Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění pro Hyundai

Všichni motoristé musejí mít ze zákona sjednáno povinné ručení. K tomu je ale možné zařídit si ještě havarijní pojištění. To se vyplatí zejména majitelům nových nebo novějších vozidel. Podívejme se proto, jaké výhody přináší havarijní pojištění pro Hyundai a kdy se vyplatí.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Co je havarijní pojištění?

Nejprve si ujasněme, co je to havarijní pojištění. Jedná se o typ pojištění, které, na rozdíl od povinného ručení, není ze zákona povinné. Pokud si ho sjednáte, tak v případě nehody kryje škody na vašem vozidle a majetku. A podle toho, jaká připojištění si k havarijnímu pojištění sjednáte, může být ještě obsáhlejší.

Je také rozdíl v tom, jaké havarijní pojištění si zaplatíte. Můžete mít jen základní (tedy nejlevnější) variantu s nejnižšími limity pokrývajícími jen nejzákladnější škody. Nebo můžete zvolit zlatou střední cestu. Případně je tu havarijní pojištění allrisk, které pokrývá všechny myslitelné škody na vašem voze Hyundai.

Havarijní pojištění Hyundai

Jaké škody kryje havarijní pojištění?

Škody, které se dají hradit z havarijního pojištění, se různí pojišťovnu od pojišťovny. Hodně také záleží na balíčku, který si u pojišťovny vyberete. Ale obecně můžeme říci, že základní havarijní pojištění na Hyundai vám bude krýt následující škody na vozidle:

  • Havárie/nehoda
  • Krádež vozidla - to je důležité hlavně pro obyvatele větších měst, případně pro majitele aut, která se často kradou
  • Vandalismus - vyplatí se majitelům Hyundai, kteří auto parkují v rizikových oblastech. Pojištění kryje například úmyslné poškrábání, rozbitá skla, uražená zrcátka nebo ohnuté či ulomené stěrače.
  • Přírodní rizika - pojištění kryje škody způsobené živelními událostmi (krupobití, sníh, pád stromu, požár, výbuch atd.)
  • Škoda způsobená zvěří - při jízdě není ničím neobvyklým ani srážka se zvěří, ale havarijní pojištění kryje také škody způsobené zvěří na kabeláži aut

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Sezonní havarijní pojištění na Hyundai

Další variantou je sezonní havarijní pojištění Hyundai. Svůj vůz si díky němu můžete pojistit jen na letní sezonu, tedy typicky od jara do podzimu. Pak sjednané havarijní pojištění přestane platit.

Výhodné je to pro řidiče, kteří v zimě příliš nejezdí a jejich auto je po tuto dobu bezpečně zaparkované v garáži. S příchodem jara si pak sjednají havarijní pojištění a mohou v klidu vyrazit na své cesty. Stejně tak se ale sezonní havarijní pojištění vyplatí motorkářům, majitelům veteránů a dalším.

Krátkodobé havarijní pojištění Hyundai

Je váš Hyundai už starší, takže havarijní pojištění sjednané nemáte? Možná jste ho nikdy nepotřebovali a soudíte, že ho ani potřebovat nebudete, tak proč za něj zbytečně platit? Něco na tom jistě bude a podobně uvažuje řada řidičů. Ale teď si představte, že se svým Hyundai vyrážíte na zahraniční dovolenou. A rázem se dostáváte do úplně jiné situace.

Pokud dojde k autonehodě v České republice, je to úplně jiné, než pokud vás někdo nabourá v zahraničí. Povinné ručení už vám nemusí stačit. Proto se vyplatí sjednat si na dovolenou takzvané krátkodobé havarijní pojištění. To může mít platnost třeba jen týden, 15 dní nebo měsíc. Nebudete tedy zbytečně platit celý rok a svou dovolenou si můžete užít naplno a v klidu.

Jak vybrat havarijní pojištění pro Hyundai?

Zvažujete sjednání havarijního pojištění pro Hyundai a hledáte to nejvýhodnější? Klasické havarijní pojištění nabízí každá pojišťovna. I proto je těžké vybrat si to nejvýhodnější. Ostatně, je složité i poznat, které je pro vás nejvýhodnější.

Pro řadu motoristů je nejdůležitější u havarijního pojištění cena. Nicméně neměli byste se řídit jen podle ní. Obvykle totiž platí, že nejlevnější havarijní pojištění nabízí také nejnižší limity krytí - to znamená, že v případě velké nehody nepokryje veškeré škody na vašem voze Hyundai.

Mnohem výhodnější je proto udělat si pro havarijní pojištění srovnání a podívat se na nabídky různých pojišťoven. Na první pohled pak vidíte, kam se vyplatí jít. Vyzkoušejte naši kalkulačku pro havarijní pojištění, která vám přehledně ukáže, které havarijní pojištění je pro vás to nejlepší.

SPOČÍTEJTE SI HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí havarijní pojištění pro Hyundai?

I když by cena neměla být hlavním faktorem, podle kterého si vybíráte havarijní pojištění pro Hyundai, je právě částka placená na pojistném hodně důležitá. Málokomu se chce zbytečně přeplácet za něco, co možná nikdy nevyužije. Cena havarijního pojištění ale záleží na několika faktorech.

Model auta

Zásadní pro určení ceny havarijního pojištění je stáří auta. Ale stejně tak se pojišťovny dívají i na model vozu. Havarijní pojištění na Hyundai z roku 2020 tak bude zaručeně vyšší než havarijní pojištění na Hyundai z roku 2003.

Výše spoluúčasti

Velmi rozhodující pro určení ceny havarijního pojištění je také výše spoluúčasti. Ta totiž není jasně daná. A čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím levnější může být vaše havarijní pojištění (a naopak).

Místo bydliště

Často platí, že řidič žijící v malé vesnici má nižší cenu havarijního pojištění než řidič žijící ve městě. A to i když si oba sjednávají totožné havarijní pojištění na Hyundai. V místech s nižším provozem totiž hrozí nižší riziko nehody.

Zvolená připojištění

Cenu havarijního pojištění na Hyundai může výrazně navýšit počet zvolených připojištění. Ta nejsou nutná, můžete samozřejmě mít jen základní havarijní pojištění. Ale někdy se připojištění mohou hodit. Zajímavá jsou třeba tato:

Bonusy/malusy

Nesmíme zapomínat ani na bezeškodní měsíce. Jezdíte už nějakou tu dobu bez nehod? V tom případě vám pojišťovna může na základě takzvaného bonusu výrazně snížit celkovou cenu havarijního pojištění. Bonusy mohou přitom dosahovat výše až několik desítek procent.

Sjednání pojištění pro Hyundai

Řešíte také povinné ručení na Hyundai? Podívejte se, jak si sjednat to nejvýhodnější povinné ručení pro váš Hyundai:

SPOČÍTEJTE Si POVINNÉ RUČENÍ