Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Autobazary online? Podívejte se na to, jak fungují

Publikováno: 20.06.2020

Koronavirus se dotkl i způsobu fungování klasických autobazarů. Ty se totiž musely přizpůsobit nastaveným opatřením, a své působení přenesly do online světa. Auto si tak můžete prohlédnout na dálku a nechat si ho dovézt až k vám domů - vydezinfikované, naleštěné a připravené vyjet na silnice.

Jak funguje a k čemu je ČKP

Koronavirus nahrál do karet autobazarům

V době koronaviru se lidé z důvodu bezpečnosti začali přepravovat raději ,,po svých" anebo vlastním autem spíš než MHD. Díky tomu stoupl zájem o koupi ojetých vozů - to byla šance pro autobazary, které musely najít nový způsob, jak své vozy zákazníkům ukázat. Jaký je výsledek? Nákup vozů online formou!

Povinné ručení online

Online katalog, prodejce na telefonu i natočení videa

Zákazník si může v online nabídce vyfiltrovat a prohlédnout všechny vozy, které by splňovaly jeho požadavky. Přes call centrum se pak od pracovníků autobazarů dozví všechny další potřebné informace. A to navíc včetně nabídky povinného ručení i havarijního pojištění. Jejich sjednání probíhá, stejně jako uzavření kupní smlouvy a platba, také online cestou.

Některé autobazary dokonce nabízí možnost nafocení dalších fotografií či dokonce natočení videa, abyste měli vybraný vůz doslova před svýma očima.

Testovací jízda a dovoz až do domu

U koupě auta je ovšem jasné, že jedna zkušební jízda vydá za sto fotek. Pokud tedy chcete poznat vybraný vůz přímo v terénu, je možné si domluvit testovací jízdu, s přistavením vozu přímo před váš práh. Stejně tak vám může být auto v případě koupě dovezeno až domů - vyčištěné a vydezinfikované.

Odstoupení od smlouvy do 14 dnů

Online prodej vozů přináší jednu zásadní výhodu pro kupujícího – možnost odstoupení od smlouvy ve 14denní lhůtě bez udání důvodů. V těchto dvou týdnech si tedy můžete auto v klidu ještě lépe odzkoušet anebo si ho nechat přímo prověřit v servisu.

Od malých autobazarů až po velké hráče

S těmito službami se nesetkáte jen u matadorů prodeje s ojetými vozy jako jsou AAA anebo Auto Esa, ale této nové době se začínají přizpůsobovat i malé autobazary. Jednoduše - kdo chce ,,přežít" musí změnit své prodejní kanály a způsoby.

Už jste si také vybrali vašeho nového společníka na cesty? Podívejte se na to, jak ho přihlásit do registru vozidel a třeba i připravit na letní dovolenou.


Autor: Bára