Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak ušetřit na havarijním pojištění

Pokud si chcete sjednat havarijní pojištění, dobře popřemýšlejte, jaký produkt si vyberete. Správné nastavení tohoto nepovinného pojištění vám může ročně ušetřit velký finanční obnos. Poradíme vám, jak na to.

Jak ušetřit na havarijním pojištění

Podstatná jsou rizika

Definice rizik, to je základ při sjednání havarijního pojištění. Rizika si můžete nastavit dle vašeho uvážení, a k tomu účelu využijte ta, která se vás mohou týkat dle toho, v jaké oblasti se nejčastěji pohybujete a k jakému účelu svůj vůz využíváte. Jiná rizika totiž platí například ve městě, jiná na venkově.

Příklady rizik ve městě:

  • Vandalismus
  • Krádež
  • Přírodní živly (zejména kroupy například při parkování na ulici)

Příklady rizik na venkově:

  • Pád stromu
  • Srážka se zvěří
  • Přírodní živly (například povodeň, požár)

To nejmenší pojištění s minimem rizik, které si sami vyberete, se nejčastěji nazývá mini casco/kasko a kryje opravdu ta nejzákladnější rizika.

Staré nebo nové auto?

Velký rozdíl je sjednání havarijního pojištění pro novější a starší auto. Vždy mějte v paměti, že pojistka kryje škody jen do skutečné hodnoty vozidla, která se samozřejmě rok od roku snižuje, zatímco náklady na opravu a náhradní díly tuto cenu dorovnávají a u opravdu starých kousků pak převyšují. Může se tedy stát, že se pro vás havarijní pojištění stane nevýhodným.

TIP

U novějšího vozu využijte GAP pojištění, které garantuje jeho tržní cenu v případě totálních škod nebo odcizení a to na několik let. Díky GAP si tak budete moci koupit vůz za stejnou cenu, kterou jste zaplatili před lety za ten svůj.

Pozor na spoluúčast

Jde o poměrně ošemetný krok. Čím vyšší spoluúčast si sjednáte, tím méně za havarijní pojištění budete ročně platit. Ovšem při pojistné události také zaplatíte mnohem vyšší částku z vlastní kapsy. Některé pojišťovny však dokážou nabídnout i slevu na pojištění díky určitému zabezpečení vozidla, například imobilizérem nebo některým z mechanických zabezpečení.

Zvažte rozsah služeb a srovnávejte

Další důležitou radou, která vám pomůže na pojistce ušetřit, je rozsah služeb, jako je například asistence a limity pojistného plnění. Najděte ten správný mix, abyste na druhou stranu pojištění svého vozu nepodfinancovali.

Pokud již máte představu o podobě produktu, zkuste si najít podobný u další společnosti, která může nabídnout zase něco jiného. I s tím vám samozřejmě pomůžeme díky našemu vlastnímu srovnávači.