Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dražší povinné ručení? Ne, děkuji, jdu jinam!

Publikováno: 27.11.2019

Bohužel je to tu zase. Právě vám od vaší pojišťovny dorazil předpis pojistného k povinnému ručení na další rok a opět je částka o něco vyšší. A takhle už to je několikátý rok po sobě, přitom jste vzorný řidič s ,,čistým štítem". Došla vám trpělivost? Výborně, ideální čas na změnu!

CSA platba

Proč je cena povinného ručení stále vyšší?

Pojišťovny stále spoléhají na to, že klient raději zaplatí o pár set korun více, než aby musel investovat svůj čas a energii do procesu změny pojistitele. I když je samozřejmě takových lidí stále spousta, trend změny pojistitele z důvodu výhodnějších podmínek pojištění v posledních letech výrazně stoupá. Plošné zdražování povinného ručení často bývá spojeno se změnami v legislativě, nejedná se však o jediný důvod. Pojišťovny každý rok přehodnocují nastavené sazby pojistného a podmínky pojištění na základě výsledků z uplynulého období. Letos se zdražení dle pojišťovny pohybuje v průměru o 5 % u nerizikových řidičů a u rizikových se může pojištění navýšit i o 20 %.


To se pak samozřejmě odrazí na předpisu pojistného, který klienti na další období obdrží. Každá pojišťovna má však sazby a podmínky nastavené specificky pro jejich konkrétní produkty. Kombinace dat pojistníka a pojištěného vozidla tak mohou u jedné pojišťovny znamenat mnohonásobně vyšší pojistné než u jiných pojistitelů. Informovat se o konkurenčních nabídkách se tedy skutečně vyplatí.

Změna pojišťovny už nebude vaše noční můra!

Zjistit, za kolik je možné sjednat pojištění pro vaše vozidlo u ostatních pojišťoven je skutečně snadné. Stačí si vzít k ruce počítač nebo chytrý telefon, technický průkaz vozidla a otevřít kalkulaci povinného ručení. Pro zjištění ceny vám stačí zadat základní technické parametry vozidla a údaje o pojistníkovi. Pokud si z nabídky vyberete, jak ale dále postupovat?

  • Nejprve je třeba posoudit, zda je možné smlouvu u vaší stávající pojišťovny vypovědět. Pokud jste právě obdrželi předpis pojistného na další období, výpověď se podává obvykle k datu výročí smlouvy. Aby ale pojišťovna vaši výpověď akceptovala, nezapomeňte, že výpověď musí být doručena pojistiteli nejméně 6 týdnů před tímto výročím. Možností pro ukončení smlouvy je ale více, podrobné informace a vzory výpovědí získáte v naší poradně
  • Následně sepište písemnou výpověď a s vlastnoručním podpisem ji zašlete na vaši pojišťovnu. Stále častěji pojišťovny akceptují i podepsanou a naskenovanou výpověď zaslanou e-mailem. Ověřte si ale přímo u vaší pojišťovny, zda tuto možnost nabízí.
  • Dalším krokem pak už bude sjednání nové smlouvy s odloženým datem počátku pojištění. Sjednání můžete provést online pomocí naší kalkulačky, případně telefonicky s pracovníkem zákaznického centra. V případě, že jste výpověď vaší stávající smlouvy ještě neodeslali, formulář pro výpověď vám spolu se sjednáním smlouvy můžeme připravit, vy jej pak jen opatříte podpisem a odešlete na vaši pojišťovnu.

Co bude dál?

Určitě si nezapomeňte ohlídat, zda vám přišla ze strany pojišťovny informace o akceptaci vaší výpovědi a ukončení smlouvy k datu jejího výročí. K nově sjednané smlouvě budete mít ihned po sjednání v e-mailu smlouvu a zelenou kartu. Originál dočasné zelené karty vám taktéž bude odeslán poštou. Pro platnost pojištění není třeba podpis smlouvy, pojištění vzniká zaplacením pojistného v termínu stanoveném pro konkrétní pojišťovnu. Veškeré informace budou součástí zaslaného e-mailu.

Přejete si pomoci?

Žádný problém, od toho jsme přeci tady. Všechny vaše dotazy vám rádi zodpovíme a pojištění sjednáme s vámi. Stačí se na nás obrátit telefonicky, e-mailem či prostřednictvím online chatu. Pracovníci našeho zákaznického centra jsou připraveni vám pomoci nalézt tu nejvýhodnější nabídku, která vám bude jako ušitá na míru.

Topouškův tip:

Kontaktovat nás můžete i o víkendu, vybraných svátcích a naši operátoři se s vámi mohou spojit i ve večerních hodinách. Na vaší spokojenosti a pohodlí nám totiž záleží!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Autor: Andy