude. Večer si můžete zpestřit také nějakou zajímavou party hrou. Tady ovšem raději pro inspiraci zabrouzdejte na internetu, tipů tam najdete spoustu.

Chovejte se (z)odpovědně

I když vyrazíte jen na procházku nebo bobovačku v rámci ČR, nezapomínejte na to, že jsou situace, kdy se vám i při nich vyplatí cestovní pojištění – především v případě úrazu, který se můžete přihodit i při těchto nevinných aktivitách.

Parrrrádního Silvestra a na zdraví!