Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Topouškův zimní speciál – S dětmi na hory (1/3)

Publikováno: 04.01.2017

7 tipů, jak se nezbláznit a ukočírovat zimní rodinnou dovolenou s chladnou hlavou a nohama v teple

Pamatujete? Všem v partě z gymplu bylo lehkomyslných šestnáct let, za dopoledne se dalo bezproblémově zvládnout víc než dvacet svahů a horský učitelský sbor bylo nutné udržovat v neustálém střehu. Oběd bylo možné natáhnout na nekončící hodinku, zakončit rakvičkou se šlehačkou, voňavou kávou z plastového kelímku a nohama nahoře s vítězným ,,Dáme si dvacet". Při odpoledním návratu na svah vaše obavy končily u fronty na vlek. Výběr večerního programu se jevil jako nejdůležitější životní rozhodnutí. Babinec na pokoji nebo tajná party v horské chatě?

Ze vzpomínkového snění ve stylu Sněženek a machrů vás do reality vrací mladší potomek, který uprostřed obýváku právě testuje odolnost lyžařského vybavení. Teď už vzpomínáte pouze na to, zda je vaše plovoucí podlaha stále v záruce.

Ano, máte děti. Staré dobré časy jsou pryč, což ale nemusí nutně znamenat, že ty nové nemůžou být ještě lepší. Ve spolupráci s AXA Assistance pojišťovnou jsme pro všechny rodiče připravili 7 tipů, jak se na horách s dětmi nezbláznit a ukočírovat rodinnou zimní dovolenou s chladnou hlavou a nohama v teple.

Zimní cestovní pojištění

1 Nic nebude jako dřív

Postavte se realitě čelem: vaše staré lyžařské já je pryč. Většinu času strávíte leda tak na plácku pro hvězdné začátečníky, a to právě se svými ratolestmi. Obědy a kafíčka vyměníte za tříminutové pauzy na záchod, kde velmi oceníte, že dětem stihnete sundat všechny vrstvy oblečení.

2 Nechte to na profících

Kolik zlozvyků jste za život nasbírali? Víc, než si myslíte. Přiznejte si konečně, že není úplně v pořádku, když se vám při pluhu neustále kříží lyže a sežeňte svým potomkům instruktora. Pro začátek. Vznikne vám tak prostor pro vlastní lyžařskou realizaci, ovšem jen do doby, než potkáte školní zájezd nebo prvního zuřivého snowboardistu.

3 Dětské programy

Nezoufejte ani když už instruktor nemůže. Každé větší horské středisko mívá programy pro děti. Nechte je vyřádit se pod dozorem a zatím si dejte v klidu kávu nebo sklenku vína. Potřebujete to. Mějte ale na paměti, že rozdíl v ,,příliš namazat" a ,,příliš se namazat" můžete být diametrální. Následky obvykle fatální.

4 Sekáče a půjčovny

I když doma nemáte zrovna otloukánky, lyžařské vybavení je k otlučení jako dělané. Vezměte děti do bazaru nebo půjčovny vybavení. Za ušetřené peníze je pak na svahu uplaťte čokoládou.

5 Oblečení do vrstev

Po dojezdu ze všech teče pot. Stačí 10 minut ve frontě a pot na vás začne mrznout. A jak to tak prostě bývá, děti se začínají vztekat. Oblečení vrstvěte, abyste mohli přidávat a ubírat podle potřeby. Nikde není napsáno, že musíte vypadat jako topmodelky na českých svazích, ale neonová kombinéza z mládí nebude úplně to pravé ořechové.

6 Jezděte v tlupách

Chtěli byste čtyři ruce a šest očí. Doktoři vás ale odmítají operovat... a tak vám nezbývá než cestovat s jinými rodinami. ,,Teta" pohlídá prcky, zatímco vy vyřídíte skipas. A večer je pak větší sranda.

7 Smějte se zmaru do očí

Po vlastním dvacátém pádu na svahu se do neznáma propadne i váš humor. Přijde vztek a nadávky. Ale víte, co? To nikam nevede. Napočítejte do deseti a usmějte se. Jste přece na horách s milovanou rodinkou a sníh v obličeji ještě nikoho nezabil.

A teď chvíli vážně. Mějte na mysli, že pohodu na svahu i mimo něj může podpořit to nejzákladnější rodinné cestovní pojištění na hory. Pokud se cokoli pokazí, můžete se spolehnout na asistenční službu, která je k dispozici nonstop v českém jazyce.

Do základního balíčku lze zahrnout i další vychytávky:

  • pojištění odpovědnosti – čistě jen pro případ, že vaše děti místo lámání rekordů polámou lyže nebo z hotelového pokoje udělají hotelový bazén;
  • úrazové připojištění - pro všechny pády z vleků, pom, ale zejména kvůli pozdním výstupům z lanovek - ruku na srdce, všichni to známe;
  • pojištění zavazadel a osobních věcí - to vám sice odcizení lyží, volně zanechaných před restaurací, nezachrání, ale pro ztracené doklady přijde vhod;
  • připojištění storno cesty a sportovní připojištění.

Pro sjednání rodinného cestovního pojištění na hory už dávno není nutné podnikat běžecké maratony a omezovat se ve výběru toho nejlepšího kousku. Zatímco vaše děti samým nedočkáním nemohou dospat, sněte sen každého rodiče a navštivte portál Top-Pojištění.cz. Během dvou minut zdarma a velmi snadno porovnáte nabídky dvanácti pojišťoven online a sjednáte cestovní pojištění pro celou rodinu přesně dle vašich požadavků a přestav. Je to tak jednoduché! Obratem po potvrzení objednávky dorazí do e-mailu pojistná smlouva s asistenčními kartičkami, které pošlete na tiskárnu nebo uložíte do chytrého telefonu a máte hotovo.

Spočítat cestovní pojištění

Autor: Jana Harmáčková