Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Velikonoční týden je tu

Publikováno: 11.04.2017

Zvyky v českých krajích se od sebe liší jako kraslice. A někde to fakt bolí!

Velikonoce jsou považovány za nejdůležitější křesťanské svátky a patřičně se k nim váže mnoho tradic. Mezi velikonoční symboly patří zejména beránek, vajíčko a kočičky. V České republice je prastarou tradicí pomlázka. O Velikonočním pondělí obcházejí chlapci a muži domovy svých známých a šlehají dívky a ženy pomlázkou z proutí. Ti zručnější ji sami pletou až z dvaceti čtyř proutků a zdobí barevnými stužkami a pentlemi. Šťastnější ji v dnešní době zakoupí upletenou v každém supermarketu nebo na farmářských trzích.

Pomlázka je doprovázena koledami a říkankami. Tou nejznámější je všeobecně známá: ,,Hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, slepička vám snese jiný.". Každý ,,výprask" ženám zaručuje celoroční svěžest, omládnutí a životní sílu. Odevzdaná vajíčka jsou symbolem díků.

Velikonoční cestování

Velikonoce na cestách

Města České republiky pořádají velikonoční trhy a jarmarky, které jsou spojeny s mnoha tradicemi. Hlavní město Praha letos pro všechny zájemce připravilo skutečně bohatý velikonoční program. Nadšence do létání jistě osloví možnost individuální exkurze v prostorách Letiště Václava Havla, Planetárium Praha slibuje zážitek pro malé i velké, Muzeum hlavního města Prahy plánuje velikonoční projekt Pražské hravé Velikonoce se soutěží o nejhezčí kraslici a na prosecké bobové dráze si děti mohou vykoledovat jízdu zdarma.

Jsme blázni, když si myslíme, že na Velikonoce zůstanete v Praze? Pokud si chcete zasloužený odpočinek o prodlouženém víkendu opravdu užít, máte snad tisíc a jednu možnost. Vezměte děti, celou rodinu, domácí mazlíčky nebo prostě vyrazte jen tak. Zámek Zbiroh pořádá již tradiční velikonoční jarmark na nádvoří zámku, do prohlídek hradu Kašperk budou letos zařazeny prvky Velikonoc z doby Karla IV., Horní náměstí v Olomouci se v neděli pochlubí tradičním řemeslným a farmářským jarmarkem. Jaro na vsi si užijete ve skanzenu v Přerově nad Labem a pohádkové Velikonoce zase na zámku Krásný Dvůr. Oslnit vás může například výstava velikonočních kraslic v Mimoni anebo velikonoční výzdoba ze slámy v Čenkově.

Velikonoční cestovní pojištění

Pokud jste se tedy rozhodli, že letošní velikonoční svátky strávíte aktivně, pak jste na správné adrese. Pro klid a pohodu na cestách je právě vám určeno veselé a velikonoční cestovní pojištění do České republiky, které dokáže pokrýt nepředvídatelná rizika. Součástí cestovního pojištění do Česka samozřejmě nejsou léčebné výlohy. V případě nutných ošetření využijete Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), který náleží k veřejnému zdravotnímu pojištění. Jaké tedy jsou výhody sjednání tuzemského cestovního pojištění? Koukněte s námi na rychlý přehled pojistných rizik tuzemského cestovního pojištění, které to zdravotní ani náhodou neobsahuje:

1.    úrazové pojištění (smrt úrazem, trvalé následky úrazu, denní odškodné při hospitalizaci následkem úrazu);
2.    pojištění osobních věcí/ zavazadel (elektronika, sportovní vybavení);
3.    pojištění odpovědnosti (odpovědnost za škodu na zdraví, odpovědnost za škodu na majetku);
4.    pojištění storna zájezdu;
5.    pojištění technické asistence (odtah do nejbližšího servisu nebo oprava vozidla na místě, chyba řidiče);
6.    možnost připojištění zimních a rizikových sportů;
7.    pojištění asistenčních služeb (turistické informace, telefonická pomoc v nouzi, pojištění právní ochrany).

Tato rizika mohou skutečně zasáhnout do každého výletu a pěkně vám těch pár kilometrů, které vás od domova dělí, znepříjemnit. Buďte připraveni zmírnit dopad těchto rizik na sebe, vaši rodinu i rodinný rozpočet a sjednejte si velikonoční cestovní pojištění!

Spočítejte si své pojištění na cesty

Autor: Jana Harmáčková