Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžařský ráj to napohled

Publikováno: 15.02.2020

V předchozím článku jsme vám představili pár tipů na lyžařská střediska v Čechách vhodná pro rodiny s dětmi. Tentokrát se ovšem zaměříme na ty z vás, kteří naopak vyhledávají resorty pro náročnější lyžaře, a nechtějí, třeba z časových důvodů, vyjíždět za hranice. Naše tipy najdete níže.

Lyžařská ráj to napohled

Nejzajímavější sjezdovky u nás

Samozřejmě, že není zcela možné srovnávat lyžařská střediska u nás s těmi v Alpách, i tak se v České republice dají najít skiareály, které uspokojí i náročnější lyžaře. Naše tipy na ty nejlepší z nich přinášíme zde.

SkiResort Černá Hora - Pec

Šest propojených areálu v Krkonoších, 50 km sjezdovek na 1 skipas. Mezi areály přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. Jedná se o největší lyžařský resort v Česku. SkiResort tvoří 5 vzájemně propojených areálů - Pec Pod Sněžkou, Černá hora, Černý důl, Velká Úpa, Malá Úpa a Svoboda nad Úpou. Užívat si zde můžete až tříkilometrové sjezdovky, zábavné Funline tratě s klopenými zatáčkami a tunelem nebo trať s časomírou pro obří slalom a sjezd. Na své si tu přijde opravdu každý.

Skiareál Praděd - Ovčárna

Nejvýše položené lyžařské středisko v České republice, které se nachází v Jeseníkách, se tradičně může chlubit nejlepšími sněhovými podmínkami. V celém středisku vám funguje 1 skipas, můžete tak lyžovat v celém areálu.

Cestovní pojištění online

Skiareál Karolinka

Tento skiareál se nachází na okraji města Karolinka na Valašsku a je zasazen do údolí mezi hřebeny Vsetínských vrchů a Javorníků. Jedná se sice o menší areál, ale za návštěvu rozhodně stojí. Najdete zde rozmanitou sjezdovku o délce 1 000 m, která je díky tomu, že se jedná o velmi členitý svah, kde se střídají prudší a mírnější pasáže, určena spíše pro náročnější a sportovní lyžaře.

Skiareál Harrachov

Patří mezi nejoblíbenější lyžařské resorty u nás. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak nároční lyžaři. Nachází se zde také nejoblíbenější sjezdovka Červená II., která je často označována za nejkrásnější carvingový svah v Čechách, široký kolem 80 metrů. Unikátní je zde také černá sjezdovka s třistametrovým převýšením.

Skiareál Dolní Morava

Lyžařský areál se nachází v údolí obce Dolní Morava nedaleko vrcholu Králického Sněžníku a zdejší sjezdovky patří k nejlepším v ČR. Najdete zde 8 sjezdovek všech stupňů obtížností. Nejoblíbenější je zřejmě sjezdovka U Slona, která nadchne všechny vyznavače carvingového lyžování s unikátní šířkou 80 metrů a délkou 1200 metrů.

Trocha adrenalinu pro pokročilé

Lyžování nebo snowboarding milujete, přesto vás ale celodenní sjezdování už tolik nebaví? Pak by pro vás trochu adrenalinové zábavy ve snowparku mohla být tím pravým zpestřením. Podívejte se, kde najdete ty nejlepší snowparky u nás.

Snowpark Klínovec

Tento snowpark se nachází ve skiareálu nejvyšší hory Krušných hor. Naleznete zde řadu boxů, railů a trubek a také skoky o velikosti 3 až 10 metrů.

Snowparky ve Špindlerově Mlýně

V oblíbeném skiareál Špindlerův Mlýn na vás čekají dokonce dva snowparky různých obtížností - na Horních Mísečkách a na Hromovce. Burton snowpark Horní Mísečky nabízí několik pevných překážek (raily, boxy) a zároveň i několik skoků. Je obsluhován samostatným lyžařským vlekem. Funtrack Hromovka pak nabízí vlnky, boule, ježdění na bednách a i možnost skoků.

K2 snowpark Vítkovice

Snowpark Vítkovice najdete ve skiareál Aldrov v Krkonoších. Je rozdělen do sekcí podle náročnosti a je tak vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené jezdce. Vyzkoušet zde můžete téměř 40 překážek a několik skoků různých délek a obtížnosti

Snowpark a Funpark Pec pod Sněžkou

Jedná se o největší snowpark u nás. Najdete jej přímo na sjezdovce Javor. Je rozdělen do tří částí, přičemž každá z nich je určena pro jinak zkušené lyžaře či snowboardisty. Horní část je určena spíše pro začátečníky, střed využívají zkušení jezdci a do dolní části pak míří hlavně profíci. Pro snowpark a funpark platí speciální skipas.

Zodpovědní lyžaři

I když byla celou dobu řeč o lyžování a snowboarding na území naší republiky, i tak stojí za to připomenout možnost uzavření cestovního pojištění. I při pobytu na českých horách se vám může hodit. Přesvědčit se můžete třeba v jednom z našich předchozích článků zde.

Sjednejte si pojištění na cesty

autor: Andy