Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Bohatý ježíšek? Nezapomeňte si aktualizovat pojištění domácnosti!

Publikováno: 22.12.2020

O Vánocích se těšíme nejen na vanilkové rohlíčky, ale i na překvapení, která se objeví pod vánočním stromkem. Často se jedná i o vybavení, které nám zútulní náš domov – nová pračka, televize, pracovní stůl nebo krásný obraz. Všechny tyhle dárky bychom pak měli zohlednit i v našem pojištění domácnosti.

Aktualizace pojištění domácnosti po Vánocích

Co je pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti se vztahuje skoro na hmotné vybavení, které doma najdete. Zkrátka na všechno, co byste při stěhovaní byli schopni naložit do krabic a z domu nebo bytu odnést. Jde tedy například o:

  • Nábytek
  • Elektroniku
  • Nádobí
  • Oblečení
  • Věci osobní potřeby (např. kosmetika a oblečení)
  • Cennosti

Tento svůj majetek můžete pojistit na různá rizika. Nejčastěji se jedná o živelné škody, jakými jsou požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice a krupobití. Jednou z nejčastějších příčin je ovšem vodovodní škoda, která by v pojistce měla být zcela jistě zahrnuta. Pokud také bydlíte ve větším městě - nezapomínejte ani na pojištění krádeže a vandalismu.

Mějte v pojistce vždy aktuální limity

Limit pojistného plnění u pojištění domácnosti je částka určující aktuální hodnotu vaší domácnosti, kterou určíte součtem hodnot vašeho veškerého vybavení. Tomu se říká pojistná částka. Jestli jste tedy pod vánočním stromkem našli něco z výše uvedených oblastí, měli byste je zanést i do vaší pojistky. Zároveň je dobré mít i fotografie daných předmětů včetně účtenek. Obojí se vám totiž může hodit v případě řešení pojistné události.

Limity ve své domácnosti určitě záměrně nesnižujte - došlo by tím k jejímu podpojištění a v případě řešení škody by pak měl pojistitel právo snížit plnění v poměru odpovídajícímu pojištění.

Domácnost i nemovitost

V případě, že svou domácnost pojištěnou ještě nemáte, nemusíte se bát - hravě to zvládnete online a ěhem pár minut z pohodlí domova. Zároveň byste také neměli zapomínat na pojištění nemovitosti, které se vztahuje na pevné stavební součásti. Proč? Právě třeba v průběhu Vánoce se setkáme s nehodami, které nám mohou svátky pěkně znepříjemnit. Tak pozor na ně.