Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nezaplacené povinné ručení

Pokud jste se někdy dostali do situace, kdy jste zjistili, že nemáte zaplacené povinné ručení, není třeba panikařit. Na tuto skutečnost vás obvykle upozorní samotná pojišťovna. Jestli ale jezdíte bez povinného ručení delší dobu, musíte čekat následky v podobě pokuty. Pojďme se podívat, co dělat s nezaplaceným pojištěním auta.

Na co si dát pozor při výběru z bankomatu v zahraničí

Co dělat, když přijde upomínka

Pokud jste nezaplatili včas své povinné ručení, určitě vám přijde upomínka od pojišťovny. To je ta dobrá zpráva, protože na ni můžete zareagovat jednoduše doplacením pojištění (pokud možno ještě ten den), aniž byste za to platily poplatek navíc. Pokud se vám poštěstí, že nezaplatíte ani po první upomínce, obvykle následuje druhá, poslední. Ta už může být i zpoplatněná. Pak už pojišťovně nezbývá nic jiného, než poplatek vymáhat soudně.

Může vás zajímat:

Pojišťovny českým majitelům a provozovatelům osobních vozidel každoročně zasílají několik stovek tisíc upomínek kvůli nezaplacenému povinnému ručení. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Pokuta za nezaplacené pojištění

Za jízdu bez platného povinného ručení vám hrozí hned několik pokut:

Při silniční kontrole si policie vyžádá potřebné dokumenty, jako je řidičský průkaz, malý techničák a tzv. zelenou kartu, která dokládá, že máte sjednáno povinné ručení. Pokud karta není platná a vy právě jedete bez povinného ručení, očekávejte pokutu. Ta je 1 500 Kč na místě nebo 3 000 Kč ve správním řízení.

Pokud vůz provozujete dlouhodobě bez povinného ručení a přijde se na to, pak je pokuta vyšší a to v rozmezí od 5 000 Kč do 40 000 Kč. 

Česká kancelář pojistitelů navíc po takových řidičích vyžaduje poplatek do garančního fondu. Z něj pak pojišťovna vyplatí potřebnou částku řidiči, kterému způsobíte nehodu a nemáte u toho zřízeno dané pojištění. Výše poplatku je určena vyhláškou Ministerstva financí a například pro osobní vozidla se zdvihovým objemem válců motoru do 1350 cm3 to dělá 35 Kč denně. Pokud si takto spočítáte poplatek za několik měsíců, je rozhodně levnější si povinné ručení sjednat. Například za tři měsíce garančního poplatku zaplatíte průměrnou roční cenu povinného ručení.

Nečekejte a sjednejte povinné ručení hned

S pořízením povinného ručení nemusíte čekat nebo se stresovat, že jej nesjednáte včas. Všechno jde díky nám jednoduše online. Od první kalkulace, přes srovnání nabídek, až po výběr konkrétního produktu, sjednání smlouvy a nakonec zaplacení pojištění. Využijte nejvýhodnějšího povinného ručení od Top-Pojištění a jezděte bez obav a v bezpečí.

V případě potřeby kontaktujte naše odborníky na zákaznické lince 222 100 200, kteří vám vždy rádi poradí s výběrem.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ