Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Srážka na sjezdovce leze do peněz

Publikováno: 07.02.2019

Při zimních sportech dochází na sjezdovkách nejčastěji k úrazům, zlomenina končetin, poranění hlavy, žeber, kolenních vazů či pánve. Ošetření úrazů v cizině není žádná sranda. Dle rozsahu ošetření se účty za vážnější zranění pohybují ve statisících či v milionech korun.

Zásah horské služby

I Mikaela Shiffrin někdy spadne

Zranění se nevyhýbá ani zkušeným lyžařům. Jakub je vášnivým lyžařem a pravidelně jezdí lyžovat do Alp na prodloužené víkendy. „Při pádu ve Francii byl odvezen do nemocnice se zlomenou holenní kostí, kde podstoupil operaci. Pojišťovna zaplatila za tento pád účet ve výši 278 tisíc korun. Ošetření operace a pobyt v nemocnici stálo 168 tisíc korun a následný převoz sanitkou zpět z Francie do České republiky vyšel na 60 tisíc korun“ prozradil zástupce pojišťovny, který doporučuje sjednat pro svou rychlost cestovní pojištění online.


12 letý Antonín neubrzdil svou jízdu na lyžích a srazil v rakouských Alpách německé manžely. „Vyúčtování nákladů, které pojišťovna obdržela od lyžařů, které Antonín srazil a způsobil jim újmu, se vyšplhala na více než 1,5 milionu korun. Účet zahrnoval zásah horské služby, transport do nemocnice, léčení a lékařské ošetření, repatriaci, dále ušlý zisk, bolestné, zhoršení společenského postavení poškozených, náklady na právní zastoupení a znalecké posudky,“ upozorňuje zástupce pojišťovny na důležitost občanské odpovědnosti k cestovnímu pojištění.

Nejčastější příklady nákladů

Nejčastější příklady nákladů Destinace Náklady
Angína Rakousko 2.750 Kč
Střevní potíže Itálie 3.850 Kč
Zásah horské služby (svoz saněmi, ošetření) Rakousko 45.000 Kč
Hospitalizace na jednotce intenzivní péče 1 den Itálie 109.000 Kč
Transport helikoptérou Rakousko 125.000 Kč
Zranění ramene (ošetření, operace) Rakousko 168.000 Kč
Hospitalizace s otřesem mozku 1 den Švýcarsko 245.000 Kč
Zlomenina nohy (ošetření, pobyt v nemocnici, repatriace) Francie 278.000 Kč
Srážka dvou lyžařů Itálie 1.518.000 Kč

Doporučení při výběru cestovního pojištění

Cestovní pojištění na hory vybírejte pečlivě. U pojištění se vyplatí nevybírat nejlevnější možné pojištění, ale pojištění si vybírejte s dostatečnými limity na léčebné výlohy. Doporučujeme limity minimálně okolo 5 milionů korun. Z nabízených připojištění nezapomínejte na pojištění občanské odpovědnosti a připojištění úrazu pro případ úrazu s trvalými následky či následkem smrti.

Cestovní pojištění na lyže do Alp vás vyjde od 20 Kč pro osobu a pro čtyřčlennou rodinu za 80 korun na den. To není tak vysoká částka v porovnání s tím, jaké náklady by vás mohly potkat v případě, že si cestovní pojištění neuzavřete, nemyslíte?

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým Top-Pojištění.cz