Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Podzimní cestování

Publikováno: 09.11.2019

Léto skončilo, ale vás touha po cestování a objevování neopustila? Chcete využít podzimní prázdniny? Anebo chcete ještě chytit pár hřejivých slunečních paprsků? Jen do toho! Mimo letní sezónu si navíc užijete i ta nejznámější letoviska a metropole bez davů turistů. V našem článku vám přinášíme tipy na několik destinací, které jsou pro podzimní cestování naprosto ideální.

Cestování Srí Lanka

Odleťte za sluncem

Pokud toužíte po opravdové exotice, zaměřte se třeba na Dominikánskou republiku. Tahle destinace nabízí teplé moře stvořené pro koupání a zábavu najdete i na vodních atrakcích i tradičních festivalech.

Krásné pláže vám umí nabídnout i Kuba a její riviéra Varadero s bílým pískem a s řadou luxusních hotelů. V téhle zemi ovšem nadejte mnohem víc. Třeba krásy měst jako jsou Havana, Trinidad anebo Cienfuegos. Za návštěvu rozhodně stojí i vnitrozemí s nádhernou krajinou, která je zapsaná i na seznam UNESCO.

Jestli nechcete trávit v letadle tolik času, ale po moři přece jen toužíte, sáhněte po nestárnoucí klasice a leťte do Egypta. Země faraonů má nejen úžasnou historii, ale díky bohatému a barevnému podmořskému životu je přímo stvořená pro šnorchlování a potápění.

Sázkou na jistotu jsou i Kanárské ostrovy, stačí si jen vybrat na který z jejich ostrovů vyrazit. Největší návštěvnosti se klasicky těší Gran Canaria a Tenerife. Nadchnou vás ale i písečné pláže Fuerteventure, stejně jako Lanzarote s krajinou černých sopečných kuželů a velkých lávových polí.

Spočítat ceny

Dovolená na čtyřech kolech

Své kouzlo má i podzimní roadtrip, díky kterému můžete vybranou zem celou projet křížem krážem. Skvělou volbou je třeba Slovinsko, které se začíná těšit čím dál větší oblibě. Na jeho severu můžete objevovat vinařské oblasti kolem Mariboru, navštívit multikulturní Lublaň a na jihu se ohřát u moře v nádherném Piranu anebo malebné Isole. Slovinsko nezklame ani milovníky přírody, kteří by si rozhodně neměli nechat ujít Triglavský národní park anebo Postojenské a Škocjanské jeskyně.

Pokud je vaším koníčkem historie a literatura, zvolte Itálii. Jen budete muset řešit dilema, jaká místa zařadit do svého itineráře. Zkuste začít na severu u některého z věhlasných jezer-třeba Lago di Garda anebo Lago di Como. Pokračujte do Verony po stopách nesmrtelných milenců, za šikmou věží do Pisy a až do Florencie, která si díky své kráse vyžádá určitě více než jeden den. A cestou zpátky to můžete vzít třeba přes Ravennu s jejími raně křesťanskými mozaikami anebo Chioggiu, které se přezdívá ,,malé Benátky".

Podzim a evropské metropole

Chcete cestovat, ale už nemáte moc dovolené? Dopřejte si příjemný podzim v některé z evropských metropolí. Jasným cílem je Miláno anebo věčný Řím, romantická Paříž i temperamentní Barcelona, stejně jako nostalgická Budapešť. Všechna tato města vás zaručeně nezklamou a nabídnou jedinečnou atmosféru. Pokud ale máte přece jen chuť na něco míň okázalého, zkuste třeba Krakow s nádhernou architekturou a zajímavými historickými místy. Anebo Hallstatt-město postavené na strmém srázu nad Halštatským jezerem pod Alpami patří ke Světovému dědictví UNESCO. A za návštěvu rozhodně stojí i známý solný důl.

Doufáme, že jsme vás inspirovali ke krásné dovolené pro útěk z nastávajících sychravých dnů. Před cestou si vytipujte přesná místa, která chcete navštívit, ale nechejte prostor i spontánním nápadům a objevování. A pro ,,strýčka příhodu" nezapomeňte i na správné cestovní pojištění, které vám pomůže s nenadálými událostmi. Tak šťastnou cestu!

Spočítat cestovní pojištění

 

Autor: Kája