Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování s EasyJet

Cestování s EasyJet je v podstatě velmi podobné jako cestování s ostatními nízkonákladovými leteckými společnostmi. Důraz se klade především na levné letenky a propojení co nejvíce evropských destinací.

Cestování s Easyjet

Z historie po současnost

Cestování s EasyJet započalo roku 1995, kdy byla společnost založena britským podnikatelem. Sídlo společnosti je od začátku v Londýně na letišti Luton. První pravidelná linka byla právě mezi londýnským letištěm Luton do skotského Glasgow, pár dní na to pak i do Edingurgu. Mimo Velkou Británii začalo cestování s EasyJet pak za pár měsíců a to lety do Amsterdamu, Barcelony a Nice.  V říjnu 1997 otevřeli druhou základnu v anglickém Liverpoolu, v červnu 2001 pak byl zahájen provoz z londýnského letiště Gatwick, které se postupně stalo nejvýznamnější základnou této letecké společnosti. Dalším milníkem pak byl rok 2004, kdy byla otevřena první základna mimo Británii, v německém Berlíně. Od druhé poloviny roku 2007 se mezi destinace EasyJet zařadily i destinace pro dovolené v Egyptě, Turecku a na řeckých ostrovech. V roce 2008 pak společnost expandovala i do Francie, otevřela zde základnu v Paříži a Lyonu. V roce 2017 byla založena evropská pobočka easyJet Europe ve Vídni.

Cestování s EasyJet

Tipy, jak na cestování s EasyJet:

  • Letenky kupujte dostatečně dopředu, EasyJet ceny postupně zvyšuje.
  • Nejlevnější letenky zakoupíte přímo na jejich oficiálních stránkách a třeba i klidně půl roku dopředu.
  • Pokud vás cestuje víc, kupujte si letenky dohromady, díky administrativnímu poplatku za každou rezervaci to tak vyjde na každou osobu v přepočtu levněji - v podstatě je to jak princip skupinové slevy.
  • V případě přestupu si nechte dostatečný čas na přestup a to i v případě, že je možné rezervovat více letů najednou. Lety jsou brány každý zvlášť a tak nejsou přestupy garantovány ani v případě zpoždění.
  • Příruční zavazadlo je zdarma v ceně letenky, ovšem pozor, jedná se skutečně striktně o jeden kus zavazadla, není povolen navíc ani notebook či malá kabelka.
  • Pokud nechcete, aby vaše příruční zavazadlo skončilo v zavazadlovém prostoru, nenastupujte na poslední chvíli. V tu dobu už mohou být prostory nad hlavami zaplněny.
  • Při rezervaci letenky je možné dokoupit odbavené zavazadlo, cena se odvíjí od zvolené váhové kategorie.

 S čím létá EasyJet?

Aktuálně je v letecké flotile této nízkonákladové společnosti nejvíce letounů značky Airbus A320ceo, v těsném závěsu pak Airbus A319, pár kusů pak také od Airbus A320neo a A321neo.

Kam letět s EasyJet?

Odkud Kam
Praha Amsterdam, Basilej, Belfast, Benátky, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Manchester, Milán, Neapol, Ženeva
Drážďany Basilej
Mnichov Edinburgh, Berlín, Manchester, Londýn, Milán
Vídeň Amsterdam, Basilej, Berlín, Bristol, Edinburgh, Londýn, Lyon, Manchester, Neapol, Ženeva

Interaktivní mapu s trasami naleznete zde: http://www.easyjet.com/cs/mapa-s-trasami

Cestování jen s cestovkem

V rámci nízkonákladových společností a to včetně cestování s EasyJet se nejčastěji jedná o cestování v rámci Evropy. Pozor ale, i v případě že jedete poznávat krásy evropských metropolí, myslete na sjednání kvalitního cestovního pojištění. Spoléhat se na zdravotní pojištění se rozhodně nemusí vyplatit.  Více informací se dozvíte v našem článku zde.

Nevíte si rady s výběrem a sjednáním cestovního pojištění? Neváhejte se na nás obrátit na online chatu, telefonu či e-mailu, rádi vám s čímkoliv pomůžeme.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY