222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lužická jezera - skvělý tip pro aktivní i rodinnou dovolenou

Publikováno: 27.08.2020

Hledáte tip pro aktivní a pohodovou rodinnou dovolenou uprostřed přírody? Zkuste oblast Lužických jezer. Nachází se jen kousek za Drážďany mezi Saskem a Braniborskem a užijí si to tu všichni, kteří mají rádi koupání, jízdu na kole, bruslích i vodní sporty. Cestovní pojištění z mobilu do 2 minut.

Cestování Lužická jezera

Lužická jezera se přirovnávají k ,,zářícím modrým očím" a vznikla díky povrchové těžbě hnědého uhlí. Jedná se o největší uměle vytvořenou vodní plochu v Evropě, kterou tvoří přes pětadvacet jezer s rozlohou více než 14 000 hektarů. Některá jezera lužické oblasti byla vytvořena už před desetiletími, takže vám učarují svými plážemi a přístavy.

Ráj pro cyklisty i bruslaře

Díky svým dispozicím je oblast ideální pro jízdu na kole, bruslích, a to i s malými dětmi díky nenáročnému terénu bez prudkého stoupání. Cyklisty zde čeká opravdu skvělé zázemí – kvalitní cyklostezky, nemalý počet servisů a půjčoven kol, které nabízí i zapůjčení dětských sedaček a vozíků. Bruslaři pak jistě ocení okruh Skatearena u jezera Barwälder See s profesionálním povrchem.

Cestovni-pojisteni-online

Bohatý výběr vodních sportů

Chcete si užít pohodové koupání, potápění nebo pádlování? Zkuste jezera Knappensee, Silbersee, Geierswalder See či Partwitzer See. Oblast Lužických jezer je také ideální pro surfování a kitesurfing - především na už zmíněném Geierswalder See nebo Bärwalder See. Využít můžete i místních škol surfingu, které vás naučí, jak zvládat vlny a tenhle sport si užít ještě o to víc.

Poznávání na čtyřech rychlých kolech

Oblast Lužických jezer můžete poznat i s malou dávkou adrenalinu - jízdou na čtyřkolce. Dostanete se tak i na hůře přístupná místa. Máte strach, že jste na ní předtím nikdy neseděli? Nebojte - všichni zájemci jsou předem proškoleni a na cestu se pak vydávají společně se zkušenými průvodci. Vydat se můžete ,,jen" na několika hodinovou projížďku nebo rovnou celodenní výlet.

Tipy na výlety

  • Přístav ve Senftenbergu vás okouzlí místními plachetnicemi i výhledem na jezero Senftenberger See, které je jako stvořené pro jachting. A najdete zde také městskou pláž se spoustou skvělých restaurací.
  • Za vidění stojí důlní dílo F60, tzv. ,,ležící Eiffelova věž" u jezera Bergheider See, elektrárna Knappenrode nebo Bio věže Lauchhammer.
  • Pokud vás láká místní důlní historie, můžete si také prohlédnout bývalé i aktivní doly (Welzow-Süd a Nochten) s obrovskou strojní mechanikou přímo v akci.
  • Milovníci kultury ocení Ucho Evropy - do krajiny vymodelované lidské ucho dlouhé 35 metrů a široké 250 metrů, ve kterém se nachází amfiteátr pro umělecká vystoupení. V létě je to centrum společenského života, ve kterém můžete vidět divadelní hry i filmové snímky.

 Vodní sporty

Ubytování

V celé oblasti najdete celou řadu možností od kempů, přes penziony a hotely, až po rekreační domy či ubytování v soukromí.

Trasy

K Lužickým jezerům se nejlépe dostanete:

  • ze směru Berlín po A 13, sjezd Großräschen
  • ze směru Drážďany po A 4/A 13, sjezd Ruhland
  • ze směru Drážďany po A 4, sjezd Salzenforst
  • ze směru Görlitz po A 4, sjezd Weißenberg nebo Salzenforst

Přejeme šťastnou a pohodovou cestu! Jen si před ní nezapomeňte zřídit i cestovní pojištění. ?

Spočíteje si pojištění na cesty