Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla v českých domácnostech zažívají boom. Dodavatelské firmy dokonce mají naplněné kapacity a na některá čerpadla se musí čekat. Tato technologie dokáže ušetřit obrovské množství nákladů za energie, ale je také důležité si ji dobře pojistit v rámci pojištění nemovitosti.

Proč si pojistit tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je technologie, která je součástí hlavní, případně vedlejší budovy, a tudíž vaší nemovitosti. Tím nejen že snižují energetickou závislost a šetří životní prostředí, ale zvyšují celkovou hodnotu vaší nemovitosti. A proto je také nutné aktualizovat pojistnou smlouvu, aby v případě pojistné události nedošlo k podpojištění, které může být až 15 %.

Pojištění tepelného čerpadla

Jak pojistit tepelné čerpadlo?

Pojištění nemovitosti, které obsahuje i pojištění tepelného čerpadla, musí být zaměřeno na celkovou hodnotu nemovitosti, ale i hodnotu elektrických technologií. Pojistka by se měla ideálně vztahovat také na technické poruchy, které se mohou daných zařízení týkat. Jde o připojištění, které ovšem nemusí nabízet každá pojišťovna. Pojištění tepelných čerpadel je ale obecně již běžnou součástí produktu pojištění nemovitosti.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Co má obsahovat pojistná smlouva?

Při sjednání smlouvy si dávejte pozor na to, aby se vztahovala nejen na škody, které jsou způsobené na samotném zařízení, ale také škody, které zařízení způsobí například vašim sousedům. Odpovědnost za svůj majetek totiž nesete jedině vy a finanční vyrovnání by vás mohlo přijít velmi draho.

Rizika, která by měla být součástí smlouvy:

  • Přírodní rizika (krupobití, vichřice, blesk, záplava)
  • Požár
  • Výbuch
  • Přepětí nebo podpětí elektrické sítě

Odpovědnost z vlastnictví nemovitosti

Pokud nechcete riskovat v případě, že by zařízení na vaší nemovitosti způsobilo škodu někomu jinému, pak popřemýšlejte nad pojištěním odpovědnosti. U některých produktů je toto pojištění zahrnuto automaticky, u jiných se jedná o připojištění.