Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Servisní pojišťovna skončila: Odpovědi na nejčastější otázky

Publikováno: 06.03.2024

Servisní pojišťovna a.s., která na českém trhu fungovala od roku 1997 se specializací na havarijní pojištění, oznámila koncem roku 2023 ukončení své činnosti, respektive převod pojistného kmene na Hasičskou vzájemnou pojišťovnu, a.s. Co to znamená pro její klienty? Přinášíme odpovědi na nejčastější otázky.

Servisní pojišťovna končí

Co bude s mými pojistnými smlouvami?

Pokud patříte ke klientům Servisní pojišťovny, nemusíte se ničeho obávat - všechny vaše pojistné smlouvy jsou i nadále platné, a to v plném rozsahu a s podmínkami, s nimiž byly sjednány. Nově se o ně od 1. 1. 2024 stará již zmíněná Hasičská vzájemná pojišťovna, na kterou přešly všechny práva a povinnosti Servisní pojišťovny, a která se tak stala novým pojistitelem u dotčených pojistných smluv.

Jak to bude s platbami pojistného?

Každý pojistník obdržel samostatný dopis s informacemi o nových platebních instrukcích, zejména o novém čísle účtu, přičemž výše pojistného se převzetím klientů Hasičskou vzájemnou pojišťovnou nemění. Pokud jste dosud dopis neobdrželi, neváhejte Hasičskou vzájemnou pojišťovnu kontaktovat.

Jak mám postupovat v případě řešení pojistné události?

Jedná-li se o starší škodnou událost, kterou jste nahlásili Servisní pojišťovně, přebírá její řešení ode dne převodu pojistného kmene (tj. od 1. 1. 2024) Hasičská vzájemná pojišťovna.

Pokud se jedná o novou škodnou událost, právo na pojistné plnění můžete uplatnit u Hasičské pojišťovny třemi způsoby:

  1. Písemně - Stačí vyplnit příslušný formulář (dostupný na webu www.hvp.cz) a následně jej zaslat e-mailem na adresu skody@hvp.cz, datovou schránkou (identifikátor datové schránky: 3ncedf2) nebo poštou na adresu sídla Hasičské vzájemné pojišťovny, a.s. (Praha 2, Římská 2135/45, PSČ 120 00).
  2. Telefonicky na čísle 222 119 125.
  3. Osobně na některé z poboček Hasičské vzájemné pojišťovny.

 

Můžu svou pojistnou smlouvu vypovědět?

Ano. Pokud se k tomuto kroku rozhodnete právě na základě oznámení o převodu pojistného kmene, budete muset vyplnit k tomu určený formulář. Stáhnout si jej můžete na stránkách pojišťovny HVP.

Vyplněný formulář následně můžete doručit Hasičské vzájemné pojišťovně, a.s.

  • doporučeným psaním na adresu Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s., Praha 2, Římská 2135/45, PSČ 120 00,
  • datovou schránkou - identifikátor datové schránky: 3ncedf2,
  • e-mailem opatřeným uznávaným nebo kvalifikovaným elektronickým podpisem na adresu info@hvp.cz,
  • osobně na pobočce.

TIP: Pokud zvažujete výpověď pojistné smlouvy a rádi byste našli nové havarijní pojištění, využijte k tomu náš online srovnávač. Stačí zadat pár základních údajů o vás a vašem voze a můžete si rychle, pohodlně a nezávazně prohlédnout nabídky jednotlivých pojišťoven dle vybraných parametrů. Pak už stačí zvolit si takový produkt, který bude vyhovovat vašim požadavkům i peněžence.

Srovnejte SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Důležité kontakty

Adresa společnosti:
Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
Římská 2135/45, 120 00 Praha 2

telefon: 222 119 119
e-mail: info@hvp.cz
webové stránky: www.hvp.cz
identifikátor datové schránky:
 3ncedf2

Asistenční služba: AXA ASSISTANCE, telefonní číslo: 272 101 062

Základní informace o Hasičské vzájemné pojišťovně

Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. patří k nejstarším pojišťovacím ústavům v Evropě - založena byla už v roce 1900. V roce 1992 její činnost obnovilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Svým klientům, mezi něž patří fyzické i právnické osoby, jednotlivci i skupiny nabízí širokou škálu produktů v oblastech životního i neživotního pojištění. Hasičská vzájemná pojišťovna také dlouhodobě a aktivně podporuje činnost sborů dobrovolných hasičů na území České republiky a protipožární prevence.

Zdroje: 
www.hvp.cz
www.servisnipojistovna.cz