Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění nemovitosti online

Publikováno: 11.01.2023

Pojištění vašeho domova je naprostým základem v případě, že se cokoliv stane. Újma na majetku může být totiž velmi nákladná. Správně nastavené pojištění nemovitosti vás ale dobře ochrání, navíc je možné vše udělat online.

Pojištění nemovitosti online

Pojištění nemovitosti cena

Každého, kdo se snaží pojistit svou nemovitost, jistě zajímá cena pojištění nemovitosti. Ta se odvíjí od různých věcí, na které při pojištění musíte myslet. Patří mezi ně zejména hodnota nemovitosti. V rámci toho se ale často stává, že nemovitost buď nadpojistíte, nebo naopak podpojistíte.

Nadpojištění znamená, že jste určili vyšší pojistnou částku, než je cena nemovitosti. Tím si platíte zbytečně vysokou pojistku. Pojišťovna vám při pojistné události nezaplatí více peněz, než je maximální výše ceny domu nebo bytu.

Podpojištění je opačný případ, kdy jste pojistnou částku nastavili na méně, než je reálná cena nemovitosti, takže zase nedostanete tolik peněz, kolik byste při pojistné události potřebovali.

Co určuje cenu nemovitosti:

  • hodnota nemovitosti,
  • velikost nemovitosti,
  • zabezpečení nemovitosti (čím lepší zabezpečení, tím méně platíte za pojištění),
  • rizika, proti kterým nemovitost pojistíte.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojistná rizika

Rizika mohou být různá, záleží na tom, kde se vaše nemovitost nachází a co jí tam hrozí. Nejčastější škody jsou způsobeny vodou z vodovodního zařízení a odpadu, stejně rizikový je i požár, krupobití a vichřice nebo pád stromu. Také se zamyslete, jaká je v oblasti, kde bydlíte, kriminalita a do jaké míry hrozí krádeže a vandalismus. Právě výběr rizik bude také rozhodující pro výslednou cenu vašeho pojištění.

TIP:

Pokud za pojištění budete platit například čtvrtletně, v konečném výsledku zaplatíte za rok o něco víc, než když zvolíte variantu ročního pojistného. To zaplatíte najednou a už se o další platbu nestaráte. 

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Pojištění nemovitosti kalkulačka

Naše kalkulace vám velmi zjednoduší celou kalkulaci pojištění nemovitosti. Stačí zadat několik málo údajů, jako je adresa vaší nemovitosti (pojišťovna potřebuje zjistit, v jaké oblasti se budova nachází). Některé lokality je totiž těžké pojistit, například pokud se jedná o blízkost řeky, kde hrozí riziko povodní. Stejně důležitá je zastavěná plocha nemovitosti a výše pojistné částky.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI