222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinná výbava pro motorky 2021

Publikováno: 20.01.2021

Brázdíte silnice na motorce? Začátek nového roku je skvělá příležitost ke kontrole povinné výbavy, kterou musíte mít na cestách vždy u sebe. V opačném případě vám hrozí pokuta. A nejen to: Kdybyste se nachomýtli k dopravní nehodě, díky vybavené motolékárničce se s ní poperete o něco snadněji. Připomeňte si s námi, co všechno patří do povinné výbavy motocyklisty.

Autolékárnička

Povinná výbava motocyklisty

Povinná výbava motorky není tak obsáhlá jako povinná výbava automobilu. Řídí se vyhláškou č. 341/2014 Sb., která byla novelizována v roce 2018. Na rozdíl od předchozích let nemusíte u sebe mít pojistky, stejně jako řidiči automobilů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinná výbava platná pro motocykl:

  1. Reflexní vesta
  2. Motolékárnička

Po ruce musíte mít přirozeně také řidičský průkaz, vhod přijde také záznam o dopravní nehodě a sprej na zacelení píchlé pneumatiky.

Pokud vaše povinná výbava nebude v pořádku, hrozí vám pokuta až 2 000 Kč.

Vybavení motolékárničky

V motolékárničce vám nesmí chybět:

  • Hotový obvaz s 1 polštářkem (1 ks).
  • Hotový obvaz se 2 polštářky (1 ks).
  • Obinadlo škrtící pryžové (1 ks).
  • Rukavice pryžové latexové (1 ks).

Obsah lékárničky pravidelně obnovujte, aby byl v perfektním, neporušeném stavu. Dříve hrálo roli datum expirace, to již řešit nemusíte. Řiďte se rozumem - rok po expiraci funguje obvaz pořád stejně, vozit patnáct či více let ten stejný ovšem není zrovna dobrý nápad.

Zkontrolováno? Doplněno? Máte také sjednáno povinné ručení, které samozřejmě platí i pro majitele motocyklů? Nezbývá nám, než vám popřát šťastné kilometry!

Autor: Karolína