Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lyžařské destinace a koronavirus. Kam můžeme letos vyrazit za oblíbeným zimním sportem?

Publikováno: 21.12.2020

Všechny evropské země se potýkají s druhou vlnou koronaviru, což má samozřejmě dopad i na nadcházející lyžařskou sezónu. Podívejte se na to, kam a za jakých podmínek můžeme letos za oblíbeným sportem vycestovat.

Lyžování a koronavirus

U plánování letošní ,,lyžovačky" budeme muset spoléhat spíše na last minute zájezdy. Cestovní kanceláře budou totiž muset pružně reagovat na aktuální stav vládních opatření nejen u nás, ale také v zahraničí.

Cestovní pojištění online

Lyžařské zájezdy bývají na celou sezónu zcela běžně vyprodané už v průběhu podzimních měsíců. To ovšem letos díky celosvětové pandemii koronaviru neplatí. Cestovní kanceláře nyní hlásí celoroční propad cca do výše 90 %. Jejich majitelé se tak upínají alespoň k přelomu února a března, kdy věří, že by bezpečnostní opatření a možnosti cestování mohly být už o něco příznivější. Zároveň také budou spoléhat na oblasti a střediska, ve kterých se dá běžně lyžovat i do konce dubna.

Lyžování o Vánocích?

V brzké době se dá očekávat otevření lyžařských středisek nejen u nás, ale i v zahraničí. Problém za hranicemi ovšem spočívá v zavřených hotelech, které nemohou poskytovat své služby. Pokud se vám to vyplatí - do některých zemí můžete vyrazit lyžovat alespoň ,,na otočku" s negativním testem na COVID-19.

Je tedy jasné, že hlavní prim letos budou hrát ski areály v České republice. Hotely v jejich okolí hlásí enormní zájem o ubytování. Otázkou ovšem je, s jakou jistotu můžeme na toto ubytování spoléhat – ,,koronavirová čísla" v České republice opět stoupají a dá se říct, že je jen otázkou času, kdy opatření v rámci protiepidemického systému PES opět přitvrdí a dojde k omezení ubytovacích služeb. Pokud tedy máte v lyžařské oblasti vlastní chatu nebo chalupu, můžete si gratulovat.

Cestovní pojištění online

Lyžování v zahraničí možná ještě ve Švýcarsku

Ve Švýcarsku se uzavření hotelů ani ski areálů sice neplánovalo, ale valná většina švýcarských kantonů díky rostoucím koronavirovým číslům postupně uzavírá střediska. Ta otevřená ještě najdete kantonech Bern a Valais. Turisté z České republiky musí prozatím počítat s povinnou 10denní karanténou. Předpokládá se, že tato podmínka bude v dohledné době zrušena a stačit vám bude pouze doložení negativního testu na koronavirus. Počítejte ale také s tím, že za lyžařskou dovolenou ve Švýcarsku si ve srovnání s Rakouskem nebo Itálií o něco připlatíte.

Lyžařské destinace přehledně

Slovensko

Ski areály na Slovensku jsou připravené. Při cestě z České republiky musíte předložit negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin. Případně se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit do domácí karantény a nejdříve 5. den se nechat otestovat.

Rakousko

Uzavřené restaurace i ubytovací zařízení do 7. ledna 2021. Od 19. 12. musí všichni cizinci nastoupit do 10denní karantény. Pátý den je možné nechat se otestovat. Ski areály budou otevřené od 24. 12.

Itálie

Ski areály uzavřeny. Sjezdovky by měly být nejspíše v provozu od 10. ledna 2021.

Švýcarsko

Ski areály otevřeny, hotely v provozu. Turisté z Česka musí povinně nastoupit do 10denní karantény i přes doložení negativního testu na koronavirus. Předpokládá se, že během Vánoc dojde ke zrušení této povinnosti.

Francie

Sjezdovky otevřené, vleky ne. Turisté z České republiky musí vyplnit speciální atestaci (ke stažení na webu francouzského ministerstva vnitra).

Španělsko

Ski areály prozatím uzavřeny, očekává se jejich brzké otevření. Občané České republiky musí předložit negativní test na koronavirus ne starší než 72 hodin. K tomu je také potřeba předložit QR kód, který získáte po vyplnění elektronického sanitárního formuláře.

Polsko

Ski areály otevřeny. Hotely a penziony uzavřeny.

Německo

Ski areály uzavřeny, jejich otevření se tuto sezónu zatím neplánuje.

Cestovní pojištění online

Přejeme, ať si i přes aktuální situace budete moci dopřát svou oblíbenou zábavu – bezpečně a bez rizika. Na cesty si nezapomeňte nejen sportovní vybavení a roušku, ale také odpovídající cestovní pojištění, které se o vás na svahu postará! ?