Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Lužická jezera - skvělý tip pro aktivní i rodinnou dovolenou

Publikováno: 27.08.2020

Hledáte tip pro aktivní a pohodovou rodinnou dovolenou uprostřed přírody? Zkuste oblast Lužických jezer. Nachází se jen kousek za Drážďany mezi Saskem a Braniborskem a užijí si to tu všichni, kteří mají rádi koupání, jízdu na kole, bruslích i vodní sporty. Cestovní pojištění z mobilu do 2 minut.

Cestování Lužická jezera

Lužická jezera se přirovnávají k ,,zářícím modrým očím" a vznikla díky povrchové těžbě hnědého uhlí. Jedná se o největší uměle vytvořenou vodní plochu v Evropě, kterou tvoří přes pětadvacet jezer s rozlohou více než 14 000 hektarů. Některá jezera lužické oblasti byla vytvořena už před desetiletími, takže vám učarují svými plážemi a přístavy.

Ráj pro cyklisty i bruslaře

Díky svým dispozicím je oblast ideální pro jízdu na kole, bruslích, a to i s malými dětmi díky nenáročnému terénu bez prudkého stoupání. Cyklisty zde čeká opravdu skvělé zázemí – kvalitní cyklostezky, nemalý počet servisů a půjčoven kol, které nabízí i zapůjčení dětských sedaček a vozíků. Bruslaři pak jistě ocení okruh Skatearena u jezera Barwälder See s profesionálním povrchem.

Bohatý výběr vodních sportů

Chcete si užít pohodové koupání, potápění nebo pádlování? Zkuste jezera Knappensee, Silbersee, Geierswalder See či Partwitzer See. Oblast Lužických jezer je také ideální pro surfování a kitesurfing - především na už zmíněném Geierswalder See nebo Bärwalder See. Využít můžete i místních škol surfingu, které vás naučí, jak zvládat vlny a tenhle sport si užít ještě o to víc.

Poznávání na čtyřech rychlých kolech

Oblast Lužických jezer můžete poznat i s malou dávkou adrenalinu - jízdou na čtyřkolce. Dostanete se tak i na hůře přístupná místa. Máte strach, že jste na ní předtím nikdy neseděli? Nebojte - všichni zájemci jsou předem proškoleni a na cestu se pak vydávají společně se zkušenými průvodci. Vydat se můžete ,,jen" na několika hodinovou projížďku nebo rovnou celodenní výlet.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Tipy na výlety

  • Přístav ve Senftenbergu vás okouzlí místními plachetnicemi i výhledem na jezero Senftenberger See, které je jako stvořené pro jachting. A najdete zde také městskou pláž se spoustou skvělých restaurací.
  • Za vidění stojí důlní dílo F60, tzv. ,,ležící Eiffelova věž" u jezera Bergheider See, elektrárna Knappenrode nebo Bio věže Lauchhammer.
  • Pokud vás láká místní důlní historie, můžete si také prohlédnout bývalé i aktivní doly (Welzow-Süd a Nochten) s obrovskou strojní mechanikou přímo v akci.
  • Milovníci kultury ocení Ucho Evropy - do krajiny vymodelované lidské ucho dlouhé 35 metrů a široké 250 metrů, ve kterém se nachází amfiteátr pro umělecká vystoupení. V létě je to centrum společenského života, ve kterém můžete vidět divadelní hry i filmové snímky.

 Vodní sporty

Ubytování

V celé oblasti najdete celou řadu možností od kempů, přes penziony a hotely, až po rekreační domy či ubytování v soukromí.

Trasy

K Lužickým jezerům se nejlépe dostanete:

  • ze směru Berlín po A 13, sjezd Großräschen
  • ze směru Drážďany po A 4/A 13, sjezd Ruhland
  • ze směru Drážďany po A 4, sjezd Salzenforst
  • ze směru Görlitz po A 4, sjezd Weißenberg nebo Salzenforst

Přejeme šťastnou a pohodovou cestu! Jen si před ní nezapomeňte zřídit i cestovní pojištění. ?

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ