Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zimní cestovní pojištění – rady a tipy

Publikováno: 16.12.2016

Lyžování, běžkaření a snowboarding jsou populárními sporty, za kterými vyrážíme nejčastěji na italské, rakouské a francouzské sjezdovky. Zimních radovánek si v zahraničí užíváme s partou přátel v horských střediscích nebo s rodinami v pronajatých chatách. Do jaké míry ale platí známé pořekadlo ,,Sportem ku zdraví!"? Americký kosmonaut z Apolla 17 Harrison Schmitt dokonce běh na lyžích doporučoval, a to jako ideální trénink pro pohyb na Měsíci. Horské sporty jsou ale zároveň poměrně rizikovými, a proto je dobré vědět co dělat, když místo na Měsíci skončíte na měsíc s nohou v sádře. Ve spolupráci s AXA Assistance pojišťovnou vám přinášíme 5 nejčastějších a nejobávanějších zranění s tipy, jak se jim letos vyhnout. Zároveň před odjezdem na zimní radovánky nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění s možností připojištění zimních sportů zdarma.

Zimní cestovní pojištění

Pády na sjezdovkách

Při pádu si nejčastěji poraníte koleno, zvlášť pokud nemáte seřízené vázání a lyže nebo snowboard vám nevypnou. Na ráně jsou ale i ramena a prsty. Proto byste měli respektovat značení obtížnosti a netroufat si na svahy, které jsou pro vás příliš náročné. Pozornost věnujte taky počasí a nejezděte zbytečně po zledovatělém povrchu. A pokud už se zraníte, vždy jako první volejte asistenční službu. Kontakt na ni mějte stále po ruce nebo si telefonní číslo uložte do svého mobilního telefonu. Všechny potřebné informace naleznete i ve své klientské zóně.

Omrzliny

Nemusíte být zrovna polárník, aby vám na horách omrzla kůže. Stačí sedět půl hodiny v mrazu na porouchaném vleku nebo lyžovat celý den ve vánici. Předejít omrzlinám se dá jednoduše, dělejte přes den pauzy a naslouchejte svému tělu. Pokud vás začínají pobolívat konečky prstů nebo obličej, je čas zalézt do tepla. A rozhodně nepijte alkohol před večerem. Zaprvé nepoznáte, že jste podchlazení, a zadruhé by požití alkoholu mohlo negativně ovlivnit případné pojistné plnění od vaší pojišťovny.

Vleky

90% úrazů na vlecích se stane při nastupování nebo vystupování. Pokud se cítíte nejistí, požádejte o pomoc vlekaře nebo zkušenějšího kamaráda/člena rodiny. Na vleku nepoužívejte telefon ani nefoťte okolní krajinu, to můžete udělat později. A při nástupu se s ostatními zbytečně nepřetlačujte. Snadno může vzniknout chaos a zranění bude na světě.

!TIP Top-Pojištění.cz: Při sjednání cestovního pojištění neváhejte do základního balíčku přidat připojištění úrazu. Rozdíl v ceně je zanedbatelný a pojistné plnění může dosahovat až jednoho milionu korun.

Srážky s lyžaři

Ráno na sebe narazili v kavárně, odpoledne se srazili na svahu. To se stává. Pokud chcete nepříjemným srážkám předejít, dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních lyžařů. Pamatujte, že těm před sebou musíte dát přednost, protože vás nevidí. Při zastavování nebrzděte prudce uprostřed kopce.

!TIP Top-Pojištění.cz: Zde jednoznačně platí, že jistota je jistota! Bez připojištění odpovědnosti, které kryje škody vzniklé na zdraví a majetku třetích osob, se na svah vůbec nevydávejte.

Výbava

Jako začátečníci byste měli nechat výběr výbavy na profesionálech. Jenom ti totiž vědí, jaký typ a jaká délka lyží vám bude sedět. Také seřídit vázání umí nejlépe v prodejně nebo servisu. U hůlek to můžete odvodit sami: pokud je chytíte a opřete o zem před sebe, vaše lokty by měl být v pravém úhlu. Helmu kdekdo podceňuje, ale víte, že na svazích svištíte kolikrát rychleji než auta ve městě?

!TIP Top-Pojištění.cz: Při sjednání komplexního cestovního pojištění je součástí balíčku automaticky i připojištění zavazadel.

Vztahuje se nejen na věci osobní potřeby, ale také na sportovní vybavení. Limit pojistného krytí může u vybraných pojišťoven dosahovat až 60 tisíc korun.

Zranit se může i sebeopatrnější člověk. Tak jako tak je základem cestovního pojištění kvalitní asistenční služba, která je vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jen díky ní budete v suchu, i když vám zrovna poteče do bot. Hlavní výhodou je možnost tlumočení, zajištění nejlepších lékařských služeb v okolí, převozu do České republiky nebo vyřízení nezbytných formalit. S takovou jistotou se pak nemusíte starat vůbec o nic. Snad jen o poučení do dalšího roku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Jana Harmáčková