Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak výhodná jsou chytrá čidla v domácnosti

Publikováno: 25.04.2021

Chytrá čidla v současnosti nabízí několik pojišťoven v rámci balíčku pojištění domácnosti. Podstatou těchto technologií je včasná detekce události, která může napáchat nemalé škody na vašem majetku. V našem novém článku si řekneme, jak chytrá čidla pracují a zda je jejich pořízení výhodné.

Jak výhodná jsou chytrá čidla v domácnosti

Pohyb a voda v domácnosti

Abyste dobře ochránili svou domácnost a veškerý majetek, je zaměření čidel spojeno především s detekcí pohybu a vody. Podstatou detekce je kontakt s čidlem. Znamená to, že pokud potřebujete ochránit například kolo, musí být na něm čidlo umístěno. Jestliže chcete ochránit domácnost před vniknutím zloděje, pak lze čidlo umístit například na dveře. Zvýšená hladina vody, která zaplaví čidlo, značí vytopení. Díky těmto systémům ale přesně víte, co k detekci pohybu vedlo a jaký konkrétní problém nastal, například prasklé potrubí, hadice u spotřebičů nebo problém s kanalizací ve sklepních prostorech.

Provoz je jednoduchý

K tomu, aby byla čidla plně funkční i v místech, kde je velmi nízký signál, není potřeba wifi, ani sítě mobilních operátorů. Čidla fungují přes síť internetu věcí a proto je možné technologie používat na chatě v odlehlé oblasti, nebo ve sklepě. Tyto tzv. loT sítě dokážou pokrýt až 99,9 % prostoru České republiky.

V rámci pořízení chytrých čidel je možné využít i balíčku různých asistenčních služeb, které vám pomohou s technickými potížemi, správou čidel, ale i s řešením konkrétní události.

Jak funguje hlášení v praxi

Zpráva o aktivaci alarmu je zaslána za poplatek formou SMS nebo zdarma e-mailem, případně push notifikací z mobilní aplikace, do které se zákazník zaregistruje. Díky vlastnímu účtu má tak možnost přidávat a obsluhovat jednotlivá zařízení i správu kontaktů.

V rámci služby BEDO SOS nejdříve informuje členy domácnosti, to kvůli možnosti falešného poplachu. Jestliže k systému nebudete mít přístup nebo alarm nezaregistrujete, může systém podat hlášení jiným osobám na základě kontaktů, které si klient sám nastaví. Událost tedy může klidně řešit soused a to pomocí operátora, který dotyčnou osobu dokáže navést k jednotlivým krokům, od ověření události, přes její řešení. Tyto, ale i další služby jsou součástí rozšířených asistenčních služeb, ze kterých mohou klienti vybírat dle potřeby.

TIP

Čidlo je přenosné. Můžete jej tedy použít pro hlídání zavazadel na dovolené, ale stejně tak vlastních dětí, například umístěním do školní skříňky. Někteří klienti čidlo používají i v poštovní schránce, takže mají přehled o tom, zda jim přišla pošta, nebo ji někdo z členů domácnosti vybral.

Pokud se chcete o pojištění domácnosti dozvědět více, například speciálně o asistenčních službách, stačí kliknout na jeden z našich článků.

Autor: Martin