Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

5 nejčastějších chyb v pojištění domácnosti

Publikováno: 15.03.2022

Získat vhodně pojištění domácnosti není zase taková věda, ale i tak se mohou pojistitelé dopustit několika chyb, kterých pak litují. Uvedeme si, které z nich to nejčastěji jsou, abyste měli přehled o tom, na co si dá připojištění pozor.

5 nejčastějších chyb v pojištění domácnosti

1. Snaha získat co nejlevnější pojištění

Nejlevnější pojištění neznamená, že je také nejlepší. Do ceny pojištění se promítá celá řada faktorů, především jde o hodnotu vašeho vybavení, limity, ale i rizika, která vaší domácnosti mohou reálně hrozit. Nejlépe vás ochrání kvalitně nastavená pojistka, která vám pomůže se s pojistnou událostí rychle a efektivně vypořádat, aniž byste tratili.

2. Podcenění ceny vybavení

Vybavení domácnosti není levné a můžete do něj zahrnout mnoho věcí. Ať už se jedná o spotřebiče, nebo také cenné sbírky, elektroniku, kolo nebo také drahé nářadí. Chybou je rovněž nepojistit si věci, které potřebujete pro podnikání. Vše je nutné ve smlouvě jmenovitě uvést.

3. Špatně zvolená rizika

Pokud si domácnost pojistíte jen proti požáru, pak vám hrozí nevyplacení pojistky v případě povodně nebo vytopení, krádeže nebo vandalismus. Přírodní živly zahrnují i následky bouřky, krupobití nebo vichřice. Některé položky jsou součástí doplňkové připojištění. Dobře si tedy rozmyslete, proti čemu svou domácnost chcete pojistit.

4. Chybná adresa

Stačí uvést jinou adresu ve smlouvě, než je ta, kde se vaše domácnost nachází a pojišťovna vám bohužel žádnou pojistku v případě pojistné události nemůže vyplatit. Dobře si tedy před sjednáním pojistky pročtete všechny vyplněné údaje.

5. Opomenutí aktualizace smlouvy

Pojistka by se měla pravidelně kontrolovat a aktualizovat, nejlépe jednou za 3 až 4 roky. Samotné pojišťovny totiž své produkty také aktualizují a pokud to neuděláte, můžete přijít o zajímavé nabídky. Vaše domácnost se navíc mění, některé věci už nepotřebujete, nebo naopak přibydou další.

Pokud nad pojištěním domácnosti tápete, rádi vám poradíme, například v tomto článku, kde se zaměřujeme na sjednání pojištění online. Jistě vás budou zajímat i asistenční služby, které jsou součástí tohoto typu pojištění.