Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Alp

Chystáte se na lyže do zahraničí, hledáte cestovní pojištění do Alp a nevíte, jaké vybrat a kde jej sjednat? Výběr vhodného cestovního pojištění je důležitý a proto jsme pro vás připravili tento článek, který vám snad orientaci při výběru usnadní.

Cestovní poijštění do Alp

Proč sjednávat cestovní pojištění?

Možná si říkáte, že když se jedná pouze o pár dní za hranicemi ČR a ještě zůstanete v Evropě, není potřeba si cestovní pojištění na hory sjednávat. Opak je ale pravdou. Ano samozřejmě, v rámci Evropské unie máte platné vaše zdravotní pojištění.  Ale víte, na co se vám vaše pojištění vztahuje a co vám už naopak nepokryje? Evropský zdravotní průkaz vám garantuje zdravotní péči v rámci EU a některých států Evropského hospodářského prostoru. Jedná se však o nezbytné ošetření poskytované státními zařízeními, v rámci těch soukromých je ošetření pokryto pouze do limitu v rámci rozsahu stejné péče jako v ČR.


Ze zdravotního pojištění nemáte pokrytou ani případnou spoluúčast, která je běžná v rámci mnoha evropských států a v neposlední řadě se vaše pojištění také nevztahuje na případnou repatriaci zpět do ČR a třeba zásah horské služby v případě úrazu na horách. Všechno zde zmíněné vám ale pokryje komerční cestovní pojištění a to navíc s nonstop asistenční službou, kterou budete mít k dispozici. Proto se sjednání cestovního pojištění rozhodně vyplatí.

Jaké vybrat cestovní pojištění do Alp?

Cestovní pojištění online vybírejte pečlivě. Sjednání cestovního pojištění je důležité vždy, pokud cestujete mimo ČR, pokud ale cestujete za sportem, platí to dvojnásob. Přeci jen je zde riziko úrazu vyšší. A tomu je také třeba přizpůsobit výběr produktu a limitů krytí. V rámci cestovního pojištění do Alp doporučujeme vybírat produkty, kde je limit krytí na léčebné výlohy minimálně 5 mil. Kč. Do pojištění také nezapomeňte zohlednit sportovní aktivitu, kterou budete v zahraničí provozovat. Pokud jedete na hory za lyžováním či snowboardingem a budete se pohybovat na značených sjezdovkách do nadmořské výšky 3500 m.n.m., stačí v rámci kalkulace zvolit políčko ,,zimní sporty". Zásah horské služby a vrtulníku v případě vážného zranění na sjezdovce, je součástí pojištění léčebných výloh.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pokud ale preferujete více adrenalinu a máte v plánu se pohybovat mimo značené sjezdovky, jedná se o freeride a ten je nutné připojistit jako sport rizikový či extrémní. Záleží na tom, jakou vyberete pojišťovnu, každá má sporty definované trochu jinak a freeride často řadí mezi sporty nepojistitelné. Před uzavřením smlouvy si tedy ověřte v pojistných podmínkách, zda vámi vybraná pojišťovna freeride pojistí a jaké je nutné připojištění. K základnímu cestovnímu pojištění do Alp pak rozhodně doporučujeme sjednat připojištění odpovědnosti, které kryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Srážka s jiným lyžařem, kdy dojde k jeho poranění nebo poničení jeho sportovní výbavy je typickým příkladem pro uplatnění plnění právě z tohoto připojištění. Vhodným připojištěním je také pojištění úrazu, které slouží jako odškodnění v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti, případně u některých pojistitelů i jako denní oděkodné za pobyt v nemocnici.

Jak sjednat cestovní pojištění do Alp

Sjednání cestovního pojištění do Alp je snadné a rychlé. Stačí si otevřít webové stránky společnosti Top-Pojištění.cz, zadat základní parametry o cestě a pojištěných, vybrat vhodné sportovní připojištění a hned máte před sebou nabídku až 11 pojišťoven, ze které můžete vybírat. Podrobnější přehled a porovnání i podle limitů krytí vám usnadní tlačítko Zobrazit detaily, které naleznete pod grafem porovnání vlevo dole. Až budete mít vybráno, pokračujete dále tlačítkem Koupit, vyplníte konkrétní údaje o pojištěných a objednávku dokončíte. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba žádný podpis smlouvy a zasílání zpět. Na e-mail obdržíte smlouvu a asistenční kartičky, které si stačí na cestu vytisknout. A pokud si při sjednání anebo s výběrem pojištění nebudete vědět rady, pak jsme tu samozřejmě pro vás. Neváhejte kontaktovat naše pracovníky zákaznického centra, rádi vám s čímkoliv pomůžeme, jsme vám k dispozici na online chatu, telefonu a e-mailu každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ