Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Seznam otevřených a uzavřených přechodů s Českou republikou

Publikováno: 02.03.2021

Vzhledem k narůstajícím číslům pozitivně testovaných na koronavirus v České republice přistoupily sousední státy k různě přísným opatřením na hranicích. V našem článku najdete nejen jejich přehled, ale také aktuální seznam otevřených i u zavřených hraničních přechodů.

Otevřené a uzavřené hraniční přechody

Rakousko

Od 9. ledna 2021 zavedlo Rakousko kontroly na hranicích s ČR. Aktuálně je uzavřeno 41 hraničních přechodů, otevřených je pak 17.

Otevřené hraniční přechody Česko – Rakousko

Doba otevření

 • Stále otevřen
  • Drasenhofen – Mikulov, Gmünd – České Velenice, Gmünd-Böhmzeil – České Velenice, Gmünd-Nagelberg –  Halámky, Grametten – Nová Bystřice, Hohenau - Břeclav, Kleinhaugsdorf – Hat?, Laa/Thaya – Hevlín, Reintal – Poštorná, Retz - Znojmo, Summerau - Horní Dvořiště, Weigetschlag - Studánky, Wullowitz - Dolní Dvořiště
 • Omezená doba otevření
  • Fratres – Slavonice: 5:00 – 23:00
  • Mitterretzbach – Hnanice: PO-PÁ, 5:00 – 10:00
  • Oberthürnau – Vrat?nín: 6:00 – 22:00
  • Schöneben – Zadní Zvonková: 8:00 – 20:00

Pro občany České republiky v Rakousku také stále platí povinný nástup do karantény.

Cestovní pojištění online

Uzavřené hraniční přechody Česko – Rakousko

Alt Prerau - Nový Přerov; Brand - Rapšach/Spáleništ?; Deutsch Hörschlag - Český Herslák; Dürnau – Mnichovice; Eisenhut - Horní Dvořiště; . Felling – Podmyče; Gmünd - České Velenice, Hospodářský park; Gmünd (Wielands) – České Velenice, Vitorazská ul.; Gmünd/Bleylebenstraße - České Velenice/lávka; Guglwald - Přední Výtoň; Hammern – Cetviny; Harbach - Šejby; Hardegg – Čižov; Haugschlag - Smrčná; Heinrichsreith – Stálky; Hirschenschlag - Artoleč; Höhenberg - Nové Hrady (Vyšné); Holzschlag - Nová Pec/Říjiště; Hörleinsödt – Rožnov; Iglbach – Ježová; Joachimsthal - Stříbrné Hut?; Kleintaxen - Koštálkov; Langau – Hřbitov Stálky; Langau – Šafov; Mairspindt – Cetviny; Mitterretzbach/Heiliger Stein – Hnanice; Ottenthal – Mikulov; Plöckenstein – Plechý; Plöckensteinersee Adalbert Stifter Denkmal; Pyhrabruck – Nové Hrady; Rading – Radvanov; Reingers - Romava; Riegersburg – Šafov; Rottalbach; Schaditz - Hluboká; Schlag - Chlum u Třeboně; Schrattenberg – Valtice; Seefeld/Kadolz – Jaroslavice; Sonnenwald – Pestřice; St. Oswald – Koranda; Stadlberg - Pohoří na Šumavě.

Německo

U našich východních sousedů jsou hraniční přechody otevřeny, je na nich ovšem potřeba počítat s důkladnými kontrolami a tím pádem i časovou prodlevou díky vznikajícím kolonám (výjimkou není čekací doba v řádu 2 až 2,5 hodin). Bez výjimky jsou kontrolována všechna osobní auta, nákladní pak s ohledem na aktuální dopravní situaci. Nejvíce si počkáte na hraničním přechodu ve Strážném a v Rozvadově.

Hraniční kontrole je potřeba:

 • Předložit negativní test na koronavirus.
 • Mít vyplněný elektronický příjezdový formulář.
 • Doložit odpovídající pracovní důvod pro překročení hranice. V některých případech nebyl vstup do SRN povolen lidem, kteří sice cestovali za výkonem povolání, ale nejednalo se o post v „kritické insfrastruktuře.

Polsko

S hraničními kontrolami s setkáte také v Polsku. Do země se dostanete pouze po předložení negativního testu na koronavirus nebo s potvrzením o očkování dvěma dávkami vakcíny. V budoucnu byste mohli cestovat pomocí covid pasu, který by měl usnadnit cestování mezi jednotlivými státy.