Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Tuzemská lyžovačka bez starostí

Publikováno: 10.02.2020

Chystáte se na ,,jarňáky" vyrazit za zimními radovánkami do některého z českých horských středisek? Pak popřemýšlejte i o sjednání cestovního pojištění. Že vám to přijde v rámci naší republiky zbytečné? Možná vás přesvědčíme o opaku!

Tuzemská lyžovačka bez starostí

Co je vlastně cestovní pojištění do ČR?

I když letošní sněhová nadílka zatím nebyla k našim končinám moc štědrá, poslední dny to na horách vypadá lépe. Téměř všude alespoň pár centimetrů připadlo a většina skiareálů je v provozu. A v pravý čas, jarní prázdniny začínají a tak mnoho rodin vyráží na lyže.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění do zahraničí obsahuje v základu pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Při zahraničních cestách si tedy pojištění sjednáváte především pro případ úrazu či nemoci. A to je samozřejmě při pobytu na území naší republiky jiné. Zde nám případné lékařské zásahy hradí naše zdravotní pojištění. Cestovní pojištění do ČR je sjednáváno na rizika pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. A to se vám při pobytu na horách může skutečně hodit.

Příklady mluví za vše...

Buďte připraveni

Štěstí přeje připraveným. A jako přípravu na ,,jarňáky" s dětmi na horách se kromě generálky veškeré výbavy, naplánování cesty apod. dá počítat i sjednání cestovního pojištění. Věřte, že při cestách s dětmi není takové pojištění odpovědnosti k zahození. Stačí chvilka nepozornosti, vybalujete kufry ve vedlejší místnosti a děti se prohání po apartmánu. Najednou rána a televize v obývacím pokoji leží rozbitá na zemi. Dovolená vás už takhle stála velkou část úspor a dalších 10tis. Kč za způsobenou škodu není zrovna zanedbatelný výdaj. Pokud ale máte sjednané pojištění odpovědnosti pro vás a vaši rodinu, nemusíte se bát. Pojištění vám tuto událost pokryje a tak nebude potřeba hradit škodu z vašich financí.

I mistr lyžař...

I když jste skvělý lyžař, nemusí to být vždy zárukou toho, že se vám všechny nehody na svahu vyhnou. Stačí okamžik, sluníčko nebo sníh v očích, zmatky ostatních lyžařů na sjezdovce a neštěstí je na světě. Mezi nejčastější úrazy na horách patří bezesporu srážky mezi lyžaři. A na to je třeba myslet. I když se vám může zdát, že milionové částky za odškodnění při způsobené újmě na zdraví či majetku třetí osoby jsou doménou alpských svahů a zahraničních lyžařů, není tomu vždycky tak. Už i u nás je běžné, že po vás může poškozený požadovat úhradu nákladů za majetkovou, zdravotní či psychickou újmu. V případě nejhoršího vás a váš rodinný rozpočet opět ochrání správně sjednané cestovní pojištění, které obsahuje pojištění odpovědnosti.

Myslete na nejhorší

Součástí cestovního pojištění do ČR je i úrazové pojištění. Tento druh pojištění v podstatě funguje jako takové ,,odškodnění" v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti. A pobyt na horách s lyžováním je přeci jen v riziku vzniku takového úrazu o trochu blíže, než je tomu při běžných denních aktivitách. Chraňte tak tedy nejen sebe, ale i svou rodinu. Pokud by u vás nebo u někoho dalšího z rodiny došlo k vážnému úrazu, peníze ho sice nevyléčí, ale určitě rodině pomohou alespoň částečně překonat těžké období. A navíc, často je součástí pojištění i denní odškodnění v případě úrazu s trvalými následky, taková malá finanční náplast se vám pak může hodit.

Spočítat cestovní pojištění

Jak si cestovní pojištění na české hory sjednat?

Jednoduše, rychle - online. Postup je stejný, jako když sjednáváte cestovní pojištění do zahraničí. Rozdíl je jen v tom, že u cílové destinace zvolíte ,,Česká republika". Díky tomu se pak kalkulace upraví pro tento specifický druh cestovního pojištění.

Top tip:

Pozor, i tady myslete na správné zařazení sportů. Pokud se chystáte mimo lyžování a snowboarding po značených sjezdovkách provozovat i rizikové sporty, např. freeride mimo značené sjezdovky, pak to nezapomeňte zohlednit i do kalkulace pojištění. Do jaké kategorie váš sport vybraná pojišťovna řadí se dozvíte přímo v grafu porovnání nabídek pod tlačítkem ,,Detail" u vámi vybrané pojišťovny.

Přejeme vám parrádní rodinou dovolenou bez zbytečných starostí!