Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžování jí stálo 1,5 milionu

Pokud vyrážíte za zimními radovánkami do zahraničí, je sjednání kvalitního cestovního pojištění již pro většinu z nás samozřejmostí a v podstatě nutností. Myslete ale nejen na případné úrazy, které vás mohou při lyžování potkat, ale i na ne zcela zanedbatelné riziko toho, že úraz či škodu způsobíte vy někomu dalšímu. Pojištění odpovědnosti vás jistí!

Lyžování srážka

Náhoda je...

... no však to znáte. Bohužel i sebelepší a sebezkušenější lyžař se může na svahu zranit a stačí okamžik nepozornosti a zranění může způsobit i někomu dalšímu. Takových případů řeší pojišťovny ročně opravdu mnoho. Pokud se vám tedy něco takového stane a máte sjednané pojištění odpovědnosti, řeší to vaše pojišťovna. Pokud jej ale sjednané nemáte, náklady půjdou přímo z vaší kapsy. A že se bohužel většinou nejedná o malé částky.

Když se daří, tak se daří

Martina už tradičně, každý rok začátkem ledna, vyráží na zimní dovolenou do rakouských Alp. Lyžuje už od dětství a tak se považuje za zkušenou a dobrou lyžařku. Na sjezdovce se pohybuje sebevědomě, ale vždy s ostražitostí. Bylo už odpoledne, sluníčko svítilo, zmrzlý sníh od rána už trochu povolil a tak se lyžovalo báječně. Zrovna svištěla dolů po červené sjezdovce, když jí předjel nějaký rychlejší lyžař, který jí svým sekaným obloukem hodil poprašek sněhu přímo do obličeje. Zamlžili se jí brýle a tak na pár okamžiků neměla úplně čistý rozhled. Díky tomu včas nezaznamenala ze strany rychle se blížícího a nejistotou vrávorající lyžaře a došlo ke srážce.

V té rychlosti to byla skutečně rána a oba lyžaři skončili na zemi. Martina dopadla poměrně dobře, odnesla to pouze zlomeným zápěstím. Druhý lyžař, německý podnikatel, dopadl o poznání hůře. Odnesl si zlomeninu nohy i ruky. Díky zraněním byla přivolána horská služba a později i policie. Z výpovědí svědků a závěrů policie vyplynulo, že vina je na straně Martiny, i když srážku samozřejmě nezavinila schválně.

Co teď?

Martina měla naštěstí sjednané kvalitní cestovní pojištění a to včetně připojištění odpovědnosti.

Postupovala tedy následovně:

  • Ještě na svahu kontaktovala asistenční službu ke svému cestovnímu pojištění, která mu pomáhala s komunikací a poradila, jak postupovat.
  • Pokusila se sehnat kontakty nejen na poškozeného, ale i na svědky dané události.
  • Pořídila fotodokumentaci místa nehody.
  • Byla nucena podepsat policejní protokol, bohužel byl v němčině, kterou Martina neovládá. Po poradě s asistenční službou tedy k podpisu česky vepsala, že německy nerozumí a stručně popsala danou událost ze svého pohledu.

Cestovní pojištění online

A jak to bylo dál?

Po návratu zpět do Čech to netrvalo dlouho a Martina obdržela výzvu a předběžnou žalobu od právního zástupce německého lyžaře k uhrazení nákladů vzniklých v důsledku srážky. Případ se nakonec dostal až před soud, který potvrdil vinu na straně Martiny. Druhý lyžař byl sice tím, kdo Martinu předjížděl, ale dodržel správný odstup a Martina tím, že v daný okamžik téměř nic neviděla, zamířila stejným směrem, druhého lyžaře tím dohnala a došlo ke srážce.

Celkové náklady se tak vyšplhaly téměř na 1,5 milionu korun

Druh ošetření / zásahu Částka v Kč
Zásah horské služby (svoz saněmi, ošetření) 3 000 Kč
Náklady na léčení v Rakousku, včetně operace 320 000 Kč
Pokračující léčba ve vlasti zraněného vč. další operace 350 000 Kč
Rehabilitace a další náklady spojené s léčbou 96 000 Kč
Ušlý zisk poškozeného 415 000 Kč
Bolestné 120 000 Kč
Zhoršení společenského uplatnění 82 000 Kč
Právní zastoupení 74 000 Kč
Znalecké posudky 35 000 Kč
Celkem 1 495 000 Kč

Cestovko vás jistí!

Díky tomu, že měla Martina sjednané cestovní pojištění s připojištěním odpovědnosti, vše za ni vyřešila její pojišťovna. A to včetně nákladů na ambulantní ošetření jejího zlomeného zápěstí v hodnotě 42 000 Kč. Přitom její cestovní pojištění jí s připojištěním odpovědnosti i úrazu a neomezenými léčebnými výlohami, na týdenní pobyt v Rakousku, vyšlo na necelých 340 Kč. V případě, že by vše hradila sama z vlastních prostředků, byla by celková částka pro ní v podstatě likvidační.

Sjednání cestovního pojištění s připojištěním odpovědnosti se tedy opravdu vyplatí!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ